szybka nauka obslugi frezarek Heidenhain

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

waab
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 28 paź 2008, 11:26
Lokalizacja: Polska

#11

Post napisał: waab » 31 gru 2016, 13:20

Polecam stronkę HEIDENHAIN. Wszelkie instrukcje, sporo oprogramowania i informacji jest do pobrania za darmo. Sporo po polsku.
http://www.heidenhain.pl/



Tagi:


karolekqazplm
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 56
Rejestracja: 04 mar 2012, 13:57
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

#12

Post napisał: karolekqazplm » 07 sty 2017, 00:42

pracuje na HH juz około 7 lat i zamin mnie zainteresował to tylko byłem guzikowym - małpą która zakładała kostkę i zielony.

Z czasem zainteresowania zaczeły przybierać inna formę.
Nie wiedziałem co to puknt zerowy ani długość narzędzia. Nie miałem świadomości czemu wychodzi to co na rysunku. Dlatego zająłem się samym prostym jakims programem. Analizowałem go krok po kroku - powoli sam wiedzialem, że wszystko odnosi się do jednego punktu i póżniej mi ktos powiedział że to zero detalu. Tak mniej wiecej zacząłem brnać w tym temacie. Dzisiaj jestem programistą i technologiem.

Jeśli chcesz się szybko nauczyć HH a masz wiedzę z mauala to ściagnij sobie podręcznik użytkownika - proponuję na początek może wersje 530. Jest to oprzerna literatura na kilka dobrych wieczorów. Lecz nie musisz sie martwić że czegoś nie zrozumiesz - wygoogluj sobie podstawy cnc (dla frezowania jest łatwiej). Można nawet trafic na jakies prace dyplomowe. są pisane łopatologicznie.

W wielkim skrócie praca na cnc polega na tym że detal wpisujesz w układ współrzędnych i dobierasz sobie narzędzia Pisząc program musisz pamiętać o geometrach narzędzia i parametrach obróbki.

Całej wiedzy nie da się przedstawić w ciagu kilku minut . Są kursy. Lecz z mojego punktu widzenia kurs nie da Ci praktycznie żadnej wiedzy. No może coś sam zrobisz lecz nie pozwoli Ci na bycie całkowicie samodzielnym poniewaz na kursie podstawowym nie ma przykładów skomplikowanych - z zycia wzietych.

Temat CNC jest w dzisiejszych czasach bardzo powszechny.
Jeśli masz w pobliżu jakąś szkołe typu mechaniczną z profilem mechatroniki to idź na jedna lub dwie lekcje i załatw ksiazki o tym.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”