Odbiór detalu

Dyskusje na temat systemu Faunc
Awatar użytkownika

Autor tematu
Kamil3
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 29 maja 2020, 20:08

Odbiór detalu

#1

Post napisał: Kamil3 » 29 maja 2020, 20:24

Witam wszystkich. Mam nadzieję że dobry dział wybrałem.
Od poniedziałku będę pracował na innej maszynie, jest nią Nakamura WT-250 (fanuc 21 itb). Posiada ona na przeciw wrzecionie ''łapę'' do odbioru gotowego detalu. Jeśli dobrze pamiętam co na nim pisze to ''parts catcher type - c''. Będę miał trochę czasu, więc chce się podjąć uruchomienia tego. Tokarka służyła do obróbki detalu z 2-stron na gotowo, gdzie nie było możliwośći toczenia tego detalu z pręta, dlatego nikt tego nigdy nie używał i nie wie nawet jak :D
Ktoś mógłby poradzić radą, jak się programuje taki odbiór? Są do tego specjalne kody, czy jakieś w systemie się ustawia cuda i wszystko gra? Za każdą podpowiedź byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam.




mheli
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 211
Rejestracja: 09 gru 2006, 01:12
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Odbiór detalu

#2

Post napisał: mheli » 29 maja 2020, 20:49

M68 otwarcie
M69 zamkniecie

Jeśli to dotyczy przechwytu to analogicznie
M468 i M469.

To tak na szybko z instrukcji, nie mam takiej maszyny żeby sprawdzić. Przetestuj to z MDI.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Kamil3
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 29 maja 2020, 20:08

Re: Odbiór detalu

#3

Post napisał: Kamil3 » 29 maja 2020, 22:25

Rozumiem że chodzi Panu o ''łapę'' czyli tak zwaną kieszeń, co pracuje tylko góra dół np. przy ucinaniu lub ''wypluwaniu'' detalu przez przeciw wrzeciono do kieszeni.
Taką kieszeń mam z lewej strony. Mi natomiast chodzi o to urządzenie co jest po prawej stronie ponieważ ono śmiga góra, dół porusza się także w osi ''z '' i są do niej zamonotwane takie łapki które służą zapewne żeby złapać i puścić detal, a następnie wrzucić na taśme.
Nie wiem czy dobrze wyjaśniłem :D


mag999
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 713
Rejestracja: 14 sty 2015, 18:59
Lokalizacja: Polska

Re: Odbiór detalu

#4

Post napisał: mag999 » 30 maja 2020, 13:06

To trzeba szukać w dokumentacji do maszyny. Powinno być tam wszystko opisane. Każda maszyna ma ineczej

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7980
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: Odbiór detalu

#5

Post napisał: WZÓR » 30 maja 2020, 20:03

Kamil3 pisze:
29 maja 2020, 20:24
Witam wszystkich. Mam nadzieję że dobry dział wybrałem.
Od poniedziałku będę pracował na innej maszynie, jest nią Nakamura WT-250 (fanuc 21 itb). Posiada ona na przeciw wrzecionie ''łapę'' do odbioru gotowego detalu. Jeśli dobrze pamiętam co na nim pisze to ''parts catcher type - c''. Będę miał trochę czasu, więc chce się podjąć uruchomienia tego. Tokarka służyła do obróbki detalu z 2-stron na gotowo, gdzie nie było możliwośći toczenia tego detalu z pręta, dlatego nikt tego nigdy nie używał i nie wie nawet jak :D
Ktoś mógłby poradzić radą, jak się programuje taki odbiór? Są do tego specjalne kody, czy jakieś w systemie się ustawia cuda i wszystko gra? Za każdą podpowiedź byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam.
Jak chcesz aby pomoc była skuteczna , to skontaktuj się z Abplanalp ..... , Oni sprzedają te maszyny i przeprowadzają szkolenia.

p.s.
W pierwszej kolejności stań przy maszynie , zapoznaj się z nią i z instrukcją obsługi.
Wytocz coś.
......
Specjalne kody pewnie ma , ale same się nie wklepią.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Fanuc”