Fanuc Series Oi-TF PLUS / Program z FTP?

Dyskusje na temat systemu Faunc

Autor tematu
rexo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 31 sie 2023, 11:30

Fanuc Series Oi-TF PLUS / Program z FTP?

#1

Post napisał: rexo » 31 sie 2023, 11:49

Witam
Założyłem konto bo powoli tracę nadzieję, że ogarnę sam temat :(

/* Nie jestem operatorem CNC. Jestem informatykiem - programistą ale już trochę ogarniam panel fanuca :) */

Znajomy kupił tokarkę Fanuc Series Oi-TF PLUS z dedykowanym oprogramowaniem które na podstawie różnych parametrów generuje kompletny program *.ncf.
Następnie ten plik *.ncf trzeba przesłać przez "Fanuc Program Transfer Tool" do pamięci maszyny i jest to trochę uciążliwe.

Chciałbym to jakoś uprościć.

Udało mi się skonfigurować FTP w maszynie i widzę zawartość folderu FTP z poziomu maszyny.
Problem polega na tym, że plik *.ncf jest w jednym pliku np. program.ncf a Program Transfer Tool tworzy O6666, O8888 oraz O9999.
Po analizie zawartości pliki te zawierają dokładnie części wycięte z pliku program.ncf.

I teraz moje pytania:
Czy można przestawić sterowanie FANUC, że korzystało z jednego pliku w pamięci EMB_ETHERNET?
Jeżeli nie może być jeden plik to czy jak wygeneruję odpowiednie pliki i wrzucę na FTP maszyna może uruchamiać obróbkę z pamięci ETHERNET bez konieczności kopiowania ich do pamięci "głównej"?
Czy sposób transmisji jako "COMMON" jest ogólnodostępny? :).
Szukam różnych rozwiązań żeby się pozbyć Fanuc Program Transfer Tool :)

Mój idealny schemat wyglądałby tak:
1. Generowanie pliku *.ncf w dedykowanym oprogramowaniu
2. Kopiowanie całości przez CTRL+C
3. Przechwycenie kopiowania (w moim programie czuwającym w tle) i po weryfikacji zawartości kodów CNC (a nie np. jakaś inna wiadomość) utworzenie pliku/plików na serwerze FTP.
4. Dostęp do pamięci FTP na maszynie i obróbka

Pozdrawiam
Rexo



Wróć do „Fanuc”