STEP2CNC w wersji dla ploterów termicznych

Dyskusje dotyczące działania obsługi programu STEP2CNC

Autor tematu
grzechu
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 67
Rejestracja: 30 paź 2005, 19:44
Lokalizacja: Golubkowo
Kontakt:

STEP2CNC w wersji dla ploterów termicznych

#1

Post napisał: grzechu » 06 sty 2010, 23:08

Co do dostępności wersji pod termiki już zostałem poinformowany. Muszę powiedzieć że mnie niestety ta wiadomość zmartwiła :cry: No trudno trzeba będzie sobie radzić inaczej.

Ale że program przypadł mi do gustu to mam pytanie do twórcy:
Jakie są różnice pomiędzy STEP2CNC a wersja pod termiki?
To samo pytanie dotyczy się eduCAD. Czy edu też ma jakieś dodatki ?

Pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

Post napisał: Piotr Rakowski » 08 sty 2010, 08:31

STEP2TERM: różnic jest sporo. Najistotniejsze dotyczą sterowania drutem (odpowiedniego włączania go i wyłączania), opóźnień po włączeniu dla rozgrzania, zliczania czasu pracy drutu itd.

eduCAD 2.7 TERM - jest tam bodaj najistotniejszy algorytm - tworzenie tzw. jednociągówki. Opisałem to w wątku: https://www.cnc.info.pl/topics61/educad ... htm#121007

Pozdrawiam, PR.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2010, 23:03 przez Piotr Rakowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


Autor tematu
grzechu
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 67
Rejestracja: 30 paź 2005, 19:44
Lokalizacja: Golubkowo
Kontakt:

#3

Post napisał: grzechu » 09 sty 2010, 00:20

A można prosić trochę dokładniej ?

Pracuje na termiku już jakieś 8 lat (oprogramowanie jeszcze na starym Macintosh'u). Jest to przemysłowy termik 2D i nie jest to może ferrari, ale jakoś sobie to radzi.
Ciekawią mnie inne rozwiązania, dlatego też prośba o dokładniejsze różnice w programie.
Jak poznam trochę program i jego możliwości to bardzo chętnie podzielę się spostrzeżeniami i rozwiązaniami jakie zastosowano w termiku na którym pracuje. Może uda się jeszcze dodać coś nowego do już bardzo rozbudowanego programu.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „STEP2CNC”