TNC 426 Mikron błąd 02 BTB ANTRIEBE FEHLT

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

Autor tematu
WaldekMielec
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 20
Rejestracja: 01 kwie 2014, 22:29
Lokalizacja: Mielec

TNC 426 Mikron błąd 02 BTB ANTRIEBE FEHLT

#1

Post napisał: WaldekMielec » 28 gru 2014, 17:25

Witam
Maszyna Mikron VCP1000 stała jakieś 2 tygodnie po uruchomieniu jej pojawił się komunikat "75 FETTSPENDER WECHSELN" (w dokumentacji brak tego błędu) dało ją się zbazować i normalnie działała. Podczas jazdy po osi Z zablokowało hamulce z komunikatem "02 BTB ANTRIEBE FEHLT" - zgodnie z instrukcją wyłączono maszynę na 30 sekund i ponownie uruchomiono. Kolejno bazowanie a więc przycisk on (normalnie włącza się transporter wiórów i puszczają hamulce na serwach) i pojawia się znowu komunikat "02 BTB ANTRIEBE FEHLT". Jedyne co pisze w dokumentacji to że jest to związane z brakiem sygnału z napędów. Odnośnie komunikatu 75 też brak pomysłów bo jedyne smarownice o których jest mowa w dokumentacji to simaluby na poszczególne osie po dwie z tym że nie ma tam żadnych czujników i jest ich jeszcze na 6 miesięcy. W machine time znajduje się ekran z zegarami gdzie jest jak widać fettspender wirksam czy to jest licznik między innymi związany z komunikatem 75 i z czego on zlicza, czy komunikat 02 i 75 są ze sobą związane.
Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
Załączniki
clock.jpg



Tagi:


mheli
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 211
Rejestracja: 09 gru 2006, 01:12
Lokalizacja: Częstochowa

#2

Post napisał: mheli » 08 sty 2015, 23:27

Witam ! Odnośnie pierwszego komunikatu to maszyny mają m.in. tak że dostają cykle smarowania i po przekroczeniu iluś cykli może wyskoczyć taki komunikat jak u Ciebie żeby wymienić zasobnik tudzież uzupełnić poziom smaru w zasobniku. Sprawdź czy ten smar na pewno jest bo w jednej maszynce mam tak że poziom jest zawsze na maxa a w rzeczywistości jest różnie bo smar osadza się na ściankach zbiornika. Osobiście jakoś do mnie nie przemawia ta pseudoautomatyka w simalubach, w maszynach na których pracuję są normalne zbiorniki z olejem bądź smarem, pompa którą uruchamia okresowo sterowanie i to jest dla mnie najpewniejsze rozwiązanie.
Co do drugiego błędu to opcje są dwie : zużycie jednej ze śrub kulowych na tyle że odczyt z enkodera na serwie kłóci się z odczytem z liniału pomiarowego (przerabialiśmy to w firmie niedawno tyle że na trochę innym Mikronie). Druga możliwość to długa przerwa w pracy i licha bateria podtrzymująca system.
Napisz proszę z którego roku jest ta maszyna bo coś mi niewiarygodnie wygląda ten jej "przebieg".
Pierwszy i drugi komunikat raczej nie są związane ze sobą. Fettspender wirksam to nic innego jak czas smarowania, natomiast z czego się bierze nie podpowiem bo to w różnych maszynach różnych producentów może być bardzo różnie rozwiązane.


Autor tematu
WaldekMielec
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 20
Rejestracja: 01 kwie 2014, 22:29
Lokalizacja: Mielec

#3

Post napisał: WaldekMielec » 09 sty 2015, 10:46

Witam i dziękuję za zainteresowanie. maszyna 97 rok. Odnośnie "02 BTB ANTRIEBE FEHLT" usterka sekcji stabilizacji napięcia z 600V przy włączaniu wzrastało do 700V i tu najprawdopodobniej problem był, dokładnie będę wiedział na przyszły tydzień gdy element przyjdzie.

Odnośnie komunikatu smarowania do podobnego wniosku doszedłem z przekroczeniem cykli. Pytanie tylko jak to skasować, na załączonym zrzucie widać zegar smarowania i poniżej jest kod do "wklepania" którego nie znam, gdzie być może jest szansa skasowania licznika smarowania. Smarownice po wymianie nie tak dawno, zostanie zastosowane inne rozwiązanie bo simaluby do dość kłopotliwe i kosztowne elementy.
Za wszelkie uwagi będę wdzięczny.


goozietz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 18 sty 2013, 15:58
Lokalizacja: NL

#4

Post napisał: goozietz » 09 sty 2015, 14:48

Witam.

Pracuje na Mikron VCE1000 Pro, iTNC530.
Blad "02 BTB ANTRIEBE FEHLT" pojawial mi sie ostatnio kiedy mialem pekniety jeden kabelek w wiazce idacej do zamka drzwi. kabel wymienilem i po klopocie.

Pozdrawiam


Autor tematu
WaldekMielec
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 20
Rejestracja: 01 kwie 2014, 22:29
Lokalizacja: Mielec

#5

Post napisał: WaldekMielec » 14 sty 2015, 20:26

Odnośnie błędu 02 usunięty, elementy uszkodzone wymienione i całość zmontowana, maszyna ruszyła.
Niestety dalej komunikat 75 odnośnie smarowania, czy ktoś ma jakieś pomysły?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”