Fanuc 6T

Dyskusje na temat systemu Faunc

Autor tematu
Rexio
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 07 lut 2012, 19:02
Lokalizacja: Polska

Fanuc 6T

#1

Post napisał: Rexio » 07 lut 2012, 19:39

Witam ! 1.) Poszukuję Instrukcji Obsługi, do sterowania Fanuc System 6T. Chodzi mi dokładniej o sposób ustawiania punktu pierwszego noża, aby można było zastosować kompensację promienia naroża płytki. W offsetach narzędzi widnieje tabela w której podaje się korekcje długości X, Z, Wartość promienia naroża płytki R, oraz ostatnia kolumna opisana jako T (nie wiem czego dotyczy to T, [korekcja zużycia ???, czy może typ punktu narzędzia ???).

Ustawiam zero przedmiotu obrabianego, w punkcie pierwszego noża (punkt urojony), korekcje długości tego narzędzia w poszczególnych osiach pozostawiam wyzerowane, wprowadzam wartość promienia płytki. I w programie podaje np. G42.

Nie wiem czy muszę odejmować w offsetach jeszcze wartość tego promienia w poszczególnych osiach (tak aby punkt Zera przedmiotu był związany z punktem pierwszego narzędzia będącym w środku promienia naroża płytki ????), aby kompensacja promienia spełniała swoją funkcję.

2.) Nie rozumiem również czego podczas wyboru narzędzia trzeba podawać w bloku np. N10 G0 T0101; Podczas gdy w nowszych sterowaniach wystarczy podać tylko T0101 bez słowa G0. ??? Nie rozumiem tego ???

Będę wdzięczny za pomoc. :)



Tagi:

Awatar użytkownika

sinad
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 132
Rejestracja: 08 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Polska

#2

Post napisał: sinad » 07 lut 2012, 22:43

Ostatnia cyfra w kolumnie T reprezentuje orientację ostrza narzędzia, sterownik wykorzystuje ją gdy użyjemy G41, G42.

Ja offset ustawiałem tak:
W tabeli offsetu zeruje wszystkie wartości X, Z
MDI
G0 T0101 M6
Planuje płaszczyznę
Z "orgin" - przycisk na klawiaturze
zataczam dowolną średnice
X "orgin"
T202 M6
dojazd do zatoczonej płaszczyzny na styczność, wartość pozycji Z wpisuje jako wartość Z w offsecie 02, dojazd do zatoczonej średnicy na styczność, wartość pozycji X wpisuje jako wartość X w offsecie 02. Tak samo dla innych noży.


Autor tematu
Rexio
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 07 lut 2012, 19:02
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: Rexio » 08 lut 2012, 16:06

Zgadza się, robię tak samo, ale wówczas jak wpisze G42 (korekcja promienia naroża), to zamiast odsunąć narzędzie o wartość promienia, to maszyna przemieszcza się o podobną wartość tyle że w materiał, podczas chociażby planowania.

Proszę o instrukcję obsługi Fanuc System 6T.

[ Dodano: 2012-02-08, 16:11 ]
A o to T to chodzi mi o ostatnią wartość w tabeli offsetów narzędzi. Jest tam kolumna T.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Fanuc”