Jak odzyskac zero w maszynie - Fanuc 32i

Dyskusje na temat systemu Faunc

Autor tematu
Heops
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 51
Rejestracja: 03 gru 2009, 12:14
Lokalizacja: Tam gdzie chleb daja

Jak odzyskac zero w maszynie - Fanuc 32i

#1

Post napisał: Heops » 03 gru 2009, 12:21

Witam szanowne grono.

Pisze na formu poniewaz mam maly problem.
W firmie pojawila sie nowa maszyna CMZ z kontrolerem Fanuc 32i. Mielismy pseudo trening, koles sie zmyl po 8 godz szkolenia i musimy radzic sobie sami.
Wszystko jest ok... ale gdy napiszemy program to maszyna liczy wszystko od zerowego punktu referencyjnego (czyli gdzies w polowie z i x - dziwne ale tak jest)
Chdzi o to jak ustawic aby 'z' byl na glowicy, a 'x' w jej centralnym punkcie. Tak jak to powinno byc w kazdej tokarce. Czy mozna jakos to odzyskac? Chyba cos namieszalismy i maszyna jezdzi gdzies poza punkt roboczy.
Oczywiscie mozna tez kazde narzedzie ustawic do roboty, ale nie o to chodzi. Maszyna posiada presetter i baze narzedzi. Chcemy z niej kozystac i z offsetu narzedzi.

Prosze o w miare lopatologiczne wyjasnienie co zesmy namieszali?

pozdrawiam i czekam na odpowiedz

To moze inaczej...
Jezeli do bazy G54 wpisze dane to bedzie moje stale zero w programie (domyslne)?
Jak w takim razie w moim sterowniku ustawic G54 z 'x' w punkcie centralnym wrzeciona i 'z' na czole wrzeciona.

Prosze o szybka pomoc....
pozdrawiam



Tagi:


wieslawbarek
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 847
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:28
Lokalizacja: Bielsko Biała

#2

Post napisał: wieslawbarek » 04 gru 2009, 21:47

Nie wiem czy coś namieszaliście dla mnie wyglada wszystko OK.Maszyna wszystkie ruchy wykonuje w stosunku do zera maszynowego które osiaga po zrobieniu referencji.Po wprowadzeniu jakiegoś offsetu albo wymiaru narzedzia po najeżdzie na krańcówkę maszyna nie pokazuje już zera .Co do ustawienia zera w jakims konkretnym miejscu no to chyba tylko w X dla oprawki na wiertło bo kazdy nóż ma inny wysięg .

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Fanuc”