Podajnik eco load i fanuc oi tc

Dyskusje na temat systemu Faunc
Awatar użytkownika

Autor tematu
misiek2lucky
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 66
Rejestracja: 02 lut 2011, 01:42
Lokalizacja: Świdnik

Podajnik eco load i fanuc oi tc

#1

Post napisał: misiek2lucky » 17 cze 2011, 18:41

szukałem troche w sieci i na forum znalazłem jedną informacje ale to mało. Mam tokarke doosan lynx 220 lm fanuc oi tc, z narzedziami obrotowymi i pod nia podajnik jak w tytule eco load, wiem że kod M51 to polecenie dla podajnika wiem też że poleceniem /2 sprawdzam sygnał końca pręta...

Na tym kończy sie moja wiedza. chciałbym znac więcej możliwości a niestety nie mam skąd a instrukcja jest tylko serwisowa.

A mam kilka problemów, nie wiem co zrobić gdy juz się skonczy pręt zwykle pisze /2 g28 U0 W0 m30; i tyle.

Ale to mniejszy probelm. Drugi jest taki.


Robie pręta, tocze go na krótko by nie drgał, potem chce wiercic poprzecznie więc wypycham sobie pręta z automatu bo mi koliduje magazyn. POtem do odcięcia sztuki wpycham pręta zderzakiem i odccinam, i tu zaczyna sie problem, bo podajnik nie wie ze wepchnalem preta spowrotem, i przy nastepnym poleceniu dla podajnika jemu sie wydaje ze pret sie zaczepil, bo wysunal sie krocej niz powinien. Tylko dlatego że cofnałem pręta zderzakiem. Jak oszukac podajnik, lub jak zrobic by tego nie widział. Przejrzałem wsystkie mozliwe parametry podajnika. raczej w nim sie nie da nic zrobić..

Zostaje komenda z Cnc. Jakie znacie jeszce podobne komendy dla podajnika, ktore zgadzałby sie z tym co podałem. Będe testowal. Dzięki .



Tagi:


Qmpel
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 07 cze 2008, 21:37
Lokalizacja: podkarpacie

#2

Post napisał: Qmpel » 21 lip 2011, 22:24

Kolego to co ty chcesz zrobić to jest nie możliwe. Nawet jeżeli uda ci się zrobić że poda ci kolejne sztuki, to przy wymianie pręta będziesz miał problemy. Trzeba stworzyć tak program żeby była możliwość wiercenia i przecinania.


SebeG910
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 44
Rejestracja: 22 mar 2010, 22:33
Lokalizacja: Koszalin

#3

Post napisał: SebeG910 » 21 lip 2011, 22:54

Pracuję w firmie i mój kolega robi właśnie na takim samym Doosanie. Tłumaczył mi właśnie parę tygodni temu tę kwestię. Faktycznie nie da się tego oszukać. Podajnik przy cofnięciu się pręta rejestruje błąd. Jest to bardzo proste urządzenie o bardzo małej możliwości konfiguracji. Był nawet kiedyś u nas gość z serwisu maszyn i kolega się go zapytał no i właśnie dał mu to słowo na odczytywanie długości pręta /2. I nic więcej. Ale zapytam jeszcze jutro kolegi i może coś więcej podpowie. W książce niewiele jest.

[ Dodano: 2011-07-21, 22:56 ]
a jeśli chodzi o zakończenie pręta i załadowanie następnego to jest odpowiednia komenda, ale to już jutro. Ja som frezer :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
misiek2lucky
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 66
Rejestracja: 02 lut 2011, 01:42
Lokalizacja: Świdnik

#4

Post napisał: misiek2lucky » 22 lip 2011, 16:35

Hehehe witam serdecznie kolege Sebe. Cóż za zbieg okoliczności, to ja Ci w poniedziałek powiem w pracy:) że podajnik sam sie przeładowuje tylko potrzeba podwójnie podac M51, raz dla wsunięcia pręta do maszyny a dwa dopchnięcie popychaczem:). A co do polecenia /2 znalazłem gdzieś przypadkiem na tym cudownym forum w całkiem innym temacie. Przypadek.

To do zobaczenia za dwa dni:D:D:D: jaki ten świat jest mały:D:D:D...


Co do podajnika wiem już wszystko na jego temat, dziękuje kolegom za wsparcie.

Więc M51 dosuw pręta, /2 sprawdzenie końca pręta, i opcjonalnie M50 ktorego nie uzywam opcjonalnie ręczne przeładowanie pręta lub koniec pracy prętowej w zależności od konfiguracji obrabiarki. Podam przykład programu dla kogoś kto tu zajrzy.


G28 U0 W0 wyjazd na referencje
T1010 przykładowo zderzak
G0 X0 Z1.
M31 nie uzywam tego, ale to jest zezwolenie na prace przy otwartych szczekach
M69 otwarcie szczek
M51 wysuniecie preta
/2 G28 U0 W0 M30 LUB NP. M98 P10 tutaj podałem tylko przykład
rozwizan jest duzo, nalezy napisac cykl przeladowania, odsunac sie zderzakiem,
potem podjechac, zrobic pauze itd. Mozna w podprogramie lub bezpośrednio, jak beda chetni napisze kilka szczegolowych przykladow


M68 zamkniecie szczek
G28 U0 W0 i odjazd


Chyba tyle, pozdrawiam i otwieram sie na sugestie.

[ Dodano: 2011-07-22, 16:39 ]
Qmpel pisze:Kolego to co ty chcesz zrobić to jest nie możliwe. Nawet jeżeli uda ci się zrobić że poda ci kolejne sztuki, to przy wymianie pręta będziesz miał problemy. Trzeba stworzyć tak program żeby była możliwość wiercenia i przecinania.

Więc zrobiłem tak że nie musze wusuwac ale musiałem narzędzie przeorganizowac, a wszysko jest na styk, moge powiedzieć na mikrometry, mała pomyłka i kolizja murowana, mieszcze sie miedzy szczekami, :D:D:D, no niestety to jest "pusty" podajnik, znaczy się mało inteligentny. Ale lepszy taki niz żaden :). Ratują jeszcze specjalne szczęki z daleko wysuniętymi końcami tak pobierznie nazywając. Musze się w takie zaopatrzyć.


DCP DCP
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 20 sie 2011, 20:43
Lokalizacja: lubelskie

#5

Post napisał: DCP DCP » 20 sie 2011, 20:46

w razie co jakby ktos chcial to mam program na prawidlowe dzialanie owego podajnika w cyklu popychania preta jak i wyrzucania resztki i zaladunku nowego preta

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Fanuc”