Witam, jak poprawnie tworzyć narzędzia heidenhain ??

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

Autor tematu
lukasliana
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 52
Rejestracja: 10 gru 2010, 19:33
Lokalizacja: Małopolska

Witam, jak poprawnie tworzyć narzędzia heidenhain ??

#1

Post napisał: lukasliana » 03 paź 2014, 21:29

Witam, jak w temacie, po wprowadzeniu kodu na obróbkę na gotowo wyskakuje komunikat o nieodpowiednim narzędziu. pracuje na tej maszynie od 4 dni i jeszcze nie wszystko połapałem. Więc czy to może być spowodowane tym że mam to narzędzie opisane jako do obróbki zgrubnej?
Czy ma to jakieś znaczenie??. Uczę się na własnych błędach bo to jedyna maszyna z hh u mnie w pracy i nikt nie umie tego obsługiwać, ja coś tam już połapałem ale czasem napotykam na takie problemy i może ktoś pomoże mi je rozwiązać . dziękuje i pozdrawiam



Tagi:


Cubitus
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 25
Rejestracja: 23 kwie 2014, 00:05
Lokalizacja: Wroclaw

#2

Post napisał: Cubitus » 03 paź 2014, 21:43

Jak ustawiłeś to sobie w nazwie narzedzia to nie.

Pomógłbyś gdyś wrzucił program i napisał jakie to sterowanie (nie model obrabiarki czy producent, tylko sterowanie Heidenhaina)

Jeżeli to program na 200000+ linii to sobie daruj.
Albo napisz konkretnie dokładną treść błędu.

Moja rada. Jak się pojawi błąd to go nie kasuj przez CE, tylko naciśnij przycisk HELP. Powinien się wyświetlić komunikat wyjaśniający co jest przyczyną.

Takie standardowe błędy dotyczące narzędzia:

-podałeś niemożliwy promień do uzyskania w cyklu(np. R5 a masz frez fi32) lub zbyt ciasne przejścia dla obróbki z korekcją.
-nie uzupełniłeś w tabeli narzędzi kolumn liczby ostrzy i kąta natarcia.
-inne błędne dane w tablicy narzędzi (może być z tym, że narzędzie jest oznaczone do obróbki zgrubnej, ale coś nie kojarzę takiej kolumny w tablicy narzędzi, pewnie nigdy jej nie wypełniałem)


Autor tematu
lukasliana
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 52
Rejestracja: 10 gru 2010, 19:33
Lokalizacja: Małopolska

#3

Post napisał: lukasliana » 05 paź 2014, 11:26

Może to wynika z tego że zaznaczyłem całość wyrobu do obróbki przez ten nóż tzn krawędzie 1 i 2 a zastosowałem standardowy nóż do toczenia z zewnątrz , i wiadomo on nie zrobi tego wcięcia ale w instrukcji wyczytałem że obiekty które nie jest w stanie zrobić narzędzie pomija. Czy jednak w tym jest problem ??Obrazek


sandvikcoromant
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 09 wrz 2014, 14:53
Lokalizacja: Wrocław

#4

Post napisał: sandvikcoromant » 15 paź 2014, 20:04

Raczej nie o to chodzi.

Prawidłowo opisany nóż obrobi ci poprawnie detal i pojedzie po linii które zaznaczyłeś i będzie "rozumiał" których ma nie obrabiać (u ciebie to jest np. to wybranie).

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”