Transport maszyn

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
Duszczyk_K
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 523
Rejestracja: 21 lis 2013, 14:18
Lokalizacja: Warszawa Remb.

Transport maszyn

#1

Post napisał: Duszczyk_K » 23 paź 2017, 17:03

Witajcie koledzy.
Pytanie na szybko potrzebuję znać wymiary podstawy szlifierki SPH1 oraz wymiary rozstawu śrub montażowych w tej podstawie. Mam zamiar nabyć takową szlifierkę, tylko muszę ją wydostać z garażu. Tylko JAK? Jakieś podpowiedzi, sugestie?
Przesuwać tocząc na rurkach, czy lepiej na rolkach do transportu maszyn? a może lepiej przykręcić do podstawy kątownik/ceownik/profil i ciągnąć za pomocą wciągnika łańcuchowego po ziemi jak na saniach? maszyna musi jeszcze pokonać podjazd do garażu pod kątem...



Tagi:


atlc
Posty w temacie: 1

#2

Post napisał: atlc » 23 paź 2017, 17:33

Jeżeli masz pochylnię, to nie polecam rurek.
Przynajmniej ja źle wspominam wyciąganie 3 tonowej maszyny z garażu na rurkach, beton był minimalnie nierówny i rurki uciekały gdzie chciały. Drugie podejście było na wózkach zrobionych z ceownika i rolek do paleciaków, wciągarka z autolawety wciągała aż miło.
Wózki były przykręcone zamiast wibroizolatorów, więc nigdzie nie uciekały.

Awatar użytkownika

ONATOS
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 607
Rejestracja: 07 kwie 2008, 21:41
Lokalizacja: Bedzin

#3

Post napisał: ONATOS » 23 paź 2017, 20:38

atlc pisze:Jeżeli masz pochylnię, to nie polecam rurek.
... chyba że wzdłuż lini ciągnięcia z pomocą wciągarki ..


patrykb
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 169
Rejestracja: 07 maja 2012, 10:23
Lokalizacja: łódź

#4

Post napisał: patrykb » 24 paź 2017, 22:32

SPH1 jest dość lekka, ja swoją na wpół sprawnym paleciaku transportowałem do garażu, również podjazd pod kątem. Potem zestawiłem na deskach i przechylając przód tył (w 2 osoby) wyciągałem stopniowo deski żeby zestawić na ziemi. Stół zdejmuje się bez odkręcania czegokolwiek.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”