DMU 80T Heidenhain błąd PLC 836

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

Autor tematu
Claptone
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 17 gru 2014, 08:05
Lokalizacja: Polska

DMU 80T Heidenhain błąd PLC 836

#1

Post napisał: Claptone » 17 gru 2014, 08:18

Witam,
Mam problem z obrabiarką DECKEL MAHO DMU 80T z Heidenheinem itnc 530.
Otóż po załączeniu maszyny wyskakuje błąd 836 (WEJ.WRZEC./BRAK ZATRZ POSUW" I_AL_NEG_SPI_VS_HALT/I2=0) W Funkcji HELP dowiedziałem się że przyczyną błędu jest Włączenie wrzeciona zewnętrznego i funkcji "zatrzymać posuw". Lampka wewnętrzna została odłączona w celu dobrania żarówki, jak i chłodziarka wrzeciona została założona świeżo po regeneracji( Przez jakiś czas w miarę rozsądku była używana bez niej) Czy ktoś z was może wie co jest nie tak? Z góry dziękuje za pomoc.



Tagi:


krzysztof.lbn
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 05 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Lublin

Re: DMU 80T Heidenhain błąd PLC 836

#2

Post napisał: krzysztof.lbn » 08 lip 2019, 11:22

Zdaję sobie sprawę że odpowiedź po 5 latach nie pomoże twórcy tematu, ale właśnie pół dnia walczyłem z tym błędem, w międzyczasie znajdując ten pozostawiony bez odpowiedzi temat. To smutne, gdy ludzie nie ponagają sobie :).

Dla potomnych: te maszyny DMU/DMC na Heidenhain'ach mają błędy tłumaczone chyba w translatorze google z początków jego istnienia. One nie są logiczne i często sugerują coś totalnie niezwiązanego z tematem.

Chodzi o błąd zgłaszany przez zewnętrzne urządzenie, w moim przypadku chłodziarkę. Padnięty wentylator, agregat się przegrzał i zgłosił awarię do PLC. Co ciekawe przy po prostu wyłączonej chłodziarce - błąd nie występuje. Podmiana wentylatora i włączenie chłodziarki na 20 min aż się schodzi + restart maszyny i działa.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”