szybka nauka obslugi frezarek Heidenhain

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

Autor tematu
hoom
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwie 2009, 20:05
Lokalizacja: gdansk

szybka nauka obslugi frezarek Heidenhain

#1

Post napisał: hoom » 25 kwie 2009, 21:56

Proszę o pomoc.
Mam duże doświadczenie w pracy na obrabiarkach manualnych i potrzebuje jak najszybciej przeszkolić sie na maszyny cnc. W moim zakładzie sa frezarki Heidenhain 3, 5 i 3+2 osiowe.
Za kilka miesięcy zaczynam kurs (programowanie i obsługą maszyn cnc) kurs będzie w języku angielskim i obawiam się sie o to ze mogę mieć problemy ze zrozumieniem niektórych angielskich technicznych słów.
W związku z tym muszę w jak najszybszym czasie przyswoić jak najwięcej.
Spodziewam się się ze zacznę od g code. Proszę o doradzenie mi od czego powinienem zacząć .
Czy jest możliwość nauki obsługi frezarki Heidenhain na komputerze w domu? Mam taki program na obrabiarki XYZ mogę w tym programie zaprogramować wykonanie jakiego detalu i mam podgląd jego wykonania szukam czegoś takiego na Heidenhain
Jeżeli się powtarzam z tematem to przepraszam, ale nie mogę nic znaleźć na forum



Tagi:


logo
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 56
Rejestracja: 18 kwie 2009, 02:40
Lokalizacja: z daleka

#2

Post napisał: logo » 25 kwie 2009, 22:07

Proponuje na początek pobrać to
Kurs
To nie Haidenhain ale jest dobrze napisany i wyjaśni o co chodzi. To taka lektura na parę wieczorów. To podstawy. Jeżeli Pan przez to przebrnie to można będzie się bardziej zagłębić w temat.

A tu jest symulator sterowania HH ale to proponuje na potem bo od czegoś bardziej fundamentalnego trzeba zacząć

Sterowanie TNC530i


Autor tematu
hoom
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwie 2009, 20:05
Lokalizacja: gdansk

#3

Post napisał: hoom » 26 kwie 2009, 23:31

dzięki a orientujesz się jakie ten Symulator ma wymagania czy zainstaluje go na laptopie co ma 1600 ghz z zintegrowana grafika


logo
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 56
Rejestracja: 18 kwie 2009, 02:40
Lokalizacja: z daleka

#4

Post napisał: logo » 26 kwie 2009, 23:35

Zainstaluje się, ja ze 4 lata temu instalowałem go na znacznie wolniejszym sprzęcie. Proponowałbym jednak zacząć od poczytania teorii.


MIRA
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 04 lip 2009, 10:34
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: szybka nauka obslugi frezarek Heidenhain

#5

Post napisał: MIRA » 04 lip 2009, 13:18

Witam,

Moim zdaniem, nie powinieneś przejmować się techniczno/programową stroną obsługi frezarki CNC (obojętnie jakiej produkcji). Jeżeli posiadasz doświadczenie w pracy na "manualach" Twoim problemem może być przestawienie toku myślenia, a dokładnie technologii wytwarzania podobnych przedmiotów na tych dwóch różnych typach maszyn (numeryczne i manualne). Podam przykład. Inaczej wykonujesz "kostkę" o wymiarach np 100 x 100 x 100 na CNC, inaczej na manualu. Na CNC powinno używać się zasady minimalnej liczby ilości operacji, na manualu będziesz ładował przykładową kostkę zawsze do stałej szczęki imadła i frezował głowicą czołową (facemill). Porównując: 2 ustawienia dla CNC i 6 dla manuala. Dodatkowo na CNC bardzo łatwo wykonuje się wszelkie przejścia promieniami lub fazami tak, że finaly produkt nie musi być poddawany operacji gratowania.
Również powinieneś przyzwyczaić się do wyższych prędkości obrotowych wrzeciona i znacznie szybszych posuwów. Jeżeli Twoja maszyna będzie wyposażona w sondę, znacznie szybciej będziesz ustawiał punkt "0", oraz będzie mógł on być w miejscach, o których nawet nie myślałeś podczas pracy na konwencjonalnych maszynach.


niedzwiadnl@gma
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2016, 20:44
Lokalizacja: Gliwice/Rotterdam

#6

Post napisał: niedzwiadnl@gma » 23 maja 2016, 21:12

Witam serdecznie, jestem (kolejnym) nowym użytkownikiem tego forum, pozdrawiam wszystkich, także tych wrednych... ;)
Trafiłem tu szukając informacji na temat obsługi frezarki cnc z osiami xyz. chodzi mi o wycinanie z płyty z włókna węglowego części do dronów za pomocą Hinskiej frezarki 2520T w możliwie najprostszy sposób. frezarkę będę miał za 2-3 tygodnie więc mam czas na przyswojenie podstaw. Projektuję w sketch up. Będę wdzięczny za jakiś link lub jakąkolwiek informacje czego mam szukać.
pozdrawiam


MAREK POCHRON
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 153
Rejestracja: 30 gru 2010, 21:08
Lokalizacja: TARNÓW

hh

#7

Post napisał: MAREK POCHRON » 25 maja 2016, 07:42

Czesc. Na temat heidenhaina duzo mozna sciagnac z ich strony www.


grzeszko
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 263
Rejestracja: 03 lip 2012, 20:36
Lokalizacja: Tarnów

#8

Post napisał: grzeszko » 15 gru 2016, 12:43

witam, chciałbym sie coś nauczyc na heidenhein, czy jest jakaś instrukcja obsługi na sterownik np TNC 530i?
dopiero się uczę


kibic
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 13 gru 2016, 13:12
Lokalizacja: Górny Śląsk

#9

Post napisał: kibic » 18 gru 2016, 10:48



johannes80
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 48
Rejestracja: 22 gru 2015, 14:43
Lokalizacja: Warszawa

#10

Post napisał: johannes80 » 28 gru 2016, 12:32

Zadzwoń do Polskiego Przedstawicielstwa HEIDENHAIN (www.apserwis.com.pl), to Ci podpowiedzą jak i z czego skorzystać by opanować obsługę i programowanie sterowania HEIDENHAIN.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”