Liniał Heidenhain 430/426

Jakimi parametrami MP odłączę liniał

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

Autor tematu
Mich4
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 04 sie 2017, 19:22
Lokalizacja: Pruszków

Liniał Heidenhain 430/426

#1

Post napisał: Mich4 » 12 kwie 2021, 14:44

Witam,
temat dotyczy zakupionej nie dawno maszyny MAS kovosvit 1000, byliśmy ją obejrzeć wszystko pracowało normalnie wykonywała program na obróbkę także wszystkie 3 osie sprawne.
Po przywiezieniu jej do nas okazało się że oś Y nie da się ani za bazować ani przejechać +/-.
Podczas próby jednego lub drugiego wywala błąd bez żadnego nr "kontrola ruchu oś Y" i wyłącza maszynę "wewnętrzny STOP".
Z tego co doszedłem nie jest to wina ani zablokowanej osi ani silnika czy encodera.
Zamieniłem silniki z osi X /Y i jest to samo.

Drogą dedukcji należałoby sprawdzić teraz czy winne jest połączenie pomiędzy wyjściem a silnikiem czy wyjście któreś jest spalone.
No i tu pojawiają się schody bo o ile można by przepiąć wtyczki od silnika/encodera/liniału pomiędzy osiami i przy bazowaniu wtedy błąd wyskoczyłby na osi X to w mojej sytuacji już był odpięty liniał na osi Y ponieważ wyjścia o X1-X4 są chyba spalone z tego co wynika z notatek na drzwiach po czesku. A liniał od X jest wpięty w wyjście X5 a Z w X6.
Z tego powodu nie mam już gdzie wpiąć liniału z Y.
Więc żeby to sprawdzić potrzebuje stworzyć taką samą sytuację na osi X czyli w parametrach odpiąć liniał i wtedy powinno ruszyć silnikiem na osi Y gdy będę bazował oś X.

Potrzebuję pomocy jakie parametry MP zmienić żeby go "odpiąć"

PS. Kontaktowałem się z serwisantem ale jest tak zarobiony że od tygodnia się odezwać nie ma czasu.
Jakby co mam zdjęcia parametrów które chciał serwisant żeby podejrzeć zmienne maszynowe, może to coś pomoże.


Pozdrawiam
Mich4


szczep_an
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2020, 07:43

Re: Liniał Heidenhain 430/426

#2

Post napisał: szczep_an » 07 cze 2021, 11:10

A próbowałeś zamienić invertery od napędów i uruchomić oś na sprawdzonym inverterze?
Co do parametrów określających które złącze ma obsłużyć daną oś to parametry od MP110.1 do MP110.6 (określamy oś). Wartość parametru jest numerm zlącza X. Np wartość 2 odpowiada X2

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”