magazyn narzedzi dmc 63v

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

Autor tematu
frezer234
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 08 lut 2012, 19:01
Lokalizacja: warszawa

magazyn narzedzi dmc 63v

#1

Post napisał: frezer234 » 08 lut 2012, 19:07

witam mam problem z magazynem parasolowym. przy wymianie narzędzia się zatrzymała i teraz nie chce ruszyć. czy komuś się coś takiego trafiło? jaka jest procedura do odzyskania magazynu narzędzi? dzięki z góry.



Tagi:

Awatar użytkownika

maz
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 894
Rejestracja: 20 cze 2007, 22:55
Lokalizacja: Blachownia
Kontakt:

#2

Post napisał: maz » 08 lut 2012, 19:14

MDI> M81 lub M84 start.
Kazde parametry sa idealne, czasami tylko narzedzia sa malo wytrzymale :-)
Kazdy wymiar da sie osiagnac, czasami wystaczy docisnac mocniej urzadzenie pomiarowe ;-)


Autor tematu
frezer234
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 08 lut 2012, 19:01
Lokalizacja: warszawa

#3

Post napisał: frezer234 » 08 lut 2012, 19:49

nie mogę jej zbazować w ogóle a tym bardziej wpisać w mda. jakoś w modzie da rade?


MECO
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 110
Rejestracja: 15 lis 2010, 20:15
Lokalizacja: dolnośląskie

#4

Post napisał: MECO » 08 lut 2012, 20:53

przez MOD-a powinno się dać odblokować bez referencji.Musisz znaleść reczne przejazdy osi i wyjechać z magazynu.Jak zamkniesz magazyn to zrób inicjalizacje magazynu,A jak zakończysz MOD-a to zrób referencje maszyny (powinna się na pasku softkey pojawić ikona referencja lub inicjalizacja).


Autor tematu
frezer234
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 08 lut 2012, 19:01
Lokalizacja: warszawa

#5

Post napisał: frezer234 » 08 lut 2012, 21:02

jak chce wybrac opcje to wyskakuje plik zabezpeczony. pozatym czym sie wybiera? enter czy start?


kris852
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 69
Rejestracja: 18 cze 2010, 16:11
Lokalizacja: Wielkopolska

#6

Post napisał: kris852 » 09 lut 2012, 15:52

W trybie ręcznym lub referencji przechodzisz na edycję następnie MOD, musisz wpisać hasło 789 i zatwierdzić enterem (hasło obowiązuje w maszynach DMG), wybierasz pomoc, po najechaniu na odpowiednią opcję uruchamiasz ją START-em (zwróć uwagę czy wrzeciono zdążyło chwycić lub puścić oprawkę), po odjechaniu magazynu wybierasz opcję inicjacji i odpalasz ją, w lewym górnym rogu ekranu powinien zniknąć "błąd"


karolekqazplm
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 56
Rejestracja: 04 mar 2012, 13:57
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

#7

Post napisał: karolekqazplm » 04 mar 2012, 14:20

witam, ja właśnie pracuje na tej maszynie, problem tkwi w krzywym magazynie, u mnie na codzień maszyna blokuje się średnio dwa razy,
należy wejść do opcji serwisowych tak jak pisze kolega kris852 - tam masz do wyboru opcję odjazdu magazynu od wrzeciona (należy zwrócic uwagę w jakiej pozycji jest oprawka na widełkach magazynu, istnieje ryzyko, że jak otworzysz drzwi to wrzeciono samo puści oprawkę(miałem taki przypadek), wtedy już Ci nić nie pomoże, ja osobiście kasuję ten błąd następująco:
1) zatwierdzam zamknięcie wrzeciona
2) odjeżdżam magazynem od wrzeciona
3) sprawdzam programowo jakie narzędzie widzi maszyna - w trybie ręcznym masz na dole w lewym rogu ekranu, jeżeli jest jakieś narzędzie to trzeba je usunąć, robisz to w tabeli narzędzia wchodząc do tabela stanowiskowa i u góry zmieniasz nr narzedzia pod literką P na nr 0 (zero)
4) to wszystko, restartuj program i jazda dalej, maszyna powinna prawidłowo łapać narzędzia

ten problem powstaje tylko z powodu krzywego magazynu, mimo że odchyłka jest od 5 do 15 mm to w parasolowym magazynku od czasu do czasu narzedzia blokują się same, jedynym rozwiązaniem jest tylko naprawa poziomu magazynu
pozdro

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”