Zakup frezarki cnc do metalu do 70-80 tys.

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 23
Posty: 16211
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#51

Post napisał: kamar » 15 cze 2017, 22:49

Dobra, daj spokój. W zabawce z filmiku trzeba obsłużyć 5 osi i ok 40 sygnałów z czujek , może dobry telefon by dał radę ?



Tagi:


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 15
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#52

Post napisał: kubus838 » 15 cze 2017, 22:53

kamar pisze:Dobra, daj spokój. W zabawce z filmiku trzeba obsłużyć 5 osi i ok 40 sygnałów z czujek , może dobry telefon by dał radę ?
Telefon to nie wiem. Ale notebook z oprogramowaniem to bez kłopotu - warunek to dużo ramu.



robert

Awatar użytkownika

viper
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 9
Posty: 490
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:44
Lokalizacja: Polska

#53

Post napisał: viper » 16 cze 2017, 07:35

kamar pisze:
viper pisze: no dobra daję Ci przykładowo taką Okumę z padniętym systemem dla ułatwienia najprostsza wersja 2 osie. Ok wstawisz tam linuxa. A co zrobisz z silnikami osi Z i X. Wywalisz oryginalne serva i wstawisz tam krokówki z CNCPROFI i przylepisz do maszyny laptopa?
Ty naprawdę masz mnie za idiotę ? :) I do Twojej wiadomości - laptopy w większości się nie nadają do pracy w czasie rzeczywistym. Już stare deskopy Della są lepsze. Fani szybkich przejazdów powinni trochę porobić na drutówkach to będą się cieszyć z 1mm/min :)
viper pisze: Nie wiem czy to takie dziwne że, ktoś ma robotę stać go na maszynę i nie musi oszczędzać na samoróbkach bo jedzie na oryginale? Wymaga wysokiej jakości i nie idzie na skróty.
Znam takiego ktosia, właśnie ten od tłoków do SAME. Od kilku lat już robi w Irlandii a komornik dalej ściąga :)
Z Twojej wiedzy o przeróbkach jasno wynika, że dla Ciebie oryginały to nie wybór a konieczność :)
U mnie sterowanie z tamtego wieku kwalifikuje się tylko pod siekierkę.
no i każdy może zobaczyć jak wygląda rozmowa z Tobą. Zadałem wcześniej szereg prostych pytań i w odpowiedzi dostaje brednie typu że, tam komornik na tym znajomym siedzi.
Powtarzam, o mnie się nie martw, moja firma produkował części w setkach tysięcy jeszcze w poprzednim wieku na automatach krzywkowych. Do Irlandii mogę jechać co najwyżej na wczasy jeżeli już :lol:

Oby jak najwięcej było takich firm (jeżeli w ogóle masz firmę) jak Twoja która dorabia np. trybika takim jak ja którzy jadą serie.

Jałowa rozmowa i nie mam zamiaru uczestniczyć więcej w tej farsie...


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 23
Posty: 16211
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#54

Post napisał: kamar » 16 cze 2017, 07:50

No wybacz, na pytanie czemu LinuxCNC nie obsługuje serv trudno odpowiedzieć z zachowaniem powagi. Na pozostałe również. Dyskusja ma sens jak obie strony wiedzą o czym mówią.

Awatar użytkownika

triera
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1454
Rejestracja: 16 paź 2005, 01:26
Lokalizacja: Świecie

#55

Post napisał: triera » 16 cze 2017, 09:10

Z laptopami to jest ten problem, że mają głęboko "zaszyte"
układy oszczędzania energii, które zakłócają pracę
w czasie rzeczywistym.

Mówię tutaj o sterowaniu bezpośrednim:
przez porty wyjścia - na sterowniki urządzeń.

może się coś w tym zakresie zmieniło?

-----------
MESA
Mesa Electronics http://www.mesanet.com/
m.in. karty rozszerzeń do pc,
zwiększające ilość dostępnych wejść/wyjść


micges
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 291
Rejestracja: 08 sty 2010, 02:04
Lokalizacja: Toruń

#56

Post napisał: micges » 16 cze 2017, 09:43

Chodzi o te karty Przegląd kart mesa


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 15
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#57

Post napisał: kubus838 » 16 cze 2017, 10:20

triera pisze:Z laptopami to jest ten problem, że mają głęboko "zaszyte"
układy oszczędzania energii, które zakłócają pracę
w czasie rzeczywistym.

Mówię tutaj o sterowaniu bezpośrednim:
przez porty wyjścia - na sterowniki urządzeń.

może się coś w tym zakresie zmieniło?
Chyba jednak tak.
Od sześciu lat pod moją prywatna frezarkę podpięty jest notebook toshiby i nie mam takich problemów. Jedynie zatrzymywanie się czyli tzw. zające podczas pracy spowodowane było uszkodzeniem systemu operacyjnego. Po sformatowani dysku i ponownej instalacji problem już nie występuje. A moja frezarka podpięta jest pod lpt1 a pliki obróbkowe podawane są z usb.

Więc nie rozumiem z czym masz problem. Z drugiej strony w nigdy się nie spotkałem z "głęboko zaszytymi układami oszczędzania energii". Może napisz coś więcej o tych układach w notebookach.

robert


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 7547
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#58

Post napisał: IMPULS3 » 16 cze 2017, 10:25

viper pisze:Jałowa rozmowa i nie mam zamiaru uczestniczyć więcej w tej farsie...
Niestety ale też nie jesteś bez winy. :) Jeśli spór jest o programach sterujących to nie wiem dlaczego odwracasz uwagę tym że jakaś maszyna jest na krokowcach. Przecież równie dobrze może być na serwach. Sam program i tak zrobi to co ma robić. To samo tyczy się prędkości przejazdowych. Mogę sobie ustawić i dość wysokie tylko ze nie są mi one na rękę. Ale to też ten program potrafi. :) Nie wiem tylko czy mozna wpiąć enkodery aby dodatkowo kontrolowaly polożenie osi i w razie czego ją skorygowal program czy sterownik silnika, -na to niech odpowie ktoś kto się zna.


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 23
Posty: 16211
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#59

Post napisał: kamar » 16 cze 2017, 10:27

kubus838 pisze: spowodowane było uszkodzeniem systemu operacyjnego.
A jaki to system ? Ma coś wspólnego z pracą w tzw. czasie rzeczywistym ? Czy aby nie Mach przez LPT ?


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 15
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#60

Post napisał: kubus838 » 16 cze 2017, 10:43

kamar pisze:
kubus838 pisze: spowodowane było uszkodzeniem systemu operacyjnego.
A jaki to system ? Ma coś wspólnego z pracą w tzw. czasie rzeczywistym ? Czy aby nie Mach przez LPT ?
Jest to najzwyklejszy xp. Macha nie używam - jak pisałem wyżej. Używam programu o którym można napisać, że jest z rodziny tych tanich i normalnie dostępnych. Nazwy Ci teraz nie podam bo zaraz zacznie się dyskusja i który jest lepszy czy mach czy .......

Ale powiem, że działa takie zestawienie bardzo dobrze. Nie rzadko pracuje po 8-10 godzin dziennie bez żadnych zająców, gubieniu kroków itd. Frezarka 3-osiowa z plikami przygotowywanymi w CAD/CAM. Pliki które importuje do sterownika mają po 160 tysięcy linijek i "ważą" po 70 MGb.


robert

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”