Powielanie wyników pomiaru sondy w kilku presetach

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

Autor tematu
nutrash
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 70
Rejestracja: 29 sty 2016, 19:24
Lokalizacja: Wrocław

Powielanie wyników pomiaru sondy w kilku presetach

#1

Post napisał: nutrash » 14 lip 2016, 21:54

Witam,
Proszę o pomoc jak zrobić to o czym głosi tytuł tego tematu. Wywołuje sondę w programie, załóżmy cykl ustawienia rotacji stołu, w menu tego cyklu mam do wyboru preset do którego sonda wpisuje wynik. Chciałbym zmierzona wartość przenieść tez jednak w inne presety. Na szybko załatwiłem to tak że wywolalem ten sam cykl parę razy, za każdym razem zmieniając preset docelowy, jednak wiadomo - czas to pieniądz ;) proszę o porady

Do tego - czy uzyskana wartość jednego pomiaru mogę też modyfikować? Np dodawać odejmować coś do wyniku przed wstawieniem w inny preset? W cyklu jest taka możliwość, ale dla kilku presetow bazując na jednym wyniku z jednego cyklu tego nie zrobię.

Będę wdzięczny za pomoc!



Tagi:


capt.d.
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 387
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

#2

Post napisał: capt.d. » 15 lip 2016, 10:22

Aloha
nutrash pisze:Chciałbym zmierzona wartość przenieść tez jednak w inne presety
Zapoznaj się z funkcjami FN17 i FN18.
nutrash pisze:Do tego - czy uzyskana wartość jednego pomiaru mogę też modyfikować?
Tak. Podstawowe działania matematyczne też są dostępne pod funkcjami FN.

Pozdrawiam


STELMI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 551
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#3

Post napisał: STELMI » 15 lip 2016, 11:28

możesz też po utworzeniu pierwszego presetu przejść na punkt X0, Y0, Z0 tego presetu i wejść w tabelę preset, tam masz opcję edycji presetów i możesz każdą z osi sobie uaktualnić


capt.d.
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 387
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

#4

Post napisał: capt.d. » 15 lip 2016, 18:57

Aloha
STELMI pisze:możesz też po utworzeniu pierwszego presetu przejść na punkt X0, Y0, Z0 tego presetu i wejść w tabelę preset, tam masz opcję edycji presetów i możesz każdą z osi sobie uaktualnić
Oczywiście, że może. Pytanie tylko po co klikać przy każdej zmianie sztuki - kiedy mamy do dyspozycji odpowiednie funkcje?. Po to, to wszystko ktoś wymyślił, byśmy nie musieli wykonywać "małpiej roboty".
A teraz wyobraź sobie kolego, że masz np. 200 detali po 1 minutę każdy. Ręczne zmiany będą trwały połowę czasu pracy maszyny.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”