Fanuc - wiercenie

Dyskusje na temat systemu Faunc

Piracik
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 8
Posty: 352
Rejestracja: 15 gru 2005, 12:21
Lokalizacja: Świdwin

#21

Post napisał: Piracik » 05 lis 2006, 17:12

rafglow pisze:A według moich obliczeń dla parametrów wiertło 4.2 F=0.04 i S=1200 przy głębokości wiercenia 45mm
skad brales te obliczenia? i w jakim materiale wiercisz? oblicz czas dla takich parametrow: posuw od 0.08 do 0.12 a obroty w przedziale 1000-1400. zalezy jaki masz material. zacznij wiercenie od pierwszego wjazdu na 15mm a kolejne zmniejszaj o 2mm, minimalna glebokosc wiercenia to 4-5mm. glebokojsci bezpieczenstwa na twoim miejscu bym nie zmienial. wg mnie masz zdecydowanie za maly posuw ale moge sie mylic bo nie podales materialu.

[ Dodano: 2006-11-05, 17:14 ]
wiertla kobaltowe sa dosyc dobre ale powiedz jeszcze czy sa powlekane i czy uzywasz je do zlamania czy ostrzysz po stepieniu?


- Tokarki CNC -
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -

Tagi:


Autor tematu
rafglow
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 294
Rejestracja: 16 maja 2006, 16:10
Lokalizacja: Trójmiasto

#22

Post napisał: rafglow » 06 lis 2006, 08:04

Piracik pisze: skad brales te obliczenia? i w jakim materiale wiercisz? oblicz czas dla takich parametrow: posuw od 0.08 do 0.12 a obroty w przedziale 1000-1400. zalezy jaki masz material. zacznij wiercenie od pierwszego wjazdu na 15mm a kolejne zmniejszaj o 2mm, minimalna glebokosc wiercenia to 4-5mm.

[ Dodano: 2006-11-05, 17:14 ]
wiertla kobaltowe sa dosyc dobre ale powiedz jeszcze czy sa powlekane i czy uzywasz je do zlamania czy ostrzysz po stepieniu?
Liczyłem na piechochę, a o które wyniki chodzi?
L=46mm krok wiercenia Q=2mm a więć wiertło robi 23 kroki do 22kroków dodaję po 1mm (odległość bezpieczeństwa) co daje 23*2mm+22*1mm+68mm. Czy coś mam źle?
w moich olbiczeniach nie uwzględniałem podjazdu i odjazdu na G0

Materiał - stal nierdzewna 316 tj. 1.4404
Parametry z głowy i na oko, tak żeby szło stabilnie
Wiertła nie są powlekane, a wiadomo że wiertło należy ostrzyć po stępieniu. zresztą przy takiej średnicy to widać na potencjometrze i zaczuna być słychać. Za siebie mogę odpowiadać ale za kolege... nie chcę źle mówić więc przemilczę.

Czyli najlepiej jest rozpisać? Bo chyba jest cykl z degradacją długości wiercenia?


Piracik
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 8
Posty: 352
Rejestracja: 15 gru 2005, 12:21
Lokalizacja: Świdwin

#23

Post napisał: Piracik » 06 lis 2006, 19:37

Materiał - stal nierdzewna 316 tj. 1.4404
Parametry z głowy i na oko, tak żeby szło stabilnie
Wiertła nie są powlekane, a wiadomo że wiertło należy ostrzyć po stępieniu. zresztą przy takiej średnicy to widać na potencjometrze i zaczuna być słychać. Za siebie mogę odpowiadać ale za kolege... nie chcę źle mówić więc przemilczę.
zaczynam powoli watpic czy jestes programista czy poprostu probujesz sie w niego bawic :) ale kazdy kiedys sie uczyl... albo nie robiles nigdy w takiej nierdzewce albo nie zalezy tobie na czasie, ale znow jesli tobie na czasie nie zalezy to po co skracasz odstep bezpieczenstwa? jesli jednak czas jest wazny to czemu taki maly posuw? najspokojniej w swiecie mozesz dac 0,08mm/obr. ja nigdy nie dawalem mniej nawet na materialy duzo gorsze w ogrobce. a sadze, ze jaksie postarasz to jeszcze ci sie uda podkrecic parametry i nie bedzie potrzeby ruszania odleglosci podjazdu. czasem dziwi mnie takie "polepszanie" maszyny przez niektorych zamiast zaczac od najprostrzych rzeczy... u mnie w pracy tez byl jeden taki co byl lepszy od producenta i ode mnie... juz nie pracuje...
- Tokarki CNC -
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -


baran14
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 14 lut 2007, 18:44
Lokalizacja: małopolska

#24

Post napisał: baran14 » 14 lut 2007, 19:48

trzeba po prostu zmienić odpowiedni parametr w maszynie. jesłi masz manuala to tam wszystko jest łopatoligicznie wyjaśnione przy cyklach wiercenia (uwaga wymiar w parametrze podajemy w mikronach). a co do parametrów: " na oko to chłop umarł "
bartolini

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Fanuc”