wiertarko-frezarka do warsztatu spawalniczego.

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
vadim1983
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 26 kwie 2017, 21:37
Lokalizacja: Radom

wiertarko-frezarka do warsztatu spawalniczego.

#1

Post napisał: vadim1983 » 26 kwie 2017, 22:56

Witam.
Koledzy mam dylemat i kilka pytań przed zakupem wiertarko-frezarki. W grę wchodzi made in china lub tym podobne.Budżet max 6500pln.
Przeznaczenie maszyny
-głównie będzie wykorzystywana jako wiertarko-gwinciarka(gwintowanie max.M8-nie produkcja masowa :neutral: )
-opcja frezarki używana będzie głównie do robienia słupków do balustrad(głównie stal czarna,sporadycznie nierdzewna) i jakiejś drobnicy (np. otwory pod tralki).

Kilka pytań:
1. Na co zwrócić uwagę przy zakupie maszyny,żeby się nie rozczarować za bardzo.??
2.Na co być przygotowanym- mam namyśli awaryjność/eksploatacja.??
3. Co mogę oczekiwać od opcji-frezarki tj. wg ISO 2768-1 (powiedzmy dla wymiarów liniowych jest możliwe uzyskanie klasy "m"(czy mnie poniosło :???: )


Co myślicie o tej:
Bernardo KF 25D vario-bardzo awaryjna??
No chyba,że moglibyście coś innego polecić.
Za poświęcony czas na czytanie i zainteresowanie tematem bardzo dziękuje.
Z poważaniem niedoświadczony kolega.
Pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

rc36
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2269
Rejestracja: 11 kwie 2014, 01:25
Lokalizacja: Bliskie okolice Bydgoszczy

#2

Post napisał: rc36 » 28 kwie 2017, 12:33

Jak maszyna ma być wykorzystywana zarobkowo to odpuść sobie te chińskie zabaweczki, a szczególnie to Bernardo KF 25D vario, przecież to ma we wrzecionie stożek mk2. Szukaj AVIA 25, FUS 22 itp. dobrze by było żeby wrzeciono miało stożek iso 40, z tym budżetem powinieneś coś znaleźć.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”