dobór frezarki cnc

szukam odpowiedniej dla mnie frezarki cnc

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
gofer88888888
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 30 sty 2020, 13:22

dobór frezarki cnc

#1

Post napisał: gofer88888888 » 18 wrz 2023, 07:23

Witam
Przejdę od razu do sedna spraw
Potrzebuję pomocy przy doborze odpowiedniej frezarki cnc. Na chwilę obecną używam chińskiej frezarki o polu roboczym 400x600mm. Frezarka służy do wycinania plastikowych wyprasek po zadanym kształcie. Jestem amatorem i robię to w taki sposób. Na stole frezarki mam przykręconą listwę równoległą do osi Y. Do listwy przykładam formę w kształcie wypraski na której znajduje się otwór. Wjeżdżam ręcznie frezem w otwór i w ten sposób pozycjonuję frezarkę. Osi Z nie ustawiam ponieważ zawsze mam tą samą wysokość. Do formy przykręcam wypraskę i wycinam kształt.
Chciałbym przyspieszyć, proces, robić to dokładniej. Proszę o podpowiedź jak mogę to zrobić, jakiej maszyny ewentualnie potrzebuję, jakie musi mieć funkcję, w jaki sposób mogę najłatwiej pozycjonować maszynę do formy. Może ktoś będzie w stanie podać model obrabiarki. Czy jest szansa na automatyczną wymianę frezów.
Z góry dziękuję




Bagunio
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 304
Rejestracja: 24 sty 2022, 22:52

Re: dobór frezarki cnc

#2

Post napisał: Bagunio » 18 wrz 2023, 07:54

Przejdę do sedna Nie zadałeś sobie trudu aby się podszkolić , Twój sposób z ułożeniem formatki jest dobry , dzięki niemu ustawiasz za każdym razem tak samo , możesz zapisać jedynie bazę jeśli ustawiasz za każdym razem tak samo , nie będziesz musiał ponownie wjeżdżać frezem w to samo miejsce , doprecyzuj co to znaczy szybciej bo nie wiemy nic o aktualnych ustawieniach i dokładności , do zwiększenia dokładności możesz ustalić punkty zerowe za pomocą sondy 3d , kolejne pytanie o atc - tak możesz sobie kupić frezarkę z automatyczną zmianą narzędzia , nikt nie ma nic przeciwko 😁

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”