Frezarka Tong-il TNV-80 Fanuc 6m Kody maszyny.

Dyskusje na temat systemu Faunc

Autor tematu
Krasnal123
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 13 lis 2011, 21:55
Lokalizacja: Węgrów

Frezarka Tong-il TNV-80 Fanuc 6m Kody maszyny.

#1

Post napisał: Krasnal123 » 13 lis 2011, 22:13

Witam,

Posiadam centrum frezerskie Tong-il TNV-80 z oprogramowaniem Fanuc 6m z roku 1984.
Maszyna jest niesprawna z powodu braku kodów maszyny ( oprogramowanie działa ).

Od producenta maszyny tych kodów nie jestem w stanie dostać, bo po żmudnych poszukiwaniach w internecie nie znalazłem żadnego śladu o tej firmie, aby miała jakąś stronę albo forum. Producentem jest firma koreańska.



Jeżeli ktoś posiada taką maszynę albo jakiekolwiek informacje, które mogłyby mi w czymś pomóc proszę się do mnie odezwać.

Jeśli ktoś wie czy firma Tong-il jeszcze istnieje albo zna jej stronę to proszę napisać.



Tagi:


jatoch
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 112
Rejestracja: 25 wrz 2007, 08:25
Lokalizacja: z miasta

#2

Post napisał: jatoch » 24 lis 2011, 15:20

W ostatnich latach ubiegłego wieku była to jedna z większych grup kapitałowych w Korei. Niestety w roku 2004 upadła, wiec nie podejrzewam abyś mógł liczyć na jakiekolwiek wsparcie techniczne z ich strony. Proponuje znaleść firmę, która przywróci Twojej maszynie życie jak z najlepszych lat jej świetności. Pamiętaj jednak, ze koszt tej operacji może przekraczać wartość samej maszyny.


Autor tematu
Krasnal123
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 13 lis 2011, 21:55
Lokalizacja: Węgrów

#3

Post napisał: Krasnal123 » 04 gru 2011, 22:20

Maszynę naprawiał pewien prawdziwy ekspert z Ukrainy, wszystko posprawdzał, usunął błędy. Sterowanie działa, frezarka chodzi ale na tzw. JOG'u i jest wszystko OK. Jest on pewien, że podczas awarii maszyna kody "zapomniała". Jedyne co trzeba zrobić to wpisać kody identycznej maszyny. Jedynym problemem jest znalezienie tych kodów bo trudno odszukać identyczna maszynę, lub serwis który ją naprawiał. Słyszałem, że sporo takich maszyn było w Niemczech i kilka tamtejszych serwisów je naprawiała. Dobrze aby ktoś wiedział jak do nich dotrzeć i je zdobyć. Ale jakoś nie chcę mi się wierzyć żeby ta firma Koreańska nie pozostawiła po sobie dokumentacji. Należałoby znaleźć na to jakiś sposób.


CNC-Fan
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 96
Rejestracja: 12 lis 2013, 20:30
Lokalizacja: Poznań

#4

Post napisał: CNC-Fan » 17 kwie 2014, 13:44

Witam. Kolego jeżeli jeszcze nie udało Ci się naprawić tego problemu to napisz do mnie. Moja firma nie dawno borykała się z podobnym problemem ale innej maszyny niż Twoja. Odszukałem specjalistę który wszystko przeprogramował (stworzył) nowe komendy maszyny itd i teraz maszyna działa jak należy.
Lepiej pytać niż błądzić


andis7
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 20 wrz 2016, 07:58
Lokalizacja: Rawicz

FANUC 6M HITACHI SEIKI

#5

Post napisał: andis7 » 20 wrz 2016, 08:11

CNC-Fan pisze:Witam. Kolego jeżeli jeszcze nie udało Ci się naprawić tego problemu to napisz do mnie. Moja firma nie dawno borykała się z podobnym problemem ale innej maszyny niż Twoja. Odszukałem specjalistę który wszystko przeprogramował (stworzył) nowe komendy maszyny itd i teraz maszyna działa jak należy.
Witam,

mamy problem z serwisowaniem poziomego centrum SEIKI ze sterowaniem FANUC SYSTEM 6M. Poproszę o kontakt do serwisantów.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Fanuc”