Zakup frezarki cnc do metalu do 70-80 tys.

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC
Awatar użytkownika

viper
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 9
Posty: 490
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:44
Lokalizacja: Polska

#31

Post napisał: viper » 15 cze 2017, 12:40

kamar pisze:I vice versa Tam gdzie linux na krokowcach sobie świetnie radzi, wypasione sterowanie grosza nie zarobi.
Ktoś się podejmuje obsłużyć takie cóś fanucem czy innym ?
Kamar, patrząc na ten film co wstawiłeś to rzeczywiście byłoby głupotą wkładać coś drogiego do takiej maszynki. Praca w alu, zero dokładności (jak widać) i w miarę prosta konstrukcja w ogóle nie obciążona ciężką obróbką- zaś świetnie zaprojektowana do tego co ma wykonywać :wink: tyle że, nie każda maszyna ma tak działać :wink:
IMPULS3 pisze:Natomiast odnoszę wrażenie ze dzielisz w tym momencie maszyny na "prawdziwe CNC" i nic więcej....
na amatorskie i profesjonalne. A profesjonalne kolejno dziele na te najlepsze z górnej półki, średnie, oraz badziewia tj. nowe z allego nawet i za 100k zł. Więc dlatego jak już coś kupuje to wybieram np. z najwyższej półki 10-20latka (bo nowa pewnie zaczyna się od 0,5miliona- prosta wersja) niż nową typu JANUS czy inne "wynalazki" w tej samej cenie. Każdy pewnie ma w tej kwestii swój punkt widzenia. Mój jest już wypracowany przez lata pracy na różnej klasie maszyn.
IMPULS3 pisze:Jak mam w rękach detale takie same spod maszyn CNC z toczoną powierzchnią pod np. lożysko, to czasem z ciekawosci zmierzę czy wymiar jest taki sam we wszystkich. I tam nie ma różnic żadnych, jeśli jeden walek ma 0.02 na plusie to i inne też bez jakikolwiek odchylek rzędu 0.005. Więc jakość i wymiarowość maszyn które to robią jest poza zasięgiem tych wszelkich przeróbek!
cóż mogę więcej dodać... chyba tylko tyle że, wielu z Was gdyby popracowało na "klasie premium" wśród tokarek przy masówce to pewno by się oczy otworzyły co to znaczy jakość maszyny. Jeżeli się zaś nie popróbował to i trudno do niektórych mieć pretensje bo nie mają punktu odniesienia.

i jeszcze raz
IMPULS3 pisze: tych wszelkich przeróbek!
IMPULS3 pisze:Ale nie zgodzę się do jednego. Bo o ile chwalisz wysokie prędkosci posuwów co oczywiście ma znaczenie w produkcji seryjnej to w pracach gdzie każdy detal jest inny znaczenie jest praktycznie zerowe. Bo to co oszczędzisz na toczeniu jednej tulejki z racji wycofania noża to jest nic nieznaczący czas.
oczywiście że tak :wink: ale cały czas podkreślam że, nie toczę jednej tulejki... Ktoś kto ową toczy nawet krokówki nie wiem kiedy mu się zwrócą i jest zrozumiałe że, tylko taka droga mu pozostaje- decyduje ekonomia, tak jak i u mnie gdzie nie opłaca się iść na skróty i szukać oszczędności bo jak wiszą nad człowiekiem wysokie kary za każdy dzień spóźnienia z dostarczeniem detali to się inaczej nóżkami przebiera :wink:



Tagi:


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 23
Posty: 16238
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#32

Post napisał: kamar » 15 cze 2017, 14:34

viper pisze: mnie gdzie nie opłaca się iść na skróty i szukać oszczędności bo jak wiszą nad człowiekiem wysokie kary za każdy dzień spóźnienia z dostarczeniem detali to się inaczej nóżkami przebiera :wink:
Ja w takie szranki z zasady nie staję. Pozostaje tylko życzyć Ci bezawaryjnej pracy tych "premium"
i żeby chińczyk nie robił taniej.


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 23
Posty: 16238
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#33

Post napisał: kamar » 15 cze 2017, 14:44

viper pisze:. Ktoś kto ową toczy nawet krokówki nie wiem kiedy mu się zwrócą
Nie chciałbyś się licytować ze mną na czas zwrotu inwestycji i stosunek wkładu do przychodu :)
O cenie tej jednej tulejki dowiesz się jak Ci będzie potrzeba ją dorobić bo premium stoi i nie zarabia a czas dostawy się zbliża :)
Sobie to życzę tylko jak najwięcej tak działających zakładów.

A tak w temacie to na klasę maszyny akurat najmniejszy wpływ na system sterowania.
Coś mi się zdaje że te z Allegro ( Janusy czy inne ) nie chodzą ma machach czy linuxach :)


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 23
Posty: 16238
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#34

Post napisał: kamar » 15 cze 2017, 15:56

viper pisze: to mam od tego dodatkowe pomieszczenie z manualami jako mini wydział remontowy :wink: tak że, nie musisz się o mnie martwić kolego :wink:
Ja się nie martwię, klienci z całkiem dużymi wydziałami remontowymi trafiają w końcu do mnie :)


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 23
Posty: 16238
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#35

Post napisał: kamar » 15 cze 2017, 16:05

Kolego Viper, bardzo przepraszam ale jakoś przypadkowo usunąłem Twój post. Możesz go powtórzyć ? Nie bardzo umiem to wycofać.

Awatar użytkownika

viper
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 9
Posty: 490
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:44
Lokalizacja: Polska

#36

Post napisał: viper » 15 cze 2017, 18:18

kamar pisze:Kolego Viper, bardzo przepraszam ale jakoś przypadkowo usunąłem Twój post. Możesz go powtórzyć ? Nie bardzo umiem to wycofać.
rzeczywiście, o Ty draniu jak to zrobiłeś ?? :razz: Nawet nie pamiętam co tam było napisane więc nie przywrócę tego.
Dobra dajmy spokój tematowi :wink:
Może mnie któryś z moderatorów gumeczką przejechał ? :roll:


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 23
Posty: 16238
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#37

Post napisał: kamar » 15 cze 2017, 18:24

viper pisze:
Może mnie któryś z moderatorów gumeczką przejechał ? :roll:
Pewnie tak :)
Zamiast "cytuj" poszło "edytuj".

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#38

Post napisał: bartuss1 » 15 cze 2017, 18:52

a co ten kamar tak zzieleniał ze tak spytam?
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 23
Posty: 16238
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#39

Post napisał: kamar » 15 cze 2017, 19:04

Zatruł się. Jest tu paru niestrawnych :)


zibi201
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 294
Rejestracja: 13 gru 2013, 20:07
Lokalizacja: Poznań

#40

Post napisał: zibi201 » 15 cze 2017, 19:49

Tak czytam Panowie tą ekscytującą dyskusję i może mało się znam, ale...
Skoro produkt końcowy jest ok, to co za różnica czy zrobi się go na CNC za kwotę z siedmioma zerami czy manualem, jeśli ktoś potrafi? Tylko właśnie, za wiedzę się płaci. Czasem grubą kasę za obrabiarkę i oprogramowanie. Ale dla niektórych to powód do dumy, że wydali tyle kasy...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”