Step2cnc 1.3 punkt 0,0,0

Dyskusje dotyczące działania obsługi programu STEP2CNC
Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#11

Post napisał: Piotr Rakowski » 15 sty 2012, 15:47

Odpowiem pokrótce na nurtujące Cię pytania:

Ad 1. Ja rozumiem, że "manual" jest jest niedopracowany, ale czytać go trzeba. Nie powiesz mi, że nie ma opisu, jak program przerabia i interpretuje polecenia kolorów linii w plikach PLT. Sprawa jest banalnie prosta - każdemu z 8 kolorów od PEN1 do PEN8 (standard HPGL 1.0) można przypisać różne własności, jak np. głębokość frezowania.

Ad 2. Rzeczywiście nie zawiera, ale przejrzyj posty w dziale STEP2CNC. Opisywałem już, jak się z tego korzysta. To jest technika, używana np. w maszynach AXYZ (także i chińskich). Czujnik kładziesz na pow. obrabianego materiału. Mierzysz wysokość. Ponieważ znana jest grubość czujnika - po zabraniu go maszyna opuści narzędzie do zmierzonej powierzchni i wyzeruje licznik osi Z. W ten sposób masz "złapane" zero materiału.

Ad 2a. Wysokość materiału - najczęściej - to twoja powierzchnia bazowa. Zwróć uwagę, że większość obróbek, to obróbki wgłębne, w których wszystkie ruchy pracy osi Z są ujemne.

Ad 3. Program nie zareaguje na kod "T". Musisz po prostu przygotować sobie 3 oddzielne pliki i za każdym razem zmierzyć wysokość narzędzia (wyzerować narzędzie).

Ad 4. Pendrive to jedno, 3 instalacje to drugie. Zabezpieczenie pendrivem będzie wymienne z zabezpieczeniem kodami. Wbrew pozorom moim zdaniem 3 instalacje są pewniejszym rozwiązaniem. Jak Ci padnie pendrive - od razu kupujesz licencję na nowo. Jak padnie dysk twardy - masz jeszcze 2 odblokowania w zapasie. Odkąd sprzedaję STEP2CNC (będzie już z 5 lat) dopiero raz ktoś dokupował licencję, ale nie dlatego że mu się licencje skończyły. Tak więc naprawdę nie ma strachu.


Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

Tagi:


bh91
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 894
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:00
Lokalizacja: Radom

#12

Post napisał: bh91 » 15 sty 2012, 18:36

Dziękuję Panie Piotrze za odpowiedzi - przyznam, że po wypróbowaniu teraz wszystkiego okazuje się to faktycznie oczywiste i proste - niestety czasem przydałby się ktoś obok który "pokaże" dane zagadnienie, bo niekiedy ciężko pojąć niektóre tematy mimo dobrego opisu a wystarczy zobrazować i wszystko staje się oczywiste :)

W sumie fakt od kilku lat nie miałem problemu z dyskiem :) Step mi jak najbardziej wystarcza, więc stawiam na niego, ale dopiero od lutego :).

Dziękuję i pozdrawiam.


Autor tematu
kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#13

Post napisał: kubus838 » 19 sty 2012, 12:38

Witam
A tak żeby sie upewnić. Napisał Pan, że:

" Pendrive to jedno, 3 instalacje to drugie. Zabezpieczenie pendrivem będzie wymienne z zabezpieczeniem kodami. Wbrew pozorom moim zdaniem 3 instalacje są pewniejszym rozwiązaniem. Jak Ci padnie pendrive - od razu kupujesz licencję na nowo. Jak padnie dysk twardy - masz jeszcze 2 odblokowania w zapasie. Odkąd sprzedaję STEP2CNC (będzie już z 5 lat) dopiero raz ktoś dokupował licencję, ale nie dlatego że mu się licencje skończyły. Tak więc naprawdę nie ma strachu."

A jeżeli wykorzystam 3 instalacje to czy muszę kupić program za sumę 499zł - ja posiadam wersje 3-osiową czy kupuje kod aktywacji za inna kwote? Dlaczego pytam, ponieważ kupiłem program dla siebie prywatnie i mam np. 3 awarie w ciagu roku. Ostanio miałem padł komputer z winy jak to określono "zakładu energetycznego" a mam wykorzystane "3 awarie" to jeszcze raz mam kupić program czy kupuje koad aktywzcji?

robert


bh91
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 894
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:00
Lokalizacja: Radom

#14

Post napisał: bh91 » 19 sty 2012, 21:20

Przyznam, że w firmie gdzie pracuje został uszkodzony klucz od oprogramowania poster print - dostaliśmy nowy w cenie samego klucza - nie całej licencji.
Dołączam do pytania poprzednika. Nam komputer również padł 2 razy prze przepięcia w sieci (i to nie jeden). Co wtedy? Kupować po raz drugi program który już kupiłem?

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#15

Post napisał: Piotr Rakowski » 20 sty 2012, 06:19

No tak, Panowie - wy mówicie o kodzie - ja o licencji. Kupujecie licencję - na używanie mojego (zaznaczam) programu. Licencja jest na jedno stanowisko komputerowe. W większości firm licencja przypisana jest do maszyny, nie do człowieka. U mnie jest to wariant pośredni - licencję przypisujemy do maszyny, ale dajemy możliwość tylko 3-kortnego popsucia dysku twardego.

Z kluczem USB sprawa będzie inna - utrata klucza = zakup nowej licencji. Kol. bh91 - myślę, że masz tzw. farta, bo większość firm, które znam, a zabezpieczają oprogramowanie kluczem, traktuje utratę klucza, jako utratę licencji.

Co innego, jeśli klucz zwyczajnie "padł" - wtedy oczywiście, po odesłaniu go do mnie, wyślę następny w cenie nowego klucza, a nie licencji.

Co do zakupu następnych instalacji: następne 3 instalacje kupuje się u mnie za 1/2 ceny.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#16

Post napisał: Zienek » 20 sty 2012, 09:49

W firmie dla której pracuje oprogramowanie zabezpiecza się kluczami USB HASP Alladin. Do jednego klucza jest przypisany jeden plik z kluczem.

Nie wysyła się nowych kluczy, bez przesyłki starego użytkownikom, którzy mają dożywotnią licencję.


bh91
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 894
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:00
Lokalizacja: Radom

#17

Post napisał: bh91 » 20 sty 2012, 18:49

Witam - sprostuję - klucz został przypadkowo wyłamany z gniazda USB - oczywiście musieliśmy odesłać uszkodzony egzemplarz.

Jeśli mowa o kluczach -> ja byłbym zainteresowany właśnie taką wersją, tym bardziej, że ze stepem mi się dobrze współpraca układa (prezes kupił ploter frezujący i dał drukarzom do obsługi :smile: ). Pozostałe klucze, które nie zostały uszkodzone poprzez czyjąś ingerencję działają już bardzo długo, czego nie mogę powiedzieć o komputerach, które służą do obsługi maszyn - w tym wypadku wielkoformatowych ploterów drukujących.

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#18

Post napisał: Piotr Rakowski » 21 sty 2012, 05:47

Już od dziś - w takim razie - można zamawiać u nas wersję zabezpieczoną kluczem. Koszt wzrośnie o koszt klucza, czyli o jakieś 30 zł.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


Autor tematu
kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#19

Post napisał: kubus838 » 29 sty 2012, 01:30

Witam
Panie Piotrze korzystając z sytuacji chciałem pana zapytać gdzie można nabyć program BMP2CNC. W którymś poście zauważyłem, że się Pan na ten temat wypowiadał. Niestety zapytałem ludzi na forum ale nikt mi nie odpowiedział.

robert

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#20

Post napisał: Piotr Rakowski » 29 sty 2012, 09:52

Niestety nie wiem - ale ja na Pana miejscu napisałbym do autora.

A próbował Pan mój moduł konwersji wbudowany w STEP2CNC?
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „STEP2CNC”