Przecinarka / ukośnica do profili alu

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
nightmsilee
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2017, 21:29
Lokalizacja: Pszczyna

Przecinarka / ukośnica do profili alu

#1

Post napisał: nightmsilee » 18 sty 2017, 21:38

Witam Szanownych Kolegów : )

Stoję przed koniecznością zakupu maszynki do cięcia profili aluminiowych. Urządzenie nie będzie używane zbyt często - zajmujemy się montażem szkła, przez co czasem zachodzi konieczność w miarę estetycznego przycięcia profili (okuć do szkła), przeważnie pod kątem. Aktualnie korzystamy z małej ukośnicy, prawdopodobnie z kiepską tarczą - nie dość, że musimy ciąć na dwa razy przez obracanie materiału, to linia cięcia wygląda tragicznie.

Stąd pojawia się pytanie, czy warto zainwestować w większą ukośnicę i dobrą tarczę czy szukać jakiejś przecinarki, do której można by ogarnąć frez tarczowy? Piła taśmowa również wchodziła w rozważania, jednak przez jej wagę raczej odpadnie - choć to chyba dla nas jedyna wada - czasem urządzenie musi być zabierane na montaż.

Może ktoś ma jakieś sprawdzone rozwiązanie? Największy kształtownik jaki mamy do przycięcia wygląda jak ten na rysunku. Budżet, z racji że maszyna do sporadycznego użytku, nie jest rewelacyjny - 3.500 w porywach do 5.000zł.
Załączniki
Profil.jpg
Profil.jpg (14.39 KiB) Przejrzano 930 razy



Tagi:


Kazik_Wichura
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 284
Rejestracja: 31 lip 2007, 20:58
Lokalizacja: dolnośląskie

#2

Post napisał: Kazik_Wichura » 19 sty 2017, 07:35

Używam do cięcia profili konstrukcyjnych marketowej ukośnicy. O ile tarcza jest świeża/naostrzona to krawędź i powierzchnia cięcia jest super. Ja bym poszukał na początek tarczy do cięcia aluminium (Globis?)


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

#3

Post napisał: upanie » 20 sty 2017, 07:15

Ja ciąłem/tnę różne profile jak i pełne kształtowniki ukośnica makity LS-coś tam. Ukośnica ja ukośnica ale mam do aluminium tarczę, też makity, która tnie na lustro bez żadnego smarowania. tarczę polecam ale ukośnica to już... Trzeba cuda robić, żeby 90 stopni uzyskać.
czilałt...

Awatar użytkownika

clipper7
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2379
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Poznań

#4

Post napisał: clipper7 » 20 sty 2017, 18:40

Wykonuję takie prace sporadycznie, ale z mojego doświadczenia wynika, że podstawą jest dobrej jakości tarcza przeznaczona do Al. Ładniej wychodzi, jeżeli tarcza ma zapas średnicy wzgl. profilu. Ja tnę na sucho, delikatnie, na lekko obniżonych obrotach, mój kolega stosuje denaturat w aerosolu ( uwaga na p-poż, silniki w ukośnicach są często komutatorowe, a denaturat pali się praktycznie niewidocznym płomieniem).
Jeżeli pomogłem - nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ


Azzader
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 185
Rejestracja: 10 cze 2010, 19:29
Lokalizacja: Poznań

#5

Post napisał: Azzader » 21 sty 2017, 11:42

Też zacząłbym od nowej tarczy. A kąt u siebie ustawiałem za pomocą ręcznego kątomierza na skalę umieszczoną na ukośnicy nie zwracałem nawet uwagi i w miarę wychodziło.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”