Zabezpieczanie programu na itnc 530

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

anorw
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 27 mar 2016, 17:20
Lokalizacja: polska

#11

Post napisał: anorw » 31 mar 2016, 00:07

Dziekuje wszystkim :) już zaopatruje się w czapeczke :) zagłuszacz pod pachę i można działać. A tak poważnie to myślę że odłączenie dostępu przez sieć wystarczy a do tego pendrive. Dziękuje jeszcze raz za uwage.



Tagi:


dragon44
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 616
Rejestracja: 01 mar 2008, 20:46
Lokalizacja: Lubsko

#12

Post napisał: dragon44 » 31 mar 2016, 13:26

anorw, a można wiedzieć w jakiej firmie takie numery odchodzą? Przecież jesteś w pracy i pracujesz dla swojego pracodawcy, więc to co zrobisz, również programy należą do niego. Ktoś nie kradnie Twoich własności, tylko ma dostęp do tego za co pracodawca Ci zapłacił, czy źle myślę?
Co innego jeżeli pracujesz w tej firmie jako zewnętrzny programista i nie chcesz by jeden program trafił na kilka maszyn albo był modyfikowany bo masz taką umowę z tą firmą. Ale nieudostępnianie swoich programów kolegom bo "one są moje" to niezłe jaja xD
Chyba że chodzi o wykręcanie normy, włażenie w d*pe szefowi i rzucanie kłód kolegom, by broń borze żaden nie miał lepszej wydajności ani nie nauczył się więcej niż ja umiem...


anorw
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 27 mar 2016, 17:20
Lokalizacja: polska

#13

Post napisał: anorw » 01 kwie 2016, 02:15

Bardziej chodzi o to żebym przychodząc do pracy puszczał programy z zamkniętymi oczami a nie bał się że ktoś pozmieniał i będzie jebitny dzwon :) Nie mam parcia na szkło, pytam bardziej z ciekawości bo nie mialem za dużo do czynienia z HH.


barcel
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 208
Rejestracja: 20 lis 2008, 09:14
Lokalizacja: Polska

#14

Post napisał: barcel » 01 kwie 2016, 09:26

wystarczy zapisać ostatnią datę edycji pliku. Jeśli ktoś coś mieszał i zmieniał, musiał zapisać zmiany, a to powoduje zmianę daty. Masz informację, czy ktoś coś mieszał. Możesz mieć swoje archiwum na kości USB, ale programy powstałe w zakładzie pracy są własnością zakładu, mimo, że to Ty je napisałeś, ale w trakcie wykonywania obowiązku pracy :-/


anorw
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 27 mar 2016, 17:20
Lokalizacja: polska

#15

Post napisał: anorw » 01 kwie 2016, 12:20

W domu tych programów nie potrzebuje:) zapisywanie dat jest dość uciążliwe ale pendrive jest ok. Mysle ze była to najlepsza i najbardziej trafna podpowiedz.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”