"Wariujaca" klawiatura HH415

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

Autor tematu
Felu
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 14
Rejestracja: 02 lis 2006, 10:50
Lokalizacja: Częstochowa

"Wariujaca" klawiatura HH415

#1

Post napisał: Felu » 10 lip 2009, 12:32

Witam,
Maszyna na HH415 dziala okolo 2,3 godziny i zaczynaja sie cuda:
Przycisk +/- w tabeli baz raz zmienia znak a raz wstawia dziwne wartosci cyfrowe lub aktualna pozycje osi X
Podobnie zachowuja sie "0" i "," na klawiaturze numerycznej.
Klawisz soft key pod ekranem (3 od lewej) w ekranie w ktorym wstawia predkosc obrotowa wrzeciona (tryb reczny) "S" czasami po nacisnieciu mozna wstawiac wartosc obrotow np 3000 a czasami przycisk dziala jak ten od przelaczania ekranow (takie 3 strzalki w ksztalcie kola).
Poniewaz szwankowala tez QWERTY i kilka przyciskow nie klikalo zdecydowalem wymienic wszystkie lacznie z softkey - bez zmian.
Zauwazylem ze kabel laczacy sterownik z klawiatura byl polutowany lutownica do rynien wiec zarobilem od nowa kable i polutowalem wtyczki - mala poprawa przycisk +/- dziala poprawnie "," czasami jeszcze wstawia bzdury ale "S" dalej przelacza ekrany.
Teraz lacze to raczej ze wzrostem temperatury poniewaz okolo 3 godzin od wlaczenia maszyny wszystko dziala OK.
Czy wie ktos jak dziala klawiatura (macie schemat sterownika), wyglada mi na matryce i jakies zwarcie miedzy galeziami matrycy.
Moze wyschly pojemnosci i jakis multiplekser albo rejest przesowny wariuje...
Niestety maszyna nawet upierdliwa jest bardzo potrzebne i nie mam mozliwosci wylaczenia jej na tydzien i analizowania plytek i ukladow w sterowniku.
Bylbym wdzieczny za schemat, albo jakies napowadzajace sugestie.
Pozdrawiam.



Tagi:

Awatar użytkownika

easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

#2

Post napisał: easy2002 » 19 lip 2009, 21:23

Witaj
Problem już rozwiązany ??
... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281


Autor tematu
Felu
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 14
Rejestracja: 02 lis 2006, 10:50
Lokalizacja: Częstochowa

#3

Post napisał: Felu » 20 lip 2009, 09:24

Witam,
Tak, okazalo sie ze uwalony byl dekoder kodu BCD na kod 1z 10 na plycie w sterowniku.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”