Kółko ręczne do Heidenhain 426/430M

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

Autor tematu
strzeniu
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 35
Rejestracja: 25 cze 2009, 18:10
Lokalizacja: Nadarzyn
Kontakt:

Kółko ręczne do Heidenhain 426/430M

#1

Post napisał: strzeniu » 02 sty 2015, 18:27

Cześć,

Potrzebuję dokupić pilot - kółko ręczne do frezarki ze sterowaniem hh 426/430M 3 osie. W maszynie jest okrągłe gniazdko do oryginalnego kółka ręcznego HR, które oczywiście można dokupić u przedstawiciela hh ale koszt znacznie przekracza mój na to przeznaczony budżet. Na Ebayu są za to gotowe piloty do podłączenia takie jak ten:

Handwheel

i stąd pytanie, czy to da się podłączyć, które napięcie i którą wersję sygnału (100PPR czy 25PPR) należy wybrać do heidenhaina. Miał ktoś z Was doświadczenia z nieoryginalnym kółkiem na maszynie?



Tagi:

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#2

Post napisał: adam Fx » 02 sty 2015, 19:01

Jedyne co mogę powiedzieć to że np. wędka do Fanuca jest prosta zadajnik impulsów, 2 przełączniki i jakieś tam diody za to w HH jest cała płytka z elektroniką wszystko upchane w SMD być może sygnał jest celowo zakodowany by używać tylko ich wędki
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


mheli
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 211
Rejestracja: 09 gru 2006, 01:12
Lokalizacja: Częstochowa

#3

Post napisał: mheli » 08 sty 2015, 23:34

Dopowiem tyle że do tej pory wędki w HH miały kółko "bestopniowe" tzn nie przeskakiwało jak w Fanucu czy Sinumericu, natomiast w nowej maszynie która przyszła do firmy we wrześniu też już zastosowano taki sam enkoder jak w Fanucu czy innych, jakkolwiek sama wędka nie różni się zewnętrznie niczym od starszych.
Co do zakupu to może warto "zapolować" na jakąś używkę ale oryginał, wtedy będzie gwarancja że podejdzie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”