Frezowanie na tokarce - typy przystawek

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#31

Post napisał: InzSpawalnik » 14 maja 2017, 09:35

StrikeXP : mi sie wciaz wydaje ze nie powinienes sie zajmowac ani tokarkami ani technika. Juz nie chodzi o wzgledy bezpieczenstwa ale moze bardziej nawet o megalomanie. Wchodzisz na zaawansowane tematy jak frezy i piszesz ze to proste i banalne po to zeby za chwile zadac pytanie o absolutne podstawy ukazujace kompletny brak jakichkolwiek podstaw. Za "dziury" na rysunkach trzeba kleczec ! Otwory !
Chcialbym zobaczyc chociarz jedna rzecz w metalu ktora wykonales, rzuc przykladem.



Tagi:

Awatar użytkownika

viper
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 490
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:44
Lokalizacja: Polska

#32

Post napisał: viper » 14 maja 2017, 11:55

Koledzy ja Wam dobrze radzę przestańcie zwracać uwagę na tego PAJACA bo podejmując KAŻDY ŻENUJĄCY TEMAT PRZEZ NIEGO NAPISANY zniżacie się do jego poziomu.
Gość wziął się nie wiadomo skąd, pełno go w każdym temacie i w każdym przedstawia absolutne 0 jeśli chodzi o wiedzę o doświadczeniu już nie wspomnę.

Jak wlazł ten troll na nasze forum to pomyślałem: "za rok będziemy mieli lidera forum z takim poziomem :neutral: " , "to forum schodzi na psy".

Coraz częściej odechciewa mi się wchodzić na nasze forum bo widząc takich przygłupów po prosu ręce opadają, nie jest to moja liga... gość musiałby się jeszcze chyba kilka razy urodzić aby dorównać sprzętem CNC co do niektórych tu obecnych a ma się za coś. Bob budowniczy robotów i tym podobnych. Żenada.....
Pokazałbym mu jak pracują u mnie japońskie centra obróbcze i tokarki, szczęka by opadła to i może by zrozumiał jak świat wygląda i gdzie jest jego miejsce w szeregu..

Piszcie co chcecie, mówcie że nie mam tolerancji ok. - bo nie mam dla takich idiotów co mają się za coś a tylko pośmiewisko z siebie robią.


Masato
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 166
Rejestracja: 12 maja 2013, 22:38
Lokalizacja: Kalisz

#33

Post napisał: Masato » 14 maja 2017, 12:54

Może po prostu musisz grać w innej lidze, albo nie zadawać się z motłochem.


zdzicho
Posty w temacie: 2

#34

Post napisał: zdzicho » 14 maja 2017, 13:41

Viper ,jak cię drażni ten użytkownik ,to jest taki przycisk,,ignoruj" .Nikt cię nie zmusza do czytania ,ani pisania w jego tematach,ale nie wzbraniaj tego innym.
I jeszcze jedno.Cztery lata temu pojawiłeś się na forum równieź zadajac podstawowe pytania,a teraz byś ludzi po kątach ustawiał.


Masato
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 166
Rejestracja: 12 maja 2013, 22:38
Lokalizacja: Kalisz

#35

Post napisał: Masato » 14 maja 2017, 16:46

Szybko z Pajaca stał się Mistrzem. 4 latam też bym tak chciał.


Autor tematu
strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 16
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

#36

Post napisał: strikexp » 14 maja 2017, 17:52

Naturalna rzeczą jest że zadaje się pytania. Problem nie w zadawaniu a w braku ich przyswajania. Każdy kiedyś zaczyna, tylko w różnym wieku, jedni mając 10 lat inni dopiero po 30-stce.
Ja jak miałem 10 lat to podłączałem silniczki z zabawek do baterii. A mając lat 15 pisałem pierwsze programy. Nic dziwnego że musiało minąć niemal drugie tyle żebym zadawał podstawowe pytania o mechanikę.
Co jest większym cymbalizmem. Zadawanie takich podstawowych pytań, ponieważ na forum jest taki bałagan że ciężko coś znaleźć. Czy wyśmiewanie mechanika że nie potrafi zbudować falownika jednofazowego, bo to są podstawy elektroniki.
Każdy odpowie sobie sam :wink:


A i dla jasności, tak mam szalone pomysły. Jak spawanie termitem :mrgreen:
Ale wystarczy tylko wspomnieć słowa Steve Jobsa:
"Ci, którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają."


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#37

Post napisał: InzSpawalnik » 14 maja 2017, 21:58

StrikeXP:

"wiecej czytaj, mniej pisz" - moje slowa ;)


Autor tematu
strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 16
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

#38

Post napisał: strikexp » 20 maja 2017, 23:18

Kupiłem to imadło krzyżowe, szału nie ma w kwesti wykonania ale za tą cenę to i tak jest super.
Niestety to kawał bydlaka, nie ma mowy aby zmieścił się na tokarkę 350mm. Ogólnie jest duże i nawet na nutoola radziłbym się zastanowić przez zakupem. Jednak ja nie płaczę, potrzebny był mi stół krzyżowy a takie imadełko będzie w sam raz jego tanim zamiennikiem.

Przygotowałem kątownik 80x80x8mm, ale lepszy był by 120x100x10mm. Niestety śpieszyło mi się i brałem to co mieli.
Wstępnie zamierzam użyć kupionego imadła krzyżowego do wyfrezowania jaskółczego ogona i zbudowania własnej miniaturowej osi "Z" w suporcie. Oczywiście w formie takiej przystawki.
I tutaj pytanie do specjalistów. Kupiłem najtańszą wiertarkę stołową EUROTEK (rany jakim cudem jest wiertarka stołowa :mrgreen: ) więc za dużo się po niej nie spodziewam. Ale czy ktoś próbował na takiej taniźnie frezować ?


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

#39

Post napisał: upanie » 20 maja 2017, 23:22

Najpierw spróbuj coś na niej wywiercić. Jak zobaczysz jak to się wygina, brzęczy i trzeszczy to będziesz miał odpowiedź na swoje pytanie.
czilałt...


Autor tematu
strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 16
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

#40

Post napisał: strikexp » 20 maja 2017, 23:39

Już wierciłem, i tak jestem zachwycony w porównaniu do zwykłej wiertarki. Ale tak sądziłem że to się nei nadaje do niczego innego jak do nieprecyzyjnego wiercenia. W takim razie muszę sie zastanowić jak zamocować to wielkie imadło krzyżowe do tokarki.
Ewentualnie czekam na podpowiedzi, gdzie można kupić coś mniejszego niż imadło krzyżowe 100mm.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”