Seria filmów CnC na kanale YoyTube dla początkujących

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

wedlock
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 5
Posty: 71
Rejestracja: 04 lut 2017, 15:48
Lokalizacja: Bartoszyce

#11

Post napisał: wedlock » 18 sie 2017, 10:06

Petroholic pisze:
Zwroty w stylu "... "nie wiem jak to gówno się nazywa, ważne ze bzyczy i robi robotę"...

Albo wyobraź sobie np. odcinek o frezach gdzie autor nazwie frez nie wiem np. "wichajster" i potem taki inny początkujący po obejrzeniu filmu zadzwoni do dolfamexu i poprosi o "wichajstry cztero-gwintowe do amelinium"... albo "głowę do plantowania" :D
Padałem ze śmiechu. Dobre



Tagi:

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#12

Post napisał: Petroholic » 18 sie 2017, 22:26

wedlock pisze:Padałem ze śmiechu. Dobre
Po jednym dniu ze mną i z moimi ludźmi na warsztacie musiałbyś się zgłosić do PFRONu po dofinansowanie :D


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

#13

Post napisał: upanie » 19 sie 2017, 11:26

Petroholic chyba za dużo tego petrolu wciągasz ;)
Czepiasz się zwyczajnie i tyle. Ten film to nie praca dyplomowa (nie wiem co na to dyplomow), nie instruktaż dla już się znających a film od amatora dla jeszcze bardziejszych amatorów.
Przecież nazwał to frezarką, ploterem, obrabiarką. No jak zwał tak zawał, jest to jakieś ustrojstwo do obrabiania. Ja to rozumiem prosto - koleś chce pokazać coś innym laikom jak tego czegoś użyć żeby coś zrobić a nie jak to ślicznie i poprawnie nazywać.
Nie oglądałeś i bardzo dobrze bo szkoda Twojego czasu. To nie dla Ciebie bo to wszystko wiesz.
Ja też bym tego nie obejrzał gdyby nie ten atak przypuszczony na kolesia. No ale zrobiło się ciekawie więc... :mrgreen:

To trochę tak jak z arduino. Pojawiło się arduino i nagle się okazało, że kod źródłowy to teraz jest szkic (sketch). Mnie to wkur... ale od groma ludzi się tym teraz zajmuje a wcześniej wielu to odstraszało bo wszystko było mądre, mądrze ponazywane i nie wiedzieć czemu trzeba było się namęczyć (laik musiał) żeby do kupy wszystko pozbierać i zamigać diodą. A teraz ma wszystko w jednym miejscu, jeden przycisk i działa. Wszystko dzięki uproszczeniu i marketingowi.
czilałt...

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#14

Post napisał: Petroholic » 19 sie 2017, 19:58

upanie pisze:Czepiasz się zwyczajnie i tyle.
Może moje posty zostały odebrane trochę zbyt agresywnie :)

Nie czepiam się tylko uważam, że nie powinno się "uczyć" innych samemu nie znając tematu...
A z początku filmu wywnioskowałem, że ma być "instruktażowy" :)
Absolutnie nie wymagam żeby autor wykonał na żywo obliczenia maszyny i wyjaśnił kod źródłowy programu sterującego ale podstawowe zwroty i nazwy to chyba minimum...


Co innego gdyby to była seria pt. "patrzcie co można zrobić z tym ustrojstwem" :D


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

#15

Post napisał: upanie » 19 sie 2017, 20:15

No ja tak to właśnie widzę.
czilałt...


Autor tematu
emi18wawa
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 15
Posty: 16
Rejestracja: 02 sie 2017, 16:00
Lokalizacja: Warszawa

#16

Post napisał: emi18wawa » 19 sie 2017, 21:20

Nie poczułem się urażony, a nawet cieszę się że jest jakieś zainteresowanie, obiecuję że każdy następny film będzie lepszy, i tak film miał być dla osób które są jeszcze większymi laikami niż ja sam. Dla osób które mają styczność z taką maszyną na YouTube lub tu na tym forum i zastanawiają się jaką maszynę kupić i na co zwrócić uwagę przy zakupie. Następne filmy będą trzymać się listy i będą pokazywały to co powinny, mam zamiar nagrać 2 część wstępu bardziej poprawną bo widzę że jest zainteresowanie a to mnie bardzo cieszy i motywuje do działania. Jak na razie wgrywa się film z frezowania na tej "wiertarce" :P Aluminium PA6 10mm (dokładniej nakrętek do rowków Teowych których wraz z maszyną dostałem od producenta całe 4 sztuki :???: i nie wiedziałem czy mam się śmiać czy płakać jak wyciągnąłem je z torebki ) nawet sobie poradziła całkiem żwawo i gładko.
Jak się wgra dam link z opisem parametrów obróbki


Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 4147
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

#17

Post napisał: Steryd » 19 sie 2017, 22:45

Aile Ci potrzeba tych nakrętek? Zazwyczaj 4 to jest max do mocowania przy frezowaniu, częściej starczy 2. Większość producentów daje Ci 0 takich elementów.
Można?
Morzna!!!


Autor tematu
emi18wawa
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 15
Posty: 16
Rejestracja: 02 sie 2017, 16:00
Lokalizacja: Warszawa

#18

Post napisał: emi18wawa » 19 sie 2017, 22:51

rozmawiałem z nimi że chcę tyle żeby starczyło na zamocowanie płyty wierzchniej na stół, myślałem że dadzą co najmniej 12sztuk tak żeby go trochę połapać (jak bym nie rozmawiał z nimi to bym nie narzekał) a dali jak by to ładnie ująć, na same naroża :D fakt ważne że coś tam dali, nie mogę powiedzieć że nie

[ Dodano: 2017-08-19, 22:56 ]
Link do filmu z obróbki Aluminium PA6 Frez 6mm jednopiórowy z powłoką, obroty 20000 (wiem wiem trochę za wysokie ale zależało mi na hałasie aby nie był za duży) , posuw 2000mm/m na raz 0,6mm cicho i bez drgań powierzchnia też ładna, frez po obróbce zimny alu też, wiórek drobny ale nie posklejany, więc chyba się udało :)

https://youtu.be/9GuSatDE0XE


Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 4147
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

#19

Post napisał: Steryd » 19 sie 2017, 23:55

Gdzie ta ładna powierzchnia?
Można?
Morzna!!!


wedlock
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 5
Posty: 71
Rejestracja: 04 lut 2017, 15:48
Lokalizacja: Bartoszyce

#20

Post napisał: wedlock » 20 sie 2017, 08:27

Steryd pisze:Gdzie ta ładna powierzchnia?
na spodniej części

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”