Zakup frezarki to stali itp

Poszukuje porady w zakupie frezarki.

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
KrystianG
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 03 sie 2017, 17:40
Lokalizacja: Piła

Zakup frezarki to stali itp

#1

Post napisał: KrystianG » 12 lis 2017, 19:44

Witam ponownie Panowie :)
odbiegnę troszkę od tematu ale chciałbym wam to opowiedzieć jeżeli ktoś nie jest tym zainteresowany to proszę przejść do drugiego akapitu i pomoc mi w wyborze sprzetu, sierpniu zakładałem temat w sprawie zakupu tokarki i frezarki, wtedy ustaliłem 10tys na oba sprzęty, teraz po 3 miesiącach zrozumiałem jaką głupotę wtedy napisałem. Na chwile obecną wydałem ok. 15tyś na kompletowanie warsztatu, na chwile obecną z grubszego sprzętu posiadam
: Tokarka CU500x2000 90r, - bardzo przyjemnie mi się na niej pracuje
-Piła ramowa PR300 79r - Leciwa ale za to mam czas wypić kawke,
-Dodatkowo wzbogaciłem się o wiertarkę WS15 w bardzo dobrym stanie ze szkoły zawodowej a kupiłem ją za całe 85zł z bardzo sztywnym stolikiem - minusem było brak koła pasowego i tulei zabierakowej { dorobiłem po swojemu i wszystko super smiga}

Wracając do tematu, poszukuje frezarki uniwersalnej zdecydowanie o dużym polu roboczym, podobnie jak przy wyborze tokarki, chciałbym mieć zapas, nie interesują mnie małe chińskie frezarki, chodzi tutaj bardziej o starą sztywną frezarkę, mój budżet jest dość ograniczony na chwile obecną dlatego chciałbym się zapytać które wyposażenie mógłbym zakupić w późniejszym czasie, i czy to ma sens ? mój budżet na chwile obecną to ok. 7-8tys zakup frezarki z podzielnicą,stołem obrotowym i resztą raczej nie wchodzi w grę w tych pieniądzach bo tak średnio ok 15tys za starego klamota trzeba położyć z dobrych ofert widziałem FU251 z głowicą pionową przystawką do poziomego, podzielnica,konik, imadło i szafka narzędziowa z wyposażeniem za 14,900 oraz jakąś Rumunka za 15tyś z podobnym wyposażeniem tylko że była jeszcze głowica dłutująca. Prosiłbym o waszą poradę, których frezarek unikać, które waszym zdaniem są warte zakupu, i co sądzicie o zakupie z niekompletnym wyposażeniem.

z Poważaniem Krystian.




zibi201
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 294
Rejestracja: 13 gru 2013, 20:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Zakup frezarki to stali itp

#2

Post napisał: zibi201 » 12 lis 2017, 22:04

Jak masz czas to szukaj okazji. Ja niedawno widziałem jakiś kawał grzmota (chyba czeska) z podzielnicą i innym wyposażeniem za bodajże 3500zł. Oczywiście, nie wiadomo jaki stan, ale z tymi za 15k też nie...
A tu masz coś mniejszego:
https://www.olx.pl/oferta/frezarka-fp80 ... b32cfbb733

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”