Odczyt pozycji rzeczywistej z parametru

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

PiRo_man
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 329
Rejestracja: 23 sie 2010, 21:32
Lokalizacja: Świerklany

#11

Post napisał: PiRo_man » 18 lis 2014, 16:53

Adamldz i co? Tak trudno było spojrzeć do instrukcji? Powiedz teraz szczerze ile czasu poświęciłeś na znalezienie tego co chcesz? 10 minut? No, niech będzie, 15... A na forum ile czekałeś na odpowiedź której i tak nie uzyskałeś? 5 dni... Ale zamiast od razu posłuchać i poszukać w instrukcji wolałeś biadolić na temat mojego tytułu przed imieniem.

Swoją drogą aż tak was to boli że mam wyższe wykształcenie i tytuł inżyniera? Dużym kosztem finansowym i ciężką pracą zdobyłem ten tytuł, więc teraz nie widzę powodu dla którego nie miał bym się nim "chwalić". To tak jak z samochodem, nie po to harujesz, odkładasz pieniądze i kupujesz sobie najnowszego "Porsche" żeby stał w garażu. Poza tym też możecie się wybrać na studia i mieć wyższe z tytułem. Nikt wam nie broni.

BTW moim skromnym zdaniem fora powstały żeby sobie wzajemnie pomagać. Ty nie szukałeś pomocy, tylko osoby która cię wyręczy. Pomoc ode mnie otrzymałeś, i to dość solidną. Wskazałem Ci konkretne miejsce gdzie masz szukać odpowiedzi na swoje pytanie. Jedyne co musiałeś zrobić, to otworzyć spis treści, znaleźć dział "Programowanie za pomocą Q-parametrów", i przeczytać (w większości pobieżnie) to co jest opisane w tym dziale - na tych kilkunastu stronach. Naprawdę niesamowity wysiłek...

Poza tym takim nastawieniem nie przekonałeś mnie i nie nabrałem chęci do udzielenia Ci dalszej pomocy.

A to czy coś wiem i potrafię (poza błyskaniem), to łatwo mogłeś się przekonać zaglądając w historię moich postów na tym forum. Nawet całkiem niedawno wstawiłem tu zdjęcie fragmentu programu na HH opartego o Q-parametry. Ale łatwiej rzucać oszczerstwami niż trochę pomyśleć i trochę się wysilić.

Tarant moim zdaniem to co napisałem było najciekawsze ze wszystkich waszych wypowiedzi w tym temacie. No, może nie najciekawsze, ale najbardziej trafne i wartościowe. Twoja odpowiedź z kolei nie miała nic wspólnego z tematem problemu.

STELMI wskaż mi proszę fragment z którejkolwiek mojej wypowiedzi w której uważam się za wszystkowiedzącego, tym bardziej bo mam inż. przed imieniem. Nie potrafisz? To następnym razem powstrzymaj się od tego typu komentarzy.

Tak na marginesie, fragment rozmowy z innego forum "filozofów" mojego pokroju z osobą która również liczyła na gotowca (nie uczestniczyłem w tej rozmowie):
Razi pisze:(...) Nie będę pomagał komuś kto nie wykazuje żadnej własnej inicjatywy ani nawet zainteresowania, bo taka pomoc nie ma sensu. (...)
gruntz12 pisze:Pokaż co już napisałes i gdzie masz problem to pomoge
t4ddy10 pisze:On już napisał że nie zrobił nic. A pomocy potrzebuje takiej, że szuka jelenia który da mu gotowe rozwiązanie. Zero wkładu własnego.
Chyba nie muszę komentować.

Pozdrawiam
inż. Mateusz



Tagi:


Autor tematu
Adamldz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 13 lis 2014, 11:22
Lokalizacja: Holandia

#12

Post napisał: Adamldz » 18 lis 2014, 17:17

Po pierwsze Panie PiRo-man czytaj ze zrozumieniem. Nie ja, a jeden z kolegow czepial sie twojego inzyniera ;) Po drugie nie tylko Ty masz tu wyzsze wyksztalcenie, jednak nie kazdy sie z tym tak obnosi. Ty to robisz z premedytacja ;)

Po drugie, owszem znalazlem rozwiazanie swojego problemu. Ale jakze milo byloby mi gdyby taki filozof udzielil szybkiej podpowiedzi zamiast rozwarzac alternatywne opcje mojego postepowania. Dlatego zostales filozofem i jest to w moim mniemaniu jak najbardziej trafne.

Po trzecie, lecz rownie istotne..( nie lubie sie powtarzac)
Fora jak cnc.info.pl powstaly, by ktos taki jak ja mogl zadac beztroskie pytanie. Byc moze nie posiadam przed soba MANUALA od sterownika w momencie kiedy otwieram posta, byc moze nie mam do dyspozycji wystarczajaco dobrego lacza, by pobrac sobie takowe z internetu w danej chwili.. w ten sposob moglbym wymieniac dlugo ale zaczynam filozofowac jak Ty.

Lubie konkrety, zadalem proste pytanie i oczekiwalem prostej odpowiedzi. Nikt nie kazal Ci wertowac ksiazki za mnie, najwyrazniej kierowalem swoje pytanie do kogos kto odpowiedz znal. Nikt sie nie znalazl, coz.. istnialo takie ryzyko ale przynajmniej dalem Ci szanse bys mogl nam intelektualnie blysnac i pochwalic sie tytulem ;)

Jak chcesz sie wykazac, podesle Ci rysunek a Ty napisz na niego najkrotsze makro jakie uda Ci sie stworzyc. To bedzie dla mnie wyznacznik twoich umiejetnosci, nastepnie ja pokaze Ci swoje makro. Nie musimy tego upubliczniac.

Jesli ktos zada mi chocby oczywiste pytanie, udziele najprostrzej i jednoznacznej odpowiedzi o ile ja znam. Jesli nie, jaki sens bym zabieral glos w powyzszej sprawie. Taka refleksja dla Ciebie.


STELMI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 551
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#13

Post napisał: STELMI » 19 lis 2014, 09:19

PiRo_man pisze: STELMI wskaż mi proszę fragment z którejkolwiek mojej wypowiedzi w której uważam się za wszystkowiedzącego, tym bardziej bo mam inż. przed imieniem. Nie potrafisz? To następnym razem powstrzymaj się od tego typu komentarzy.
Myślę, że kolega wystarczająco to opisał:
Adamldz pisze:... nie tylko Ty masz tu wyzsze wyksztalcenie, jednak nie kazdy sie z tym tak obnosi. Ty to robisz z premedytacja ;)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”