Projektowanie z cam

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

Autor tematu
sektor33
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 07 lis 2015, 14:42
Lokalizacja: Zduńska Wola

Projektowanie z cam

#1

Post napisał: sektor33 » 07 lis 2015, 15:05

Od 1.5 roku pracuje na frezarkach z oprogramowaniem Heidenhain 5 osiowa Dmu 80 monoblock i 4 osiowa (maszyna przerabiana z manualnej,w sumie nie ważne przerabiałem wszystkie te możliwe cykle jakie daje możliwość oprogramowanie.Chciałbym jednak iść o krok dalej czyli programowanie w 5 osiach za pomocą programu cam i moje pytanie jaki byście polecili ?i czy jako samouk dam rade sam zrobić podprocesor na heidenhain.



Tagi:


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#2

Post napisał: dance1 » 07 lis 2015, 18:12

do HH większość cam-ów ma wbudowany postprocesor, także mają wbudowane kreatory pomagające podczas "tworzenia" PP, czy sam dasz radę zrobić tego nikt Tobie nie powie bo niby jak? Spróbujesz, to się dowiesz.
Poczytaj tematy na forum dotyczące oprogramowaniu cam, ściągaj dema, próbuj, oglądaj filmiki itd., nikt nie wie ile chcesz wydać i co dokładnie chcesz robić.
Kilkanaście tematów było na forum dotyczących wyboru camów, nawet niedawno, wystarczy poczytać.
I don't like principles, I prefer prejudices


STELMI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 551
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#3

Post napisał: STELMI » 07 lis 2015, 22:00

jak sam dążysz do pogłębienia swojej wiedzy to opanujesz wszystko. Ja potrafiłem (co prawda na 3 osiówce) nauczyć się z zamouczków CADa i CAMa, więc i Ty możesz

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”