sonda Heidenhain

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

Autor tematu
SzymooTNC
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 26 sie 2017, 23:20
Lokalizacja: Wlkp

sonda Heidenhain

#1

Post napisał: SzymooTNC » 26 sie 2017, 23:52

Witam, mam pytanie odnośnie Heidenhain TNC640, otóż czy jest jakiś cykl, poza TP 417 (który bada tylko jeden pkt którejś z osi) , bądź też obejście, taki aby wybadał mi os Z na zadanej średnicy detalu i wyliczył średnią? Wiem jak robić to w trybie ręcznym ale wiadomo ze maszyna jest od tego. Dodam iż maszyna to frezarka z funkcją toczenia.
Dzięki pozdrawiam



Tagi:


Pneumokok
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 916
Rejestracja: 28 gru 2009, 15:56
Lokalizacja: Miasto nieudaczników

#2

Post napisał: Pneumokok » 28 sie 2017, 20:59

Możesz zrobić w ten sposób, że zapodajesz punkt po punkcie pomiar w osi Z a po każdym pomiarze wynik zapisujesz do Q-parametru, poźniej sumujesz te Q-parametry, dzielisz przez liczbę punktów pomiarowych i masz średnią wartość
Jeżeli pomogłem kliknij pomógł :)


Autor tematu
SzymooTNC
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 26 sie 2017, 23:20
Lokalizacja: Wlkp

Re:

#3

Post napisał: SzymooTNC » 27 kwie 2018, 23:02

Pneumokok pisze:
28 sie 2017, 20:59
Możesz zrobić w ten sposób, że zapodajesz punkt po punkcie pomiar w osi Z a po każdym pomiarze wynik zapisujesz do Q-parametru, poźniej sumujesz te Q-parametry, dzielisz przez liczbę punktów pomiarowych i masz średnią wartość
Mogę prosić przykładowy zapis? Czy zapisywać te Q w wyniku cyklu pomiarowego(cykl 417)?


STELMI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 551
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: sonda Heidenhain

#4

Post napisał: STELMI » 28 kwie 2018, 07:14

pomiarem szczeliny zmierzy ci średnicę. Tylko dla pewności, że jesteś w osi otworu musisz najpierw zrobić pomiar w drugiej z osi i przesunąć maszynę do jego środka.
Przy pomiarze szczeliny, czy też środka między 2 punktami zawsze podaje jaka jest odległość, co w przypadku otworu będzie średnicą

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”