Symulator MP620 tokarka, pomiar narzędzia - podstawy

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

Autor tematu
Foxik20
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 52
Rejestracja: 01 lis 2013, 21:40
Lokalizacja: Krasnystaw

Symulator MP620 tokarka, pomiar narzędzia - podstawy

#1

Post napisał: Foxik20 » 01 lis 2013, 21:52

Witam wszystkich!

Jako, że jest to mój pierwszy post na tym Forum, to wszystkich serdecznie witam.
Jestem studentem mechaniki i na ten semestr wprowadzili nam laborki z programowania maszyn CNC. Jako, że w domu nie mam y do dyspozycji maszyny oraz całego oprogramowania, dostaliśmy od doktora symulator wraz z instrukcją obsługi itp.

Wszystko idzie jak trzeba, do momentu iście zaporowego...
Nie wiem, kto i jak robił ten symulator, ale nie mogę za Chiny ludowe przeprowadzić pomiaru narzędzia. Na laborkach mamy do dyspozycji sondę pomiarową, a sam pomiar narzędzia trwa niecałe 5 minut. Drugą opcją jest pomiar poprzez splanowanie zamocowanego przedmiotu, pobranie jego wymiaru i przejęcie go przez maszynę. Wszystko fajnie, ale...
Na symulatorze nie mam ani jednego, ani drugiego. Chcąc przeprowadzić programowanie przykładowego elementu 'Sruba' wywala mi błąd, gdzie przed rozpoczęciem obróbki, chcę splanować czoło dla pewności równej powierzchni... Wiecie o co chodzi ;)

Drugą sprawą jest wyznaczenie punktu referencyjnego przedmiotu 'R', który to należy wykonać 'zmierzonym' już narzędziem. Oczywiście koło się zamyka, bo zmierzonego narzędzia nie mam :/

Bardzo mi zależy, aby to jakoś ruszyć, a tym bardziej chcę to pokonać, gdyż to sam początek, a gdzie jeszcze dalsze ćwiczenia z różnymi kształtami toczenia itp.
Czekam z niecierpliwością na wszelką pomoc.

Pozdrawiam

PS. Jeżeli trzeba, to udostępnię w/w symulator oraz instrukcję. Proszę śmiało pytać.



Tagi:

Wróć do „Heidenhain”