Piła taśmowa - budowa

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

atlc
Posty w temacie: 3

#11

Post napisał: atlc » 08 kwie 2017, 13:46

He he.
Załóż firmę, weź tą kartę kredytową i buduj roboty:)
Nie jedną maszynę i linię produkcyjną już wyprodukowałem i wiem ile to trwa, z boku zawsze wszystko wygląda różowo.
Podwykonawcy(tak, jest takie słowo) są dobrzy tak długo jak nie zobaczysz:
a. faktury za usługę
b. roboty zrobionej na odwal
c. roboty zrobionej nie w terminie
Znalezienie dobrego podwykonawcy trwa i wbrew pozorom mimo mnogości firm na rynku nie jest proste.
Powodzenia.

Ps. Gdybyś miał takie super umiejętności jak piszesz, to nie potrzebowałbyś pytać czy to możliwe- rzut okiem na 2-3 piły w sieci, kartka, długopis i w 10 minut masz wstępną kalkulację kosztów- w końcu to urządzenia proste jak cep, szczególnie względem robotów:D
Nie pytałbyś też o różnicę między taśmówką a przecinarką z gumówką- mając jakąkolwiek wiedzę o obróbce metali te różnice są oczywiste.



Tagi:

Awatar użytkownika

viper
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 490
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:44
Lokalizacja: Polska

#12

Post napisał: viper » 08 kwie 2017, 14:41

Czytając ten temat o pile taśmowej i inny który kolega strikexp wstawił o jakimś tam wrzecionie https://www.cnc.info.pl/topics56/konstr ... htm#593358
muszę stwierdzić że, założyciel obu tematów najprawdopodobniej piszę z "oddziału zamkniętego" a laptopa dostał od ordynatora w ramach nowatorskiej metody leczenia.

Takich bzdur dawno tu nie było... np. budowa tokarki od podstaw do 2000zł gdzie sam komplet łożysk do wrzeciona w tym przednie NN kosztują więcej niż ten cały budżet :lol:
cytat: "Moim źródłem zarobków jest programowanie, a jeśli już mam się doszkalać to raczej w elektronice. Maszyny to na tyle prosty temat że można je budować z dość niewielką wiedzą. "

było też jakieś zalewanie betonem czy inne brednie których było sporo...

Albo budowa robotów :lol: nie mając pojęcia jak zbudować piłę taśmową - z czym do ludzi :grin:
Jak już zbudować nawet "pseudo robota" to nie z twoją wiedzą na temat mechaniki i nie ze sprzętem którego nie masz hehe. Gdybyś miał choćby tokarkę manualną i frezarkę manualną, oryginalną piłę taśmowa to można myśleć żeby sobie coś "poskrobać" hobbystycznie w metalu a tu zaczynasz od budowy maszyny które mają budować kolejne maszyny(roboty) ja pi***ole ale jaja... :lol:

Poproś jeszcze tego ordynatora o tą kartę na 40k zł :lol:


Autor tematu
strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

#13

Post napisał: strikexp » 08 kwie 2017, 15:47

atlc pisze:He he.
Załóż firmę, weź tą kartę kredytową i buduj roboty:)
Jaka pewność że nie mam :)
atlc pisze: Nie jedną maszynę i linię produkcyjną już wyprodukowałem i wiem ile to trwa, z boku zawsze wszystko wygląda różowo.
Podwykonawcy(tak, jest takie słowo) są dobrzy tak długo jak nie zobaczysz:
a. faktury za usługę
b. roboty zrobionej na odwal
c. roboty zrobionej nie w terminie
Znalezienie dobrego podwykonawcy trwa i wbrew pozorom mimo mnogości firm na rynku nie jest proste.
Widzę że temat umów z podwykonawcami jest Ci obcy. Wszystko rozwiązuje umowa z karami umownymi i okresem gwarancji. Oraz protokoły odbioru i rozbieżności.
Jak tobie jest obce praco cywilne to juz Twój problem. A połowa tego co piszesz to takie głupoty że aż się nie chce czytać.
Jak się chce coś wykonać na czas, to robi sie to samemu a nie kadrami o których wspomniałeś. To jedyna gwarancja roboty zrobionej w terminie, chyba że Cię przejedzie autobus...
viper pisze:Czytając ten temat o pile taśmowej i inny który kolega strikexp wstawił o jakimś tam wrzecionie https://www.cnc.info.pl/topics56/konstr ... htm#593358
muszę stwierdzić że, założyciel obu tematów najprawdopodobniej piszę z "oddziału zamkniętego" a laptopa dostał od ordynatora w ramach nowatorskiej metody leczenia.

...
Ja myślałem że to poważne forum. Ale widzę że pełno tutaj prześmiewców obrażających ludzi. Czy branża obróbki metali jest tak słabo płatna i mało rozwojowa że wylewają tutaj swoje żale?
Mam do czynienia ze społecznościa programistów i elektroników gdzie nie mam zastrzeżeń. Ale tutaj zdecydowanie coś jest nie tak z niektórymi ludźmi.
viper pisze: Gdybyś miał choćby tokarkę manualną
Mam, co napisałem we wspomnianym i wyśmianym wątku. A wrzeciono o które pytałem miało służyć do toczenia wolnoobrotowego koła pasowego. Na końcu wątku dośliśmy do jako takiego porozumienia, że owe 2000zł to dość optymistyczny budżet nawet dla tak kiepskiej maszyny.
viper pisze: i frezarkę manualną
Też kupiłem ale jeszcze nie dotarła. A właściwie to kupiłem okrągłe wrzeciono z uchwytem manualnym które potem wsadzę w ramę CNC.
viper pisze: Poproś jeszcze tego ordynatora o tą kartę na 40k zł :lol:
No jednak chyba chodzi o płace, przynajmniej co niektórych. :lol:

Awatar użytkownika

ONATOS
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 607
Rejestracja: 07 kwie 2008, 21:41
Lokalizacja: Bedzin

#14

Post napisał: ONATOS » 08 kwie 2017, 17:24

strikexp pisze:Widzę że temat umów z podwykonawcami jest Ci obcy. Wszystko rozwiązuje umowa z karami umownymi i okresem gwarancji. Oraz protokoły odbioru i rozbieżności.
Jak tobie jest obce praco cywilne to juz Twój problem. A połowa tego co piszesz to takie głupoty że aż się nie chce czytać.
Jak się chce coś wykonać na czas, to robi sie to samemu a nie kadrami o których wspomniałeś. To jedyna gwarancja roboty zrobionej w terminie, chyba że Cię przejedzie autobus...
.. można podsumować jednym zdaniem - naiwnych nie sieją :wink:


Autor tematu
strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

#15

Post napisał: strikexp » 08 kwie 2017, 18:42

ONATOS pisze: .. można podsumować jednym zdaniem - naiwnych nie sieją :wink:
Tak z pewnością jestem naiwny i nic nie wiem o podwykonawcach :)

Awatar użytkownika

ONATOS
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 607
Rejestracja: 07 kwie 2008, 21:41
Lokalizacja: Bedzin

#16

Post napisał: ONATOS » 08 kwie 2017, 19:58

Jak Kolega ma ochotę spedzać czas w polskich sądach i walczyć z kooperantami to w końcu okaże się że, zamiast realizować zamówienia będzie się trzeba latami użerać z przekonywaniem polskich sędziów o swojej racji. I jeżeli sie ją ma, to i tak nie ma pewności że sie ją wygra a jeżeli się wygra to wcale nie znaczy że odzyska się zainwestowane w prawników pieniądze i odszkodowanie.


Autor tematu
strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

#17

Post napisał: strikexp » 08 kwie 2017, 20:25

A tu się zgodzę, ale tok rozmowy zachaczył już o kadry i ogólnie wielkie firmy. Ja obecnie pracuję dla takiej, ma ona oczywiście własnego prawnika. I nie widzę żeby problemem było dla nich pozywanie podwykonawców.
Im też potrafią nei zapłacić, wtedy atakują w drugą stronę. Nie zawsze trafisz na uczciwego klienta. A małe niedopatrzenie w specyfikacji pozwala na różne przekręty ze strony zamawiającego.


A wracając do tematu, czy poza przecinarkami tarczowymi i taśmowymi istnieje coś pośredniego kosztowo? Nie podoba mi się wizja że kupię taśmówkę, a po 3 latach podliczę że pojedyńcze cięcie pręta kosztowało mnie 50zł.


ahabich
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 332
Rejestracja: 01 maja 2006, 18:29
Lokalizacja: wawa

#18

Post napisał: ahabich » 08 kwie 2017, 21:01

Obrazek

Awatar użytkownika

ONATOS
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 607
Rejestracja: 07 kwie 2008, 21:41
Lokalizacja: Bedzin

#19

Post napisał: ONATOS » 08 kwie 2017, 21:07

Są jeszcze piły ramowe i to dość rozsądnych cenach.
Może nie są cudem techniki ale w latach kiedy o pile taśmowej jedynie można było poczytać, były chyba jedyną rozsądną alternatywą.


zibi201
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 294
Rejestracja: 13 gru 2013, 20:07
Lokalizacja: Poznań

#20

Post napisał: zibi201 » 08 kwie 2017, 21:13

Sorry chłopaki, że przerywam Wam zabawę - tak istnieje coś pośredniego - piła ramowa.
Tnie wolniej niż taśmówka, ale jest dokładniejsza i bardziej bezpieczna od tarczówki. Np:
https://www.olx.pl/oferta/pila-ramowa-d ... 027b55b8fe
https://www.olx.pl/oferta/pila-ramowa-d ... 12e8302583

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”