Strona 1 z 2

Szkolenie Heidenhain 19-23 paźd w Warszawie OSTATNIE MIEJSCE

: 19 wrz 2015, 15:37
autor: fofik2009
Witam
Szkolenie odbędzie się 19-23 października w firmie APS Serwice w Warszawie jedynego w Polsce autoryzowanego przedstawiciela firmy Heidenhain.
szkolenie będzie prowadzone na sterowaniu iTNC530
ok.36 godz. - tylko 5 osób w grupie. certyfikat na oryginalnym druku Heidenhain
Zostało ostatnie wolne miejsce !!!
koszt szkolenia to ok 400 EUR +VAT osoba

osoby zainteresowane proszę o bardzo szybki kontakt na prv lub
[email protected]

: 23 paź 2015, 08:14
autor: carb
Pierwsze autoryzowane centrum Heidenhaina było i jest w Radomiu na UTH na wydziale mechanicznym. Szkoleniowcy są tam szkoleni przez pracowników Heidenhaina z Niemiec co roku. Wydawane są tam dokumenty na oryginalnym druku Heidenhaina z certyfikacją międzynarodową. Taką certyfikację odnawia się co roku za bardzo duże pieniądze i dlatego tak drogie są szkolenia z takim dokumentem potwierdzającym umiejętność obsługi i programowani tych że sterowań. Jest tam dużo maszyn i regularnie wymieniane na nowe ! z nowym sterowaniem. Byłem u nich na całym szkoleniu i jestem bardzo ale to bardzo zadowolony. Nie mam problemu większego przy maszynie czy podczas programowania.
Druga sprawa co mnie zdziwiło, starając się o prace technologa w narzędziowni okazałem ten certyfikat Heidenhaina, rozmowa kwalifikacyjna się skończyła i pracodawca powiedział że dalej nie mamy co rozmawiać o umiejętnościach tylko przeszliśmy do warunków zatrudnienia i wynagrodzenia, to było bardzo miłe ... nie wierzyłem że coś takiego może być ! Do dzisiaj pracuje w tej firmie i w ciągu roku zostałem zastępcą głównego technologa w firmie gdzie pracuje ponad 100 osób. Ten certyfikat naprawdę mi dużo dał, polecam Radom z własnego doświadczenia, warto choćby przez to że tak szybko dostałem prace.

: 23 paź 2015, 10:46
autor: Pneumokok
A wcześniej miał Kolega doświadczenie jako operator lub programista? czy tylko dostał Kolega prace jako technolog ze względu na ukończony kurs HH?

mini mini "kurs" - /czesciowe zapoznanie z tematem

: 26 paź 2015, 07:58
autor: MAREK POCHRON
Czesc pracuje juz prawie 11 lat na HH ;ponad 20 obrabiarka CNC ,pare zakladow pracy /frezarki bramowe ,wrzeciono poziome + pionowe ,wymiana palet , glowice piecio-osiowe./ .. Co sie mozna nauczyc za 36 godzin /teoria czy praktyka bo z certyfikatem sam na sam z maszyna + rysunek +nocna zmiana ,sobie nie poradzisz/.Klawiatura HH ma duzo klawiszy......Tak mysle ze ten certyfikat nagle konczy rozmowe kwalifikacyjna i dostajesz robote.A praktyka........ Nienazywajcie tego kursem.

: 27 paź 2015, 06:53
autor: marcin1916
no przez 36 godzin kilka klawiszy można poznać :)

: 28 paź 2015, 07:43
autor: Majster70
Co do firmy APS to naprawiali mi sterowanie w mojej frezarce i są ok, no może cena mogłaby być niższa :wink: Co do ich kursów - nie mam zielonego pojęcia. Myślę, że trzeba by przejrzeć program, czy są one w ogóle przeznaczone dla początkujących, czy np dla doświadczonych operatorów np Sinumerica czy Mazatrola a którzy chcą się przeszkolić na HH lub może dla technologów/programistów którzy chcą umieć dopisywać dodatkowe specjalizowane cykle do sterowania HH w konkretnych obrabiarkach?
Bo rzeczywiście ktoś zupełnie zielony po szkole humanistycznej bez ogólnej choćby znajomości tematu to w kilkadziesiąt godzin może być "przyuczony" do puszczania najprostszych programów i ustawiania narzędzi. Bez bardziej zaawansowanych kolegów lub technologa w pracy będzie mu trudno samodzielnie pracować przez pierwsze tygodnie.

: 28 paź 2015, 09:50
autor: HIHI18
carb pisze:Pierwsze autoryzowane centrum Heidenhaina było i jest w Radomiu na UTH na wydziale mechanicznym.
Zadzwoni kolega do siedziby szkoleń HH w Niemczech, z zapytaniem gdzie można zrobić sobie Certyfikowane szkolenie z HH w Polsce... odpowiedzą APS.
Z tego co wiem teraz powstanie więcej miejsc gdzie w PL gdzie będzie można sobie taki sam kurs co w APS czy UTH zrobić(tak Kurs w APS i ten w UTH to są te same kursy) po prostu HH rozwija swoją bazę szkoleniową.
Majster70 pisze: Co do ich kursów - nie mam zielonego pojęcia. Myślę, że trzeba by przejrzeć program, czy są one w ogóle przeznaczone dla początkujących, czy np dla doświadczonych operatorów np Sinumerica czy Mazatrola
No to powiem Ci z własnego doświadczenia, że nie jest to kurs dla osób bez doświadczenia, jest to bardziej szkolenie dla osób z doświadczeniem, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę.

: 17 lis 2015, 18:34
autor: plarav
Majster70 pisze:programistów którzy chcą umieć dopisywać dodatkowe specjalizowane cykle do sterowania HH w konkretnych obrabiarkach?
Witam. Zastanowiło mnie Twoje (cytowane wyżej) zdanie na temat cykli. Czy mógłbyś mnie troszkę oświecić w tym temacie? Pracuję od dwóch lat głownie na AVIACH z ITNC530i. Piszę programy używając Q-parametrów i skoków warunkowych. Napisałem kilka programów "uniwersalnych" które przyśpieszają mi pracę. Właściwie to stosuję je prawie jak cykle. Wystarczy zmienić kilka dość dobrze opisanych Q-parametrów na początku programu i nie wnikając w sam kod uzyskuje się różne ciekawe i praktyczne efekty. Gdybym umiał dopisać je w formie cykli do systemu - to byłoby coś! Podejrzewam, że nie jest to możliwe z konsoli operatora, bo nie zauważyłem nigdzie takiej opcji (na pewno bym jej nie przeoczył). Może ingerując w parametry maszynowe (PM)? Proszę Cię o wyjaśnienie i pozdrawiam.

PGM CALL

: 17 lis 2015, 21:25
autor: MAREK POCHRON
Czesc, Nowe cykle to moze nie /niewiem nie spotkalem sie / , ale mozna napisac podprogramy ,wywolujac je przez PGM CALL. Zmieniajac Q-parametry ,wartosci liczbowe.

: 18 lis 2015, 06:47
autor: Majster70
plarav pisze:Gdybym umiał dopisać je w formie cykli do systemu - to byłoby coś!
Czymś takim chwalił się nawet ktoś na tym forum. Czytałem też reklamę firmy która oferowała dodatkowe cykle strugania do małych rowków korzystając z orientacji wrzeciona. Kto frezował jakiś szczególnie głębszy rowek np R0,5 i ma porównanie ze struganiem lub toczeniem tych samych rowków ten wie o co chodzi. Znając HH to przypuszczam, że pewne możliwości otwierają się po wpisaniu odpowiednich kodów w MOD, tak jak np przy modyfikowaniu parametrów maszynowych. Generalnie dla obniżenia kosztów wszystkie sterowania produkuje się w takiej samej maksymalnej wersji, później tylko blokuje nieopłacone funkcje., nie wyprowadza się połączeń z sondą itp. Dokładnie na tej samej zasadzie producenci obrabiarek dopisują do swoich maszyn jakieś dodatkowe funkcjonalności. Trzeba skończyć właśnie jakiś dodatkowy kurs i dostać certyfikat (czytaj: trzeba zapłacić :wink: )
O szczegóły proponuję zapytać w APS-ie.