Mini CNC

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
MichalMaly
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 05 mar 2017, 17:40
Lokalizacja: Elblag

Mini CNC

#1

Post napisał: MichalMaly » 05 mar 2017, 18:39

Witam, jest to moj pierwszy temat na forum, prosze wiec o wyrozumialosc.
Jakis czas temu zakupilem tania, chinska, frezarke cnc. Cos mniej wiecej takiego. Obrazek
dostalem do tego prawdopodobnie pirackie oprogramowanie CNC USB Controller ktore odmowilo po chwili wspolpracy. Zakupilem wiec licencje na ten program poniewaz myslalem, ze maszyna jest skonfigurowana pod prace z tym oprogramowaniem, jednak jak mysle nie jest i tu sa schody. Nie mam absolutnie czasu na studiowanie tego co jest nie tak i jak to naprawic po nocach. Inna sprawa, ze nie mam w sumie bladego pojecia.

Maszyna jest mi potrzebna do wycinania prostych form w plytkach z plastiku (acetat) bawolich rogow i drewna. Wczesniej jak w sumie i teraz (niestety) robilem to recznie.


Projekt robie w programie Rhinoceos i to mam ogarniete, bo nawet do recznego wycinania drukuje sobie na papierze i przyklejam do plytki.
Zapisuje w DXF i nie wiem czym przeksztalcic to w sciezke gcode. Poniewaz do usb cnc controller moge importowac dxf tak robie, ale potrzebne jest skalowanie 1.22 bo wycina za male. Do tego nie moge wybrac ofsetu? nie moge tego zmienic by frez szedl na zewnatrz cz wewnatrz.

To tyle tytulem przydugiego i raczej chaotycznego wstepu. I teraz desperacka prosba. Z checia zakupie inne / dodatkowe oprogramowanie. Jakie? Z checia tez zaplace komus kompetentnemu (oczywistym jest to, ze wiedza kostuje) za pomoc w konfiguracji tego sprzetu co mam.

Jesli jestescie w stanie i macie ochote to prosze o pomoc. Jesli znacie firme, osobe ktora moze to zrobic to prosze o namiary.


Pozdrawiam
Michal maly



Tagi:

Awatar użytkownika

KAJOS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1302
Rejestracja: 10 gru 2006, 00:22
Lokalizacja: NISKO

#2

Post napisał: KAJOS » 05 mar 2017, 23:03

Jaki mas sterownik i program ?
Żeby coś wynaleźć wystarczy odrobina wyobraźni i sterta złomu.

Obrazek


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#3

Post napisał: dance1 » 06 mar 2017, 09:08

jeżeli to CNC usb Controller od Planet CNC możesz mieć problem, nie wspierają chińskich płyt, tylko własne produkcje, z rok temu było niemożliwe zmusić oprogramowanie do poprawnej pracy z "obcymi" płytami, teraz nie wiem, może coś się zmieniło.
Pewnie najszybciej (duże wsparcie) i najtaniej (free) będzie przesiąść się na linuxcnc.
I don't like principles, I prefer prejudices


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#4

Post napisał: kubus838 » 06 mar 2017, 15:02

Witam

Może najpierw postaraj się o jakiś program sterujący w wersji trial. Tak aby była możliwość konfiguracji sterownika pod maszyne. Każdy taki program w wersji testowej jest do pobrania na stronie producenta/dystrybutora np. mach lub step2cnc itd. W każdym takim programie testowym możesz sprawdzić plik do kilkuset linni. A to już Ci wystarczy na sprawdzenie takiego zestawu pod względem wymiarów. Jeżeli któryś z programów naprawde Ci "podpasuje" wtedy możesz już dokonać zakupu licencji.

W przypadku Rhinoceros proponuje sobie załatwić Rhinocam. Tam jest biblioteka 150 postprocesorów do większości programów sterujących.

robert

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”