dlaczego baza ucieka po obrocie stołu?

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

capt.d.
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 387
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

#11

Post napisał: capt.d. » 17 kwie 2016, 19:26

Aloha
Arias2 pisze:Moja opinia jest taka że otwór w stole jest wyznacznikiem do wszystkich innych pomiarów i nie należy go ruszać tak samo jak i środkowego kanałku który służy do sprawdzenia prostoliniowości stołu.
A jaką Szanowny Kolega ma pewność, że przy montażu zachowano osiowość tego otworu z osią obrotu?.
To samo tyczy się rowka - jaka pewność?
Moim zdaniem od tego jest tabela kinematyki, to w niej ma być wszystko zgodne z rzeczywistością - i do tego właśnie są cykle ustawiania kinematyki.

Sposób z przefrezowaniem tego otworu jest półśrodkiem.

Pozdrawiam.



Tagi:


Autor tematu
nutrash
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 6
Posty: 70
Rejestracja: 29 sty 2016, 19:24
Lokalizacja: Wrocław

#12

Post napisał: nutrash » 17 kwie 2016, 20:01

capt.d. pisze:Sposób z przefrezowaniem tego otworu jest półśrodkiem.
to i łapanie bazy po każdym obrocie to półśrodki, wiadomo. niestety nie ja decyduję o wezwaniu serwisu do udobruchania kinematyki, więc staram się sobie ułatwić jak mogę ;)


Arias2
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 563
Rejestracja: 29 lip 2007, 10:49
Lokalizacja: wieluń-eslov

#13

Post napisał: Arias2 » 19 kwie 2016, 19:00

capt.d. pisze:Aloha
Arias2 pisze:Moja opinia jest taka że otwór w stole jest wyznacznikiem do wszystkich innych pomiarów i nie należy go ruszać tak samo jak i środkowego kanałku który służy do sprawdzenia prostoliniowości stołu.
A jaką Szanowny Kolega ma pewność, że przy montażu zachowano osiowość tego otworu z osią obrotu?.
To samo tyczy się rowka - jaka pewność?
Moim zdaniem od tego jest tabela kinematyki, to w niej ma być wszystko zgodne z rzeczywistością - i do tego właśnie są cykle ustawiania kinematyki.

Sposób z przefrezowaniem tego otworu jest półśrodkiem.

Pozdrawiam.
Taką mam pewność jak to że jutro będzie wiało mocniej albo słabiej.
Zakładając że nikt nie rozbierał maszyny tylko została złożona i zaprogramowana u producenta. Jeśli producent wypuszcza maszyny złożone od tak sobie nie bazując na niczym to nie wiem jak to nazwać.
Trzeba się czegoś złapać i na czymś bazować, w innym przypadku przyjdzie kolejny operator i będzie bazował na krawędziach zewnętrznych stołu i też będzie frezował bo nie będzie otwór na środku. Idąc tym tokiem myślenia po 2-3 latach braknie stołu do frezowania, nie mówiąc już awariach stołu i potrzebie rozbierania i składania.
Ale to jest moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgadzać.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”