Fanuc 0i-MD + Reinshaw RMP60

Dyskusje na temat systemu Faunc
Awatar użytkownika

Autor tematu
Primoza2007
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 177
Rejestracja: 09 wrz 2007, 12:45
Lokalizacja: Gdańsk

Fanuc 0i-MD + Reinshaw RMP60

#1

Post napisał: Primoza2007 » 07 lut 2009, 18:15

Witam. Mam problem z pomiarem wykonywanym tą sondą z cyklu automatycznego. Po pomiarze ręcznym dotykaniem do setki z handle do materiału (funkcji dotyk sonda nie znalazłem na maszynie) i ponownym pomiarem z automatu poprzez cykle pomiarowe sonda zmienia zero o 0,3-0,5 mm. Sonda była kalibrowana przez serwis a pomiary jej na microset potwierdzają prawdziwość danych w tabeli narzędzi. Bicie sondy nie przekracza 0,004mm czyli jest ok.

Szukam osoby która podpowie w jaki sposób prawidłowo programować cykle pomiarowe na tą sondę oraz w jaki sposób dokonywać pomiaru jednorazowego z automatu tak jak to jest w sondach i sterownikach Heidenhain.


W rozmiarze siła: Hartford Blockbuster PRO-3210 - 3000x2100x1070,42kW,35t

Tagi:


djezowski
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 46
Rejestracja: 04 sty 2005, 20:18
Lokalizacja: warszawa

Re: Fanuc 0i-MD + Reinshaw RMP60

#2

Post napisał: djezowski » 18 lut 2009, 10:46

Primoza2007 pisze:Witam. Mam problem z pomiarem wykonywanym tą sondą z cyklu automatycznego. Po pomiarze ręcznym dotykaniem do setki z handle do materiału (funkcji dotyk sonda nie znalazłem na maszynie) i ponownym pomiarem z automatu poprzez cykle pomiarowe sonda zmienia zero o 0,3-0,5 mm. Sonda była kalibrowana przez serwis a pomiary jej na microset potwierdzają prawdziwość danych w tabeli narzędzi. Bicie sondy nie przekracza 0,004mm czyli jest ok.

Szukam osoby która podpowie w jaki sposób prawidłowo programować cykle pomiarowe na tą sondę oraz w jaki sposób dokonywać pomiaru jednorazowego z automatu tak jak to jest w sondach i sterownikach Heidenhain.
Wszystko wyglada na prawidlowe zachowanie.
Pomiar reczny nie ma sensu, kalibracja sondy wprowadza do zmiennych MACRO dane offsetu uderzenia patyczka do rzeczywistej wartosci polozenia osi.
Krotko mowiac, z reki nie uwzgledniasz uderzenia patyczka, ktory ci sie przecierz wygina jak nim dotykasz materialu.
Zeby stwierdzic czy sonda w automacie mierzy ok zrob prosta czynnosc.
pierscien wzorcowy na stol, zlap sonda centrum okregu, zapisz pozycje, wyjmij sonde, wloz czujnik do wrzeciona i sprawdz czy rzeczywiscie jestes w centrum.
jesli cykle kalibracji byly zrobione poprawnie - powinienens byc w centrum okregu.

jesli masz pytania - dzwon 609-989878

pozdr

darek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Fanuc”