Zakup szlifierki do płaszczyzn do 80-120 tys.

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 16223
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#21

Post napisał: kamar » 14 sie 2017, 15:33

powgreg pisze: W sumie cnc w przypadku szlifierki do płaszczyzn nie daje zbyt dużo jeżeli chodzi o dokładność poza wygodą szybkością.
Dlatego też cnc-owalem je na szarym końcu :) Bardziej przy okazji remontu niż z potrzeby.
powgreg pisze: Kontrolę nad tarczą mam w dwu osiach,.
Ta "kontrola" to odczyt czy zadanie pozycji ?. Bo pisałeś o skokowym dobieraniu.



Tagi:


powgreg
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 9
Posty: 112
Rejestracja: 25 paź 2005, 23:21
Lokalizacja: RzeszĂłw

#22

Post napisał: powgreg » 14 sie 2017, 17:12

kamar pisze: Ta "kontrola" to odczyt czy zadanie pozycji ?. Bo pisałeś o skokowym dobieraniu.
Źle trochę napisałem przez zamieszanie z osiami Ty piszesz o Z jako osi góra dól a nie wiem dlaczego ale w inaczej są oznaczone osie u mnie
- Y góra dół dobieranie ściernicą i tę mam na serwie plus odczyt co wpisze to zrobi
- Z posuw poprzeczny ten który ty używasz do obciągania mam na silniku 3fazy tu jest też odczyt ale wykorzystywany jest tylko do włączania i wyłączania tego silnika (moja wersja jest uproszczona bo na pulpicie i w szafie jest miejsce na serwo)
- X czyli od "wachlowania" jest na serwie, szerokim gumowym pasem zębatym przesuwa stół, nie ma odczytu z wiadomych względów ustawia się początek koniec i pomiar-rozładunek.

Jeszcze dwa silniki są w obciągaczu jeden z enkoderem steruje wysunięciem diamentu a drugi posuwem diamentu oba mają płynną regulację.

To chyba jedna z pierwszych numerycznych szlifierek bo dwie korbki zostawili :mrgreen: .


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 16223
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#23

Post napisał: kamar » 14 sie 2017, 18:10

powgreg pisze:
To chyba jedna z pierwszych numerycznych szlifierek bo dwie korbki zostawili :mrgreen: .
Mam jeszcze taka pierdułkę :) , sterowane wszystkie osie. Jedyny feler to brak chłodzenia, ale może kiedyś.




powgreg
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 9
Posty: 112
Rejestracja: 25 paź 2005, 23:21
Lokalizacja: RzeszĂłw

#24

Post napisał: powgreg » 14 sie 2017, 19:26

kamar pisze: Mam jeszcze taka pierdułkę :) , sterowane wszystkie osie. Jedyny feler to brak chłodzenia, ale może kiedyś.
Fajna zawsze można jakiś precyzyjny rowek kanalik przeszlifować z boku i sterowanie współczesne.
Ja swoją szlifierkę kupiłem z uszkodzonym sterowaniem z myślą przeróbki ale z ciekawości podłubałem w starym i naprawiłem i już tak zostało..
Jedyna maszyną do metalu co przerobiłem cnc to nua wzorując się na Twojej przeróbce tylko prowadnice stołu zostawiłem bo były rolkowe w dobrym stanie a przeróbka pod wózki to już była wyższa szkoła jazdy jak dla mnie :mrgreen:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”