usterka hitachi

Dyskusje na temat systemu Faunc

Autor tematu
general805
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 19
Rejestracja: 28 gru 2006, 09:31
Lokalizacja: myszków

usterka hitachi

#1

Post napisał: general805 » 19 lut 2007, 10:30

Witam!
Mam następujący proble z maszyna,
Awaria nastąpiła podczas wymiany narzędzia. Podczast tej operacji łapa zabrała narzedzie z wrzeciona i staneła przed magazynem.
Tak ogólnie maszyna jest to stara centrum frezerskie Hitach Seiki VA-40z 84r magazyn jest hmm jak by go opisac w dtr jest to LS70 jest to magazyn obrotowy napedzany hydraulicznie do tego jest łapa dwustronna która jedną stroną bierze narzedzie z wrzeciona a drugą z magazynu. błędów maszyna nie pokazuje lecz wrzeciono jest zablokowane. Reczne sterowanie zaworami jest lecz jak dam mu komende zmiany narzedzia to tak wyglad jak by program wkonał operacje lecz nic sie nie dzieje . czy jest jakas mozliwość reseta tego wynalazku??
Z góry dzieki za jakomkolwiek pomoc..



Tagi:

Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#2

Post napisał: DZIKUS » 19 lut 2007, 10:42

jesli sie ramie zatrzyma w polowie drogi, to maszyna nie wie gdzie ono jest, bo nie stoi na zadnej krancowce. pare razy zdarzylo mi sie przerabioac ten problem i szczerze mowiac, to w zaleznosci od amszyny trzeba sie troche narzezbic zeby to odkrecic. jesli maszyna nie byla od tamtej pory wylaczana, to jest nadzieje, ze da sie ramie przepchnac recznie, jesli sie wczesniej odblokuje luzownik silnika krecacego ramieniem (powinien byc na gorze maszyny, zakladajac, ze to standardowe centrum frezarskie). jesli maszyna byla wylaczana, trzeba wejsc do trybu plc i recznie punkt po punkcie przeprowadzic procedure wymainy narzedzia (cala czynnosc jest rozbita na proste czynnosci: wysuniecie silownika, obrot ramienia, obrot magazyny itd.). nie wiem czy tak jest to zrobione w twojej maszynie, ale ja to przerabialem na dwoch maszynach roznych firm, tyle, ze obie byly ze sterowaniem heidenhain.
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu


Autor tematu
general805
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 19
Rejestracja: 28 gru 2006, 09:31
Lokalizacja: myszków

#3

Post napisał: general805 » 21 lut 2007, 08:55

Witam z góry dzieki za odpowiedz co do mojego problemu.
Troszke przy tym sie bawiłem i kreciłem ramieniem ręcznie za pomoca zaworów hydraulicznych bo w tym przypadku tak to wygląda( czy jeżeli wykonam ręcznie zmianę narzedzia to powinno ruszyć??) . Lecz sytuacja sie nie zmieniła. Tylko mam jeden problem, wrzeciono jest zablokowane nie da sie nim ruszyć czy jest jakas mozliwość zwolnienia blokady wrzeciona, ponieważ nie wiem czy to mozliwe ale mam wrażenie że opadło i nie jest na miejscu wymiany narzędzia.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Fanuc”