DANE STATYSTYCZNE OBRABIAREK CNC - PILNE!

Dyskusje dotyczące działania obsługi programu STEP2CNC

Autor tematu
kakojot
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 19 paź 2010, 10:21
Lokalizacja: Leszno

DANE STATYSTYCZNE OBRABIAREK CNC - PILNE!

#1

Post napisał: kakojot » 19 paź 2010, 10:30

WITAM,

POTRZEBUJE PILNIE POMOCY BO MNIE SZEF Z PRACY WYWALI :(

PISZEMY PROJEKT I PILNIE POTRZEBNE MI SA DANE STATYSTYCZNE NA TEMAT OBRABIAREK CNC NA PRZESTRZENI OSTATNICH LAT.

GDZIE MOGĘ ZNALEZC TAKIE INFORMACJE?
POZDRAWIAM I DZIEKUJE
KAKOJOT



Tagi:


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5341
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#2

Post napisał: jasiu... » 19 paź 2010, 11:14

Po pierwsze wyłącz capsloka! Jeśli się zawiesił, zmień klawiaturę.

Po drugie sprecyzuj o co ci chodzi. Dane statystyczne - a co ty przez to rozumiesz? Statystyka obciążenia maszyny, statystyka zakupów w zakładach, statystyka awarii? Wszystko może być opisane danymi statystycznymi. A tobie o co chodzi?


Autor tematu
kakojot
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 19 paź 2010, 10:21
Lokalizacja: Leszno

#3

Post napisał: kakojot » 19 paź 2010, 12:05

PO PIERWSZE TO MI SIE CAPS LOCK NIE ZAWIESIL!
PO DRUGIE TROCHE GRZECZNIEJ!
PO TRZECIE DANE STATYSTYCZNE - SPRZEDAZY CNC MASZYN

KAKOJOT

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#4

Post napisał: adam Fx » 19 paź 2010, 12:21

koledze chodziło że tak się przyjęło że wielkie litery oznaczają krzyk i na wielu forach jest przyjęte że nie krzyczy się do swoich kolegów.

chodzi o podział ze względu na rodzaj maszyn czy na sterowanie na firmę która je produkuje ? a może na coś innego czy ogólnie o wszystko?
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


mdg
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 700
Rejestracja: 16 gru 2008, 09:16
Lokalizacja: Dzierżoniów

#5

Post napisał: mdg » 19 paź 2010, 12:44

kakojot pisze:PILNIE POTRZEBNE MI SA DANE STATYSTYCZNE NA TEMAT OBRABIAREK CNC NA PRZESTRZENI OSTATNICH LAT.
Takie dane statystyczne ( jak z resztą wszelkie inne) uzyskasz w GUS-ie (głównym urzędzie statystycznym). Problem w tym że niektóre informacje są płatne. Wejdź na ich stronę www i poszukaj szczegółów. :mrgreen:
Pozdrawiam

Grzesiek
Samozwańczy programista CNC


Autor tematu
kakojot
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 19 paź 2010, 10:21
Lokalizacja: Leszno

#6

Post napisał: kakojot » 19 paź 2010, 16:09

dzieki, ale i tak mi to nie pomoglo :(

Awatar użytkownika

marchru
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 647
Rejestracja: 22 paź 2008, 15:09
Lokalizacja: Dolina Lotnicza

#7

Post napisał: marchru » 19 paź 2010, 18:40

a co ty myślesz, że wszyscy robią jakieś statystyki i zacznął sypać z rękawa danymi, których gromadzeniem i analizą zajmują się profesjonalne firmy.
"Technologia rozwiązuje problemy, nie politycy"


Autor tematu
kakojot
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 19 paź 2010, 10:21
Lokalizacja: Leszno

#8

Post napisał: kakojot » 20 paź 2010, 10:31

uzytkownicy tego forum sa beznadziejni, zamiast konkretnej odpowiedzi dostaje tylko jakies durne posty!
Masakra!
Jesli nie macie co robic z czasem wolnym, to po prostu zapiszcie sie na jakies kolko sprawnych rak czy cos w tym stylu, a nie odpisujecie jakies duperele - nie szkoda Wam czasu?!?

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#9

Post napisał: cnccad » 20 paź 2010, 12:46

hm ...

koleś , zadałeś pytanie i dostałeś odpowiedź.
A nikt za Ciebie nie będzie odwalać "brudnej" roboty.
To Ty masz w końcu problem , nie "Ci beznadziejni ludzie z forum".
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5341
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#10

Post napisał: jasiu... » 20 paź 2010, 12:58

Użytkownicy tego forum mają swoje problemy, związane głównie z eksploatacją maszyn. To nie jest forum urzędnicze, ale forum praktyków, którzy od dawna starają sobie nawzajem pomagać, dzieląc się wiedzą z zakresu swojej pracy, bądź informacjami, jakich się nauczyli.

Statystyka sprzedaży maszyn w mojej firmie (duży, niemiecki producent szlifierek sterowanych numerycznie) należy do danych chronionych. Nie mogę ci napisać ile maszyn i dla którego klienta firma produkuje, mimo że takie informacje są dla mnie dostępne. Wydaje mi się, że w innych firmach jest podobnie. Jedyne co możesz, to uzyskanie takich informacji w danych statystycznych, jakie są sporządzane dla branż łącznie. Ale tymi informacjami nie będzie dysponował nikt z nas. To musisz uzyskać właśnie od osób, które takie dane przetwarzają, a więc od statystyków. Być może takich danych nie ma, nikt ich nie robił. Być może są tylko dane, dotyczące produkcji i sprzedaży obrabiarek rozumianych bądź ogółem, bądź jako grupy (tokarki, frezarki, szlifierki), bez wyszczególnienia tych ze sterowaniem i bez sterowania.

Jeśli jest tak, to masz trochę problemu. Możesz jedynie sam zgłosić się mailem (wyłącz capsloka) do poszczególnych producentów, z prośbą o udostępnienie danych. Możesz napisać zarówno do firm polskich (tu maile będą olewać), jak i (ale raczej nie po polsku) do najistotniejszych firm zachodnich. Na zachodzie mail traktuje się bardzo poważnie. Możesz wreszcie poszukać firm handlujących obrabiarkami, choćby sprowadzających je z Chin. Ale w Polsce to raczej telefon, niż mail. To jedyne, co przychodzi mi do głowy, w jaki sposób te dane najłatwiej zdobyć. Musisz po prostu sam je policzyć. Wiem, trudno, ale temat trudniejszy, niż np. produkcja żyta na Kujawach.

I sie nie rzucaj. Twój pierwszy post na tym forum, jakieś teksty, "bo mnie szef z pracy wywali". Widzisz, my tutaj staramy się każdemu pomóc i nie trzeba nas poganiać właśnie podobnymi tekstami, czy capslokiem. Problem wtedy, jeśli ktoś nie do końca formułuje temat (czego potrzebuje konkretnie), bądź jeśli potrzeba mu danych spoza naszych możliwości, czy zainteresowań, jak choćby ta statystyka.

Powodzenia!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „STEP2CNC”