KOŁA ZĘBATE

Dyskusje dotyczące działania obsługi programu STEP2CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

KOŁA ZĘBATE

#1

Post napisał: DZIKUS » 29 mar 2007, 00:55

moze by tak zrobic cos co by rysowalo kola zebate? chodzi o program, ktory bedzie przyblizal zarys ewolwentowy za pomoca odcinkow lini prostych a pozniej zapisywal jako dxf. w programie nalezalo by podawac moduł, liczbe zebow, kat przyporu (to mozna pominac, bo zwykle stosuje sie 20stopni) oraz luz miedzyzebny. od strony teoretycznej opracowanie algorytmu sluzacego do rysowania czegos takiego nie powinno stanowic problemu, jak jest pozniej z pisaniem programu to nie wiem, bo sie na tym nie znam.

program tego typu wykonal uzytwkonik KORIN jednak zapisuje odn wynik jako plik PLT ktory jest zupelnei bezuzyteczny dla osob poslugujacych sie powaznymi programami cadowskimi.
POPRAWNY plik dxf jest uniwersalnym formatem rozpoznawanym przez wszystkei pwoazne systemy cad/cam, dziki czemu zarys rysowany w protym programie moglby pozniej byc uzywany do tworzenia modeli 3D w innych programach.


-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu

Tagi:


rokare
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 162
Rejestracja: 27 gru 2005, 13:19
Lokalizacja: okolice Radomia

#2

Post napisał: rokare » 29 mar 2007, 23:42

jeśli chodzi o autocada to korzystałem z tego co jest pod tym linkiem działało bez problemu a autor zawsze pomagał mailowo jak czegoś nie wiedziałem :wink:

program do kół zębatych do autocada

P.S. jakby co to pytaj to pomogę co wiem, niewiele ale zawsze coś :razz:
hmm

Awatar użytkownika

Autor tematu
DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#3

Post napisał: DZIKUS » 31 mar 2007, 00:15

coz, ten skrypt to zadna rewelacja (klepanie srednic zmaiast podawania modulu i liczby zebow), ale w koncu mam cos, czego da sie uzyc. dzieki
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu


hugh_h
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 321
Rejestracja: 03 kwie 2005, 16:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Post napisał: hugh_h » 21 gru 2007, 21:00

a czy ktoś zna soft co wygeneruje mi kod 4-osiowy do wykonania koła zębatego na frezarce?


jag_daw
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 13 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Rzeszów

Re: KOŁA ZĘBATE

#5

Post napisał: jag_daw » 20 sty 2008, 21:15

DZIKUS pisze:moze by tak zrobic cos co by rysowalo kola zebate? chodzi o program, ktory bedzie przyblizal zarys ewolwentowy za pomoca odcinkow lini prostych a pozniej zapisywal jako dxf. w programie nalezalo by podawac moduł, liczbe zebow, kat przyporu (to mozna pominac, bo zwykle stosuje sie 20stopni) oraz luz miedzyzebny. od strony teoretycznej opracowanie algorytmu sluzacego do rysowania czegos takiego nie powinno stanowic problemu, jak jest pozniej z pisaniem programu to nie wiem, bo sie na tym nie znam.
Ja wziąłbym się za to od takiej strony, że potrzebowałbym zintegrowanego softu CAD/CAM, czyli Unigraphics NX (mam na myśli całą rodzinę NX) lub Pro/Engineer Wildfire (mam na myśli całą rodzinę Wildfire), zamodelowałbym koło zębate takie jakie mi trzeba a najlepiej parametryczny model, albo nawet bibliotekę kół zębatych (zależy na jaką skalę to robimy) i niczego nie trzeba przybliżać odcinkami, bo rysowanie ewolwenty z równania w tych programach to żaden problem. Następnie, z tym modelem przechodzimy do modułu CAM i robimy obróbkę. Jest to oczywiście rozwiązanie drogie, ale najlepsze.


tombar11
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 01 cze 2010, 21:41
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: KOŁA ZĘBATE

#6

Post napisał: tombar11 » 01 cze 2018, 07:06

Witam
Czy ma ktoś może program KOLA ZEBATE 2.00 (w dosie) przeszukałem internet ale nie można ściągnąć ewentualnie proszę o prosty program do wyliczania wymiarów kół zębatych o zębach prostych moduł średnica. Miałem ten program na starym komputerze z 98r ale się niestety nie uruchomił. Mam też program open designer ale gdzieś nie radze sobię z nim proszę o pomoc

Awatar użytkownika

Butler
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 722
Rejestracja: 07 mar 2018, 16:54
Lokalizacja: Gdańsk

Re: KOŁA ZĘBATE

#7

Post napisał: Butler » 01 cze 2018, 07:50

W Mastercamie mam takie narzędzie

Obrazek


tombar11
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 01 cze 2010, 21:41
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: KOŁA ZĘBATE

#8

Post napisał: tombar11 » 01 cze 2018, 08:00

da radę go ściągnąć ?

Dodane 1 minuta 36 sekundy:
jakieś demo ?

Awatar użytkownika

Butler
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 722
Rejestracja: 07 mar 2018, 16:54
Lokalizacja: Gdańsk

Re: KOŁA ZĘBATE

#9

Post napisał: Butler » 01 cze 2018, 08:42

Demo nie pozwala generować G-kodów, ale ogólnie jest w pełni funkcjonalne z tego co wiem.
Tu masz link do pobrania to sprawdź sobie link
Pamiętaj że to 64bit
Narzędzie do kół zębatych znajduje się na wstążce STRONA GŁÓWNA -> Uruchom dodatki -> Gear.dll


tombar11
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 01 cze 2010, 21:41
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: KOŁA ZĘBATE

#10

Post napisał: tombar11 » 01 cze 2018, 11:54

Zaraz będę ściągał jeśli się sprawdzi biorę pełną wersję :) z góry dzięki za pomoc

Dodane 2 godziny 40 minuty 29 sekundy:
Niestety dodatki nie chodzą

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „STEP2CNC”