Piła taśmowa na własny użytek

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
poStaremu
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 50
Rejestracja: 30 sty 2017, 15:04
Lokalizacja: West

Piła taśmowa na własny użytek

#1

Post napisał: poStaremu » 08 kwie 2017, 23:58

Cześć wszystkim. Potrzebuję na własny użytek piły taśmowej z możliwością cięcia pod kątem 45stopni. Szukam czegoś na własny, amatorski użytek, także 1500zł jest raczej górną granicą. Ciąć będę profile, rurki, jakieś płaskowniki. Wiem, że budżet jakim dysponuje jest cieniutki ale tak jak pisałem, to na własne potrzeby. Piła musi być nowa, najlepiej z allegro, chce wziąć ją na raty. Zastanawaiałem się również nad piła tarczową, taką z tarczą widiową czy z węglika o wielkości 355mm ale zagłębiając się w forum już wiem, że taśmówka jest zdecydowanie bardziej precyzyjna. Żaden ze mnie fachowiec, nie ukrywam tego, na allegro wybór jest ogromny ale wybrać najlepszy z pośród najgorszych wolałbym zlecić komuś, kto lepiej się zna niż ja.
Pozdrawiam



Tagi:


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

#2

Post napisał: strikexp » 09 kwie 2017, 01:06

Tarczówkę to bym sobie darował do większych prac. Miałem też kupować ale stwierdziłem że raczej nie warto.
Ogólnie z tanich maszyn to tylko chińczyki importowane przez polskich dystrybutorów. Śmiać mi się chce z tych ich opisów i powymyślanych nazwa, według nich znanych na całym świecie. A w praktyce 5% sprzedaży idzie na Ukrainę i Białoruś, ot taka miedzynarodowa marka :mrgreen:

Handlowanie tanimi maszynami rozwinęło się w okolicach Siedlec. Pewnie dlatego że jest tam Fenes, jedna z niewielu zdobyczy technologicznych pozostałych po PRL i nie zaprzepaszczonych.
Różni są Ci sprzedawcy, jedni handlują drobnicą inni czymś grubszym. Szukajac w google można znaleźć różnych dostawców. Mi na myśl przychodzi głównie Koronet/Maktek/Cormak co jest zdaje się powiązane. A także BASS Tools Polska o podobnym asortymencie.
Ci pierwsi mają chyba najtańsze przecinarki taśmowe na rynku.
A jak jakość to nie wiem, nie przypominam sobie kto ma ich przecinarki. Jadnak znajomy ma dość sporą przecinarkę BOMAR. Dobrze się spisuje, tnie po kilka godzin dziennie.
Tyle z mojej wiedzy, mam nadzieję że choć trochę pomogłem.


andrzejk26
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 51
Rejestracja: 20 sty 2010, 13:17
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

#3

Post napisał: andrzejk26 » 09 kwie 2017, 09:11

Mam przecinarkę makteka oznaczenie 128 czy coś podobne ma możliwość cięcia pod kątem mam ją już około 7 lat i jest ok muszę zaznaczyć , że ten na własny użytek ale dosyć dużo. Przecinarka ma podnoszone ramię i wtedy taśma biegnie w pionie i ja też często na tak ustawionej tne listwy drewniane na wymiar. Piła jak ma założony dobrą taśmę to tnie równo pod kątem nawet wałek metalowy 100 bo takie największe miałem okazję ciąć. Z przecinarki jestem zadowolony i spełnia moje oczekiwania nie żałuję swego zakupu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”