jakość powierzchni obrobionej- frezarka cnc

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
krzysiek_88
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 20 wrz 2017, 15:00
Lokalizacja: Warszawa

jakość powierzchni obrobionej- frezarka cnc

#1

Post napisał: krzysiek_88 » 20 wrz 2017, 15:18

Witam,

Planuję zakup frezarki CNC Deckel Maho DMC 63v (1997r). Sprzedawca zgodził się na wykonanie na maszynie prostego frezowania otworu celem sprawdzenia geometrii.

Wykonano otwór fi25 frezem monolitycznym fi8- najpierw frezowanie zgrubne, potem przejście wykańczające. Frez nowy, oprawka też.
Wymiary geometryczne sprawdzono średnicówką i wyszło bardzo dobrze.

Martwi mnie jednak jakość powierzchni. Widać na niej specyficzną fakturę (zdjęcie). Czy może być to związane z biciem wrzeciona, które swoją drogą głośno pracuje?
Bardzo proszę o podanie możliwych przyczyn uzyskania takiej powierzchni.

ObrazekObrazek



Tagi:


urbind
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 55
Rejestracja: 05 maja 2015, 22:10
Lokalizacja: Nowa Dęba

#2

Post napisał: urbind » 20 wrz 2017, 15:34

jakie parametry obróbki ? często mi się tak dzieje w obróbce otworów po paleniu gazowym, 2 czy frez to węglik ?.? 3. Jaki materiał ? Jaka długość freza?

Możliwe, że wrzeciono ma straszny luz, lub same prowadnice mają luz. Wywierć kilka otworów w celu sprawdzenia rozstawu . Sprawdź dokładnie czy z otworu nie robi "jajka" średnicówką 3 punktową nie zawsze to wyjdzie.


Autor tematu
krzysiek_88
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 20 wrz 2017, 15:00
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: krzysiek_88 » 20 wrz 2017, 15:54

Najpierw było wyfrezowane zgrubnie tym samym frezem a następnie obróbka wykańczająca.
Parametry wykańczającej:
-grubość warstwy skrawanej 0,01
-obroty 6000
-posuw 300


Materiał obrabiany- stal węglowa
Frez monolityczny Holex- węglik spiekany

Otwór sprawdzany średnicówką w kilku miejscach, nie ma "jajka" i trzyma wymiary.
Niestety nie mogę zrobić więcej testów i zastanawiam się czy wrzeciono ma aż ta duży luz.


urbind
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 55
Rejestracja: 05 maja 2015, 22:10
Lokalizacja: Nowa Dęba

#4

Post napisał: urbind » 20 wrz 2017, 16:12

Ciężko kolego będzie to stwierdzić po samym otworze jak dla mnie to 3000 obrotów to jest max. Na twoim miejscu brałbym grubszą warstwę na raz :twisted: Wrzeciono sprawdza się wałkiem i czujnikiem bez tego to się tu wiele nie dowiesz :)


Autor tematu
krzysiek_88
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 20 wrz 2017, 15:00
Lokalizacja: Warszawa

#5

Post napisał: krzysiek_88 » 20 wrz 2017, 16:29

Dziękuję za pomoc :)
Niestety nie dysponowaliśmy przyrządami pomiarowymi podczas testu.
Chyba bezpiecznie będzie założyć naprawę wrzeciona w kosztach obrabiarki.
Dodam tylko, że sprawdzaliśmy również drugą maszynę z takimi samymi parametrami, lecz zamiast otworu frezowana była kostka z zewnątrz. Powierzchnia wyszła idealnie, bez takiej faktury.

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7967
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#6

Post napisał: WZÓR » 20 wrz 2017, 17:26

krzysiek_88 pisze:Najpierw było wyfrezowane zgrubnie tym samym frezem a następnie obróbka wykańczająca.
Parametry wykańczającej:
-grubość warstwy skrawanej 0,01
-obroty 6000
-posuw 300
....
Za mała wartość warstwy skrawanej , za duże obroty i za mały posuw.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#7

Post napisał: Petroholic » 20 wrz 2017, 18:04

Przy warstwie 0,01 na wykończenie frez nie wgryza się w materiał nie ma szans...

Jak dla czteropióra to S6000 i F300 to jakieś dziwne parametry... Frez się ślizga... Ja dla miękkiego Onreda latam w stali frezem fi6 S5100 F600...


DYWAN
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 12
Rejestracja: 24 lut 2011, 16:35
Lokalizacja: Tarnów

Re: jakość powierzchni obrobionej- frezarka cnc

#8

Post napisał: DYWAN » 24 maja 2021, 06:04

Postanowiłem napisać w tym temacie, bo trochę podobna kwestia.

Mam dość małe doświadczenie we frezowaniu, stąd takie pytanie:

Czy frezowanie wykańczające dokładnego otworu (np. D15H7) o wysokości 20mm należy wykonać monolitycznym VHMem biorąc całą wysokość otworu za jednym przejściem (ap>20mm), czy lepiej podzielić na więcej? Chodzi mi głównie o uniknięcie powstania stożka: większe ap=większe odgięcie freza=większy efekt stożka - czy dobrze zakładam? Czy naddatek promieniowy w takim przypadku wynoszący ae=0,4 i posuw na ostrze fz=0,03mm są w porządku, by osiągnąć najlepszą dokładność otworu? Korzystniejsze jest wykorzystanie większej średnicy freza czy mniejszej (np. D8 czy D12)? Materiał to żeliwo szare lub stal węglowa.


CFA
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1675
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: jakość powierzchni obrobionej- frezarka cnc

#9

Post napisał: CFA » 26 maja 2021, 22:16

DYWAN pisze:
24 maja 2021, 06:04
Czy frezowanie wykańczające dokładnego otworu (np. D15H7) o wysokości 20mm należy wykonać monolitycznym VHMem biorąc całą wysokość otworu za jednym przejściem (ap>20mm), czy lepiej podzielić na więcej? Chodzi mi głównie o uniknięcie powstania stożka: większe ap=większe odgięcie freza=większy efekt stożka - czy dobrze zakładam? Czy naddatek promieniowy w takim przypadku wynoszący ae=0,4 i posuw na ostrze fz=0,03mm są w porządku, by osiągnąć najlepszą dokładność otworu?
A jakiego odgięcia się spodziewasz?
Nawet mniej sztywny frez z HSS/HSSE nie odegnie się dramatycznie, ale naddatek zostawiałbym mniejszy niż 0,4
na wykończenie.
DYWAN pisze:
24 maja 2021, 06:04
Korzystniejsze jest wykorzystanie większej średnicy freza czy mniejszej (np. D8 czy D12)? Materiał to żeliwo szare lub stal węglowa.
Cóż, średnica freza z jednej strony wpływa na stożek (większe odgięcie przy mniejszym frezie) a z drugiej na owal (większy frez zostawi większy błąd).

PS
Ja takie otwory robię D8, jest wystarczająca sztywność w pionie - tzn nie zauważam dyskwalifikującego stożka w otworze i robię przejścia wykańczające całą dostępną długością.


DYWAN
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 12
Rejestracja: 24 lut 2011, 16:35
Lokalizacja: Tarnów

Re: jakość powierzchni obrobionej- frezarka cnc

#10

Post napisał: DYWAN » 27 maja 2021, 06:24

Dzięki wielkie za odpowiedź. Przy otworze D18H7 robionym frezem D10 wykonując obróbkę wykańczającą zarówno na raz (jedna wysokość) jak i dzieląc na dwa przejścia (wysokość otworu h=20mm) wychodził stożek na tyle duży, że aby część przechodnia sprawdzianu mogła przejść przez cały otwór musiał być na tyle duży, że część nieprzechodnia wchodziła do połowy otworu. Być może rzeczywiście należałoby zastosować mniejszy naddatek. Rozumiem jednak, że przy drastycznym jego zmniejszeniu należy jeszcze bardziej zwiększyć posuw, aby zapobiec ślizganiu się ostrza?

P.S. Czy orientuje się ktoś, czy sterowanie FANUC 0i przy włączonej kompensacji promienia frezu automatycznie koryguje posuw przy ruchu kołowym?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”