Generalnie dziękuję za słowa uznania. Dodają mi skrzydeł - więc są jak "RedBull"
Ad 1. Tak, też o tym myślałem i w następnej wersji na pewno to uwzględnię.
Ad 2. W sensie klawiszami np. Ctrl+N obie osie po skosie, np. X+Y- -> tak oczywiście, ale obie poruszą się o tę samą wartość, czyli po przekątnej kwadratu.
Ad 3. To jest niestety wadą autora fontu. Jak zaczął go tworzyć tak Corel (i eduCAD) go widzą. Oczywiście można dodać opcję zaczynania od lewego narożnika przy wczytywaniu. Zastanowię się. Ale dodam ją w eduCADzie, nie w STEP2CNC.
Ad 4. Plotery termiczne nie stanowią na razie mojego specjalnego zainteresowania, ponieważ jest ich stosunkowo mało na rynku. Jednakże, jeśli Waszych głosów będzie więcej to sam zacznę je sprzedawać i wtedy powstanie wersja specjalnie dla ploterów termicznych.
4. Włączniki przekaźników mogły by się znajdować w zakładce maszyna. Zaoszczędziło by to zbędnego wędrowania między zakładkami.
Tak, muszę przebudować interface. Sam łaię się na tym, że muszę skakać między zakładkami. Pomyślę, jakie opcje przenieść na stronę główną i to zrobię w następnej wersji.
Podczas konwersji można dokonać przeskalowania rysunku. Dobrze było by by prócz wartości procentowej znać rozmiar obrysu wykonywanego elementu. Przy frezowaniu dokładnych detali nie jest to istotne bo odbywa się to w fazie projektu natomiast przy pracy w bardziej artystycznych zastosowaniach jak np reklama była by to przydatna funkcja.
No tak, ale proszę zauważyć, że to jest opcja związana z konwersją przed wczytywaniem rysunku. Nie wiem, jaki on będzie zanim go nie wczytam. W eduCADzie ma Pan możliwość bardzo precyzyjnego skalowania już wczytanych obiektów -> i tam myślę, że będzie najlepiej skalować.
Po wykonaniu programu program nie reaguje na kontrolę z klawiatury. Wpierw trzeba kliknąć myszką na którąś ze strzałek i dopiero wtedy odzyskujemy kontrolę.
Tak, wiem o tym. Poprawię to z pewnością, choć nie do końca (na razie) wiem jak to zrobić.
Gdy odpalam program w pasku tytułowym pisze kontrola maszyny Cnc przez port LPT: 378. Jednak gdy przejdziemy do zakładki Ustawienia sterownika i klikniemy Zapisz zmiany adres potu w tym pasku zmienia się na 888. Wiem że to nieznaczący detal ale może po prostu przeoczył pan ten błąd.
To nie błąd, a krok dla Was panowie. Dla większości z Was wartości hex nic nie mówią, a komputer właśnie na nich pracuje. Takie wartości podawane są np. w Managerze Urządzeń. A dla Was dodałem możliwość wpisywania wartości dziesiętnie - stąd $378 i 888 (co z resztą jest tą samą wartością).
Może warto rozważyć usunięcie takich opcji jak "pokazuj stan pracy maszyny" czy też "pokaż XYZ" by były domyślne. Sam jak wielu innych użytkowników w pierwszej chwili się naciąłem i myślałem że coś jest nie tak że nie mam kontroli nad programem albo nie działa prawidłowo.
Nie mogę tego usunąć na zawsze, bo są ludzie ze słabymi komputerami, którzy twierdzą uparcie, że słyszą stuki w trakcie pracy maszyny. Wyłączenie wszelkich kontrolek pozwala im na stabilniejszą pracę. Mogę natomiast dodać do pliku konfiguracyjnego zapisywanie ich stanu, tak by raz zmienione odtwarzały się zawsze w ten sam sposób.
Nie wykluczam że wyżej opisane "niedogodność" są objawem moje niewiedzy.
Niewiedza to POTĘGA - to ona pchnęła mnie do nauczenia się programowania i zrobienia obu programów. Poważnie. Ja po prostu "nienawidzę niewiedzieć".
Pomijając te drobne uwagi program bardzo mi się podoba a szczególnie konwersja z plt z mnogością przydatnych funkcji.
Tak więc jeszcze raz wyrazy uznania za dotychczasową pracę i powodzenia w rozwoju programów w którym za Pana przyzwoleniem chętnie wezmę udział dzieląc się przemyśleniami użytkownika.
Zapewniam kolegę (i innych także), że biorę pod uwagę Wasze uwagi i często (jeśli potrafię) wcielam je w życie. Postarałem się, żeby program nie był drogi, żebyście mogli spokojnie go kupować - żeby zainwestowane pieniądze zwracały się szybciutko.
Pozdrawiam i czekam na dalsze uwagi.