Potrzebuje materiały do nauki HH 530

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

Autor tematu
MałolatCNC
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 24 paź 2016, 20:20
Lokalizacja: Częstochowa

Potrzebuje materiały do nauki HH 530

#1

Post napisał: MałolatCNC » 24 paź 2016, 21:39

Witam,
pracuje od roku na hh 530 od pewnego czasu zaczynam się interesować bardziej tym sterowaniem, do tej pory nie miałem takiej potrzeby bo w firmie mamy programiste i trzaska nam programy, ale to dla mnie za mało zaczynam coś pisać od siebie dla siebie.
Jak do tej pory poznałem przynajmniej tak mi sie wydaje ze polowe z funkcji wchodzac w:
SMART-UNIT WSTAWIC- OBROBKA (ORAZ DIGITAL. MAMY SONDE)- WIERCENIE/GWINT/KIESZEN I CZOPY funcja LBL ogarniete kolejna rzeczą która bym chciał ogarnąć jest obróbka po dowolnym konturze i tu problem bo trochę to skomplikowane jak na pierwszy rzut oka. I tutaj moja prośba wiecie skąd sciągnąć jakieś materiały do nauki
Bede wdzięczny
Pozdrawiam.



Tagi:


NFZ
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 393
Rejestracja: 07 paź 2012, 21:49
Lokalizacja: inąd

#2

Post napisał: NFZ » 25 paź 2016, 06:38

http://content.heidenhain.de/doku/tnc_g ... 388-P0.pdf

http://content.heidenhain.de/doku/tnc_g ... 816-83.pdf

Ten drugi to taka sciągawka z cykli, jest już nowsza(grubsza) pod 530, ale taką mam tylko w papierowej wersji.

Jeżeli masz deficyty wyobraźni przestrzennej(jak piszący te słowa ;)), to możesz na początku(jako dodatek do symulatora - wersja darmowa do ściągnięcia z sieci) zastosować taką sztuczkę/pomoc naukową w ćwiczeniu najazdów/odjazdów na detal i tego na którą stronę idą korekcje promienia.
Wszytko czego potrzebujesz to kartka z zeszytu w kratkę i kredka bambino zatemperowana na płasko - nawet symulacja z "pokazanym narzędziem" się przy tym chowa ;)
Szkoda tylko że w pilocie nie za bardzo szło ten myk zastosować...


ps. jest fajna czeska stronka z dużo lepszymi(mimo bariery językowej) opisami cykli etc.
Jak w ulubionych znajdę, to postaram się tut wrzucić adres.


johannes80
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 48
Rejestracja: 22 gru 2015, 14:43
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: johannes80 » 28 paź 2016, 13:13

Możesz skorzystać z takiej autodydaktycznej metody opracowanej przez HEIDENHAIN - nazywa się HIT, czyli HEIDENHAIN Interactive Training).
Dostępne są rożne licencje (jest tez bezpłatna wersja DEMO) i różne poziomy nie tylko do sterowań frezarkowych.
W pakiecie otrzymujesz dwa skrypty: w jednym ćwiczenia, w drugim ćwiczenia z rozwiązaniami.
Oprócz skryptów jest aplikacja, do tego można w pakiecie pobrać symulatory (te same, które pobierasz normalnie ze strony HEIDENHAIN).
Ja korzystałem z HITa 3-osiowego i HIT 3+2.
Opinia: dobre dla początkujących.

http://training.heidenhain.pl/pl_PL/hit/

[ Dodano: 2016-10-28, 13:21 ]
Pamiętaj, że na klawiaturze HEIDENHAIN pod klawiszem HELP znajdują się te same instrukcje programowania co w pdf, z tym, że otwierają się od razu na stronie z funkcją której używasz aktualnie na sterowaniu. Np. jesteś w tabeli narzędzi, klikasz HELP i otwiera Ci się instrukcja na stronie z opisem tabeli narzędzi.
Jeżeli nie masz HELPa po polsku, to można pobrać ze strony HEIDENHAINa pliki w formacie .chm i wgrać do sterowania samodzielnie (w razie zainteresowania napisz na priw.).

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”