Problem z I/O Fanuc S420F

Dyskusje na temat systemu Faunc

Autor tematu
T_O_M_A_L_A
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 03 mar 2008, 22:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Problem z I/O Fanuc S420F

#1

Post napisał: T_O_M_A_L_A » 13 maja 2009, 19:38

Witam
Nasza szkoła dostała niedawno dwa takie roboty. Przyszedł czas by się nimi zająć i jest projekt żeby zrobić do robota chwytak. Chwytak będzie sterowany wyjściami kontrolera (zamknij/otwórz).
Problem: Przy próbie zmiany stanu wyjścia cyfrowego, mamy efekt w samym kontrolerze (Tech pendant pokazuje zmiany), ale nie ma efektu w urządzeniu zewnętrznym (żadne z wyjść na modułach nie dają napięcia)

Wg. mnie może być coś poplątane w ustawieniach USAT. W parametrach wyjścia trzeba podać kolejno:
- numer porządkowy programowanego wyjścia'
- rack
- slot
- base
- polaryzację
I tu moje pytanie: które na zdjęciu to "rack" (to z żółtymi modułami czy to z modułami bez obudowy?), czy "slot" to nr gniazda na "rack-u" i czy "base" to nr wyjścia na module.

Obrazek

Narazie zakładam że "rack" to to pod żółtymi modułami, ale po wpisaniu wg mnie prawidłowych wartości nadal nie działa.
Proszę o pomoc
Pozdrawiam
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Okazuje się, że USAT skonfigurowałem dobrze, a po prostu moduły nie są zasilane z jakiegoś powodu. Teraz muszę znaleźć jeszcze przyczynę.



Tagi:

Wróć do „Fanuc”