Jak zregenerować uchwyt wiertarski

szukanie rozwiązania

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
michal225
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 24 sty 2016, 21:48
Lokalizacja: Lublin

Jak zregenerować uchwyt wiertarski

#1

Post napisał: michal225 » 14 sty 2018, 22:08

Czy w domowych warunkach można zregenerować (przez szlifowanie wkładek) uchwyt wiertarski?

W ubiegłym tygodniu robiłem próby. Uchwyt zamocowany we wrzecionie poziomym frezarki, małą szlifierka na stole. Szlifowanie z obrotami wrzeciona, szlifierki i z posuwem.
Miałem jednak kłopot z unieruchomieniem samych wkładek. Z racji na budowę byłem w stanie zacisnąć kawałek pręta fi16 jedynie wewnątrz uchwytu, na samym jego końcu. Skutkiem tego wkładki nie układały się równomiernie, szlifowana było jedynie przednia ich część, ta na początku otworu.

Tak więc metoda zbliżona do tej przy szczękach twardych w uchwycie tokarskim. Tu jest zdecydowanie łatwiej, bo można go używać na "rozprężąnie". Wtedy wszystkie szczęki są ustawione równo w płaszczyźnie równoległej do osi wrzeciona.
Trochę ten mój opis zagmatwany, jeżeli niejasne to mogę przygotować jakiś schemat.

Zdjęcie ilustrujące budowę takiego uchwytu poniżej. Na czerwono i zielono zaznaczone fragment, który był szlifowany

Czy udało się komuś wykonać samodzielnie taką regenerację? Czy w ogóle taka metoda jest możliwa, czy mój tok rozumowania poprawny?

link do zdjęcia



Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Jak zregenerować uchwyt wiertarski

#2

Post napisał: Petroholic » 14 sty 2018, 23:01

A jest sens się tak bawić? Taki uchwyt kupisz nowy za stówkę albo mniej...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”