liniał Heidenhein ls 403 brak referencji

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

Autor tematu
daihat
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2015, 21:51
Lokalizacja: Jelenia Góra

liniał Heidenhein ls 403 brak referencji

#1

Post napisał: daihat » 11 lut 2015, 05:12

Witam
To mój pierwszy temat, jeżeli błędnie zakładam nowy temat wyciągne wnioski.

1. Mój problem polega na tym, że liniał z dnia na dzień przestał czytać punkt referencyjny, głowica go omija i oś Z wjeżdza w krańcówkę. Zastanawiam się, czy ma ktoś pomysł dlaczego liniał nie czyta markera referecyjnego i czy da się to naprawić.

Obrazek
Próbowałem ustawiać REF w przeciwnym kierunku do 2 przeciwstawnego markera, również to samo. Liniał czyściłem bez efektów. Sprawdzałem przewód, nie znalazłem schematu połączenia do mojego sterowania (philips432) natomiast wszystkie żyły sa ok poza tym że dwie dochodzące do płytki czytającej światło są zwarte i to już na wejściu do głowicy.Nie wiem czy to jest ok, kabel nie ma widocznych uszkodzeń i nie pracuje z osia tylko liniał.
Liniał z innej osi podłączony do osi Z prawidłowo czyta REF więć komputer jest OK.


Obrazek
2. Ponieważ widziałem śłady klejenia uchwytu diody LED, wziąłem się za rozkręcanie, pewnie niepotrzebnie bo aktualnie głowica nie czyta osi.
Obrazek
W dodatku wkręciłem jedną ze srubek ze zdjęcia, potem wykręciłem całkowice czyli do pozycji przed ingerencją.

Stąd kolejne pytanie i to doedukowujące mnie. Da się teraz to samemu bez przyrządów wyregulować i jak te śrubki działają?
Myślę teraz, że przymocowanie LED ma decydujące znaczenie ale dopiero śrubki regulują jakoś
padanie światła na soczewkę. Czyli bawiąc się ustawieniem uchwytu LED w końcu wstrzeliłbym sie w ustawienie śrubek, oczywiście gdyby dało się najpierw naprawić referencje.

Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję.



Tagi:

Wróć do „Heidenhain”