jak w tnc 320 ustawic TOOL DEF w programie?

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

jerz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 100
Rejestracja: 25 cze 2007, 23:43
Lokalizacja: warszawa

#11

Post napisał: jerz » 25 cze 2007, 23:57

W TNC 155 parametr MP 92 zmienia wyświetlany język z niemieckiego (wartość parametru 1) na inny (angielski, francuski, hiszpański) wartość parametru 2.
TNC 320 serwisanci uaktywniają tablicę narzędzi, bo podobno unijne przepisy tego wymagają. Inna sprawa, że aby można było użyc sondy pomiarowej musi ona być zdefiniowana w tabeli narzędzi



Tagi:


Janek12
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 07 lis 2006, 11:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

#12

Post napisał: Janek12 » 26 cze 2007, 06:21

W 320 jest już nowy system parametrów w postaci drzewa a nie MP i numer. Jest to nowość Heidenhaina i kolejne sterowania będą miały nowy system wprowadzania parametrów więc numer paratru tu nic nie pomoże. Jeśli chcesz pogrzebać w parametrach o ściągnij sobie symulator 320 i tam dowoli możesz kombinować. Wybór parametrów to MOD 95148 oraz softkey Dane konf.

Pozdrawiam.


pawulonhh
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 10
Rejestracja: 02 maja 2011, 19:38
Lokalizacja: Ostrów Maz.

#13

Post napisał: pawulonhh » 02 maja 2011, 19:51

Witam użytkowników forum. Mam przyjemność uruchamiać frezarkę KORRADI UW2B-CNC ze sterowaniem HH155. Maszyna przyjechała z Niemiec i postała sobie tydzień bez prądu i zgubiła parametry. Parametry wgrałem z dołączonej kartki. Maszyna niestety nie pracuje dobrze. np. nie mogę uruchomić obrotów w manualu tj. tool call nie działa. czy wiecie może które z parametrów za co odpowiadają w tym sterowaniu. Proszę o odpowiedź. Dziękuję.

Awatar użytkownika

Łuki31
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 333
Rejestracja: 28 lip 2007, 00:05
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

#14

Post napisał: Łuki31 » 02 maja 2011, 20:35

Witam kolego
Napisy co konkretnie potrzebujesz i jak możesz to przyślij mi te parametry a zobaczę co masz ustawione
Jak pytam to znaczy że nie wiem ,jak wiem to odpowiem i pomogę ,więc doceń to -tak jak ja doceniam Cię !!!!


pawulonhh
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 10
Rejestracja: 02 maja 2011, 19:38
Lokalizacja: Ostrów Maz.

#15

Post napisał: pawulonhh » 02 maja 2011, 21:26

Dzieki za szybką odpowiedź w mojej sprawie. Dopiero w piątek będę miał dostęp do maszyny. Na dziś powiem że mam ustawiony język iso a chciałbym pracować w hh ale to nic. w trybie ręcznym nie mogę wpisać obrotów gdyż klawisz tool call jest bez funkcji. ale jak będę w firmie to zrobię kilka fotek dla lepszego opisania problemu. dodam jeszcze ze maszyna ma język niemiecki ustawione. Na razie to wszystko. Pozdrawiam. W piątek się odezwę.

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#16

Post napisał: adam Fx » 03 maja 2011, 11:37

trochę dziwnie wygląda to co piszesz ja pracuje na nowszym sterowaniu i u mnie wygląda to tak że:
1- z tego co kojarzę program w ISO po prostu ma inne rozszerzenie i wystarczy wybrać go i maszyna sam przełącza się na iso ( tu mogę się mylić bo tylko raz korzystałem z ISO)
2- Tool call odpowiada za wybór narzędzia a nie za uruchomienie obrotów i tool call dział w trybie MDI a nie w rzecznym - aby z MDI włączyć obroty możliwe że konieczne jest by narzędzie było we wrzecionie i należy w MDI wpisach M3 i obroty się włączą lub z ręcznego zadać S i z klawisza włączyć obroty (aby zadać obroty wybrać S wpisać obroty i zatwierdzić zielonym START)
3- jeśli maszyna faktycznie wymaga przestawienia z iso na HH to może zamiast tool call to np. T1 S100- no niestety tego tematu nierozkminiłem
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


pawulonhh
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 10
Rejestracja: 02 maja 2011, 19:38
Lokalizacja: Ostrów Maz.

#17

Post napisał: pawulonhh » 03 maja 2011, 12:42

Witam. Przy pisaniu nowego programu maszyna prosi o podanie czy mm czy inch ale w g-kodach czyli g71 i g70. Jeśli chodzi o cytuję: "z ręcznego zadać S i z klawisza włączyć obroty (aby zadać obroty wybrać S wpisać obroty i zatwierdzić zielonym START) " to właśnie tego nie mogę zrobi. Maszyna mówi że klawisz jest jest nie aktywny czy coś takiego. Wpisałem z palca parametry które przyszły z dokumentacją ale widocznie któryś z parametrów jest nie tak jak trzeba ustawiony. Z opisów w niemieckich papierach wynika że plc jest na epromie więc mam nadzieję że przez wyciągniecie baterii nie uszkodziłem plc. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#18

Post napisał: adam Fx » 04 maja 2011, 13:30

aha czyli nie możesz wpisać obrotów w trybie ręcznym a próbowałeś z MDI właśnie przez np.
Tool call 2 S1000 .. a u mnie jak pisze nazwę nowego programu np. " podstawa kolumny.H" lub .I to właśnie rozszerzenie H lub I wybiera czy będzie to w ISO czy w HH
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


pawulonhh
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 10
Rejestracja: 02 maja 2011, 19:38
Lokalizacja: Ostrów Maz.

#19

Post napisał: pawulonhh » 04 maja 2011, 23:58

Jutro zrobie tak jak piszesz adam Fx czyli przez mdi wprowadzę obroty. spisze też parametry podrzucę tutaj może coś nie tak w parametrach. wiem że parametr 217 odpowiada za język programowania. jak zobaczę co mam w MP to dam znać.

[ Dodano: 2011-05-06, 00:22 ]
Witam. Problem z hh155 (niestety nie sprawdziłem jaka wersja) jest nadal ten sam. pokrótce opiszę co się dzieje z maszyną.
1.włączam maszynę
2. kasuje alarm przyciskiem ce
3. pojawia się komunikat "regelgeraet einschalten" którego wcześniej nie było
4. załączam silniki
5. bazuje się maszyna we wszystkich osiach
i dalej zaczyna się problem. przyciski tool call, tool def, i inne z tej grupy nie działają tzn wyświetla sie komunikat "taste ohne funktion"
Maszyna jest po ręcznym wklepaniu parametrów MP. Który z nich jest błędnie wpisany?

[ Dodano: 2011-05-06, 23:48 ]
Mam pytanie czy jak ustawie w MP język HH to przyciski typu tool call zostaną uaktywnione?

[ Dodano: 2011-05-11, 17:45 ]
witam ponownie. sprawdziłem, przetestowałem. ustawiłem język programowania HH. przyciski na pulpicie się uaktywniły tzn. tool call mogę włączyć obroty. ale jest kolejny problem. jak wybrałem MP217 na 0 to przy bazowaniu maszyny osi wykonują szybkie niezidentyfikowane spontaniczne ruchy. np. bazuje się X i nagle zasuwa bardzo szybko na - na krańcówkę. alarm jaki się pojawia to: "gross positioning error A". o co chodzi, takie pytanie się nasuwa. czy chodzi o parametry MP57 i MP174. czy może jest to wypadkowa innych ostawień.
Załączniki
PARAMETRY.xls
to są parametry które sa w tej chwili na maszynie
(74.5 KiB) Pobrany 249 razy

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”